Négyből négy hazai siker, elődöntős a Szolnok

2013.04.30. 21:34
A kép csalóka: Kaposváron csak a játékosok borultak, a papírforma nem – újra nyert a hazai csapat (Fotó: Fuszek Gábor)
A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében a Szolnok harmadszorra is legyőzte a Falco Szombathelyt, így 3–0-s összesítéssel elsőként bejutott az elődöntőbe. Az Alba Fehérvár, a Kaposvár és az Atomerőmű ugyancsak hazai pályán nyert, és került 2–1-es előnybe.

ATOMERŐMŰ–KÖRMEND

Két vendégsiker után hazai győzelem született a párharcban, méghozzá – váratlan módon – sima meccsen, nagy különbséggel. A Körmend gyakorlatilag öt percig tudta tartani a lépést, vezetett is, aztán Körtélyesi Gergely és Vojvoda Dávid pontjaival pillanatok alatt elhúzott 20–12-re az Atom, és a folytatásban a kezében is tartotta a meccset.

A második negyedben 29–19 után sorozatban 11 pontot kapott a vendégcsapat, a hazaiaknak gyakorlatilag minden bejött, míg a vendégeknek szinte semmi. A Körmend 31 dobott ponton állt a szünetben, és gyakorlatilag már ekkor tudni lehetett, hogy nem lesz keresnivalója a folytatásban sem. Körtélyesi mellett Eilingsfeld János és Steven Idlet is pontosan célzott, utóbbi ráadásul a palánkok alatt is rendkívül hasznosan ténykedett. Az Atom végül 45 ponttal nyert, így önbizalommal telve várhatja a folytatást.

KAPOSVÁR–JÁSZBERÉNY

A Kaposvár–Jászberény párharcban harmadszorra is a hazai csapat örülhetett, ám a Paks győzelmével ellentétben itt egyáltalán nem nevezhetjük sétagaloppnak a vendéglátó sikerét. Olyannyira nem, hogy a Jászberény az utolsó negyed előtt még vezetett – igaz, csak két ponttal – idegenben, ám a hajrában a Kaposvár volt eredményesebb.

Christopher Dunn pontjaival fordította a hazai csapat a negyedik játékrész elején, és Drahos Gábor vezérletével már nem is engedte ki a kezéből az előnyt a folytatásban, a jászberényiek mindegyik fordítási próbálkozását visszaverte, így egy lépésre került a továbbjutástól.

FEHÉRVÁR–PÉCS

A Pécs hazai pályán meglepte legutóbb az Albát, idegenben azonban nagy pofonba szaladt bele a harmadik meccsen. Az első negyedben egyik csapat sem a legszebb arcát mutatta: a fehérváriak 9–2-vel kezdtek, a vendégek viszont felzárkóztak a negyed végére. Sőt, Halász Ákos pontjai után még vezetett is a PVSK a második negyed elején, ezt követően viszont 13–2-es etappal ellépett a Fehérvár, és mivel a támadójáték a folytatásban sem ment a pécsieknek – mindössze két játékosuk zárt tíz pont felett a meccsen –, elsősorban az Albán múlt, hogy mikorra biztosítja be a győzelmét.

A fehérváriaknál Wood Brandon volt a legponterősebb, de a társai is gyakran kisegítették, így az Alba teljesítménye sokkal kiegyensúlyozottabb volt, már csak azért is, mert a túloldalon csak Tóth Norbert és Brad Loesing nyújtott átlagon felülit. A Fehérvár 2–1-es előnnyel utazhat Pécsre.

SZOLNOK–SZOMBATHELY

A Szolnok harmadszor is legyőzte a Falcót, így kisöpörte ellenfelét, és 3–0-s összesítéssel – első csapatként – bejutott az elődöntőbe. Pedig az első negyedben még jól tartotta magát a szombathelyi csapat, a másodikban azonban teljes csődöt mondott a vendégek támadójátéka, mindössze hat pontot tudtak szerezni ebben a tíz percben.

Így a folytatás hiába volt elfogadható a Falcótól, gyakorlatilag nem nyílt esély arra, hogy megszorítsa az Olajt. A meccs legjobbja ugyan a 19 pontos Kálmán László volt, de ő egyedül kevésnek bizonyult, a túloldalon Báder Márton, Szead Sehovics és Rashad Bell is hozta magát. A Szolnok várhatja ellenfelét, amely az Atomerőmű–Körmend párharcból kerül ki.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK

ATOMERŐMŰ SE–LAMI-VÉD KÖRMEND 109–64 (27–16, 32–15, 18–14, 32–19)
Paks, 600 néző. Vezette: Györffy P. A., Jakab L., Söjtöry T.
PAKS: Williams 4, Levy 12/3, Vojvoda 12/6, KÖRTÉLYESI 22, Tóth 3. Csere: IDLET 14, Kámán 5/3, Kovács 8/3, EILINGSFELD 15/3, Kerpel-Fronius 9, Illés 3/3, Czinger 2. Edző: Schmidt Béla
KÖRMEND: Ruják 6, Fodor G. 5/3, Ferencz 8/6, AUSTIN 20, Farkas 5. Csere: Grebenár 1, Sonyák 3/3, Sömenek 2, Kocsis 8/6, Golomán 6. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása: 2. p.: 3–4. 5. p.: 14–9. 8. p.: 20–12. 12. p.: 34–19. 15. p.: 38–19. 18. p.: 49–27. 22. p.: 63–31. 25. p.: 68–37. 28. p.: 73–41. 32. p.: 82–50. 35. p.: 90–62. 38. p.: 100–62
Kipontozódott: Farkas (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, az Atomerőmű javára

Schmidt Béla: – Ma minden úgy sikerült, ahogy elterveztük. Nem téveszt meg minket ez a nagy különbségű győzelem. Folytatás Körmenden!
Hencsey Tamás: – Gratulálok a Paksnak, abszolút megérdemelten nyert. Nagyon rosszul dobtunk, és nem volt bennünk elég erő ahhoz, hogy szoros meccset vívjunk. Hazai pályán mindent bele kell adnunk!

KAPOSVÁRI KK–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 94–85 (23–21, 20–18, 25–31, 26–15)
Kaposvár, 1000
néző. Vezette: Pálla, Kapitány, Hegedűs
KAPOSVÁR: DUNN 19/6, Szőke 2, SWANSON 23/3, HENDLEIN 15, SPICA 13. Csere: Dávid 7, DRAHOS 15/6, Kiss K. Edző: Fekete Ádám
JÁSZBERÉNY: RAKICS 18/3, SOÓS G. 15/9, Markovics 9, DRAMICANIN 14/6, DJIKANOVICS 11. Csere: Szögi 5/3, Horti 8, Mladenovics 3/3, Török R. 2, Szabó P. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 7. p.: 16–17. 13. p.: 29–30. 18. p.: 40–34. 23. p.: 50–42. 27. p.: 58–59. 34. p.: 82–74. 38. p.: 88–79
Kiállítva: Djikanovics (32. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Kaposvár javára
Fekete Ádám:
– Óriási küzdelem volt mindvégig, az utolsó negyedben nagyon taktikusan és okosan játszott csapatunk. Ha ezt át tudnánk menteni a következő mérkőzésre, Jászberényben is esélyünk lenne a győzelemre.
Földi Sándor: – A legutóbbi kaposvári mérkőzés után a helyi televízióban elhangzottak miatt nem kívánok a sajtónak nyilatkozni.

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-PANNONPOWER 76–58 (17–16, 20–11, 20–12, 19–19)
Székesfehérvár, 1100 néző. Vezette: Vígh, Bognár T., Boros
FEHÉRVÁR: Moore 11/3, WOOD 20/3, Hollis 13/3, Szabó Zs. 2, KELLER Á. 11/3. Csere: Supola 4, JONES 11, Juhos, Bódi 4. Edző: Dzunics Braniszlav
PÉCS: LOESING 18/12, Kovács P. 7/3, Csabay 1, TÓTH N. 15/3, Hendley 8. Csere: Nagy K., Halász 7/3, Bíró 2, Horváth B. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 6. p.: 13–10. 9. p.: 17–16. 12. p.: 21–18. 15. p.: 26–20. 17. p.: 30–20. 22. p.: 43–29. 25. p.: 48–31. 28. p.: 51–37. 32. p.: 59–42. 35. p.: 61–47. 38. p.: 66–53
Kipontozódott: Moore (39. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, az Alba Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav:
– Tipikus playoff-meccs volt. Egy kicsit görcsösek voltunk, védekezésben ugyan nem volt gondunk, ellenben nem mentek be a távoli dobásaink, nagyon nehezen találtuk meg a ritmust támadásban.
Csirke Ferenc: – Nagyon nagyot küzdöttünk, sportszerű mérkőzésen fokozatosan bedarált minket a Fehérvár. Újfent előjöttek az idegenbeli problémáink, sok labdát eladtunk, de nem adjuk fel, megpróbálunk egyenlíteni pénteken.

SZOLNOKI OLAJ KK–SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 80–61 (23–22, 20–6, 12–18, 25–15)
Szolnok, 1129 néző. Vezette: Cziffra, Ádám J., Pozsonyi
SZOLNOK: Simon B. 9/3, SEHOVICS 15/9, Kalve 5/3, BELL 14/3, BÁDER 15. Csere: Horváth Á. 10, Szabó M. 2, Gay, Fodor M. 3/3, Németh I. 5/3, Markovics L. 2. Edző: Nenad Ascserics
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 19/9, Simon L. 7/3, Will 4, IVOSEV 10/3, Harazin 2. Csere: BOGNÁR K. 7/3, Szanati, Jarosevits 3, Váradi B., Perl, Stafford 9/9. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–12. 8. p.: 18–19. 15. p.: 31–23. 18. p.: 40–27. 24. p.: 46–23. 29. p.: 52–43. 33. p.: 59–54. 36. p.: 69–58. 39. p.: 77–59
Kipontozódott: Harazin (36. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0, a Szolnok javára
Nenad Ascserics:
– Fiatal, motivált szombathelyi csapatot győztünk le. Pozitívum, hogy komolyan vettük a mérkőzést, de voltak rossz periódusaink. Fontos volt, hogy három meccsből letudjuk a párharcot, mert így lesz egy hét pihenőnk.
Bencze Tamás: – Amit ígértünk, azt teljesítettük. Ezúttal is negyven percen át küzdöttünk, olykor jól is játszottunk, ha pontosabbak vagyunk, még szorosabb is lehetett volna a végeredmény. Nem kell szégyenkeznünk a nulla három után sem.