Férfi kosár NB I: kikapott az Alba a Falcótól, vesztett az Olaj is

2017.04.06. 19:55
Váradi Benedek (10) nemcsak vezére volt a Falcónak, <br />hanem ponterősen is játszott (Fotó: Szendi Péter)
A Falco folytatta szenzációs hazai menetelését: a szombathelyiek 69–62-re legyőzték az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának csütörtöki játéknapján. A hazaiak ünnepelhettek a másik felsőházi meccsen is: a ZTE 97–89-re verte a Szolnokot.

Az alapszakaszt odahaza veretlenül záró Falco 6–0-val kezdett az Alba ellen, a fehérváriak viszont 6–0-val fejezték be az első negyedet (15–21), sőt a második játékrész első hét pontja is az övék volt (15–28) – ekkor úgy tűnt, hogy az eltiltott Winston Shepard és Alhaji Mohammed nélkül is sikerül visszavágniuk a január végi 28 pontos verésért.

A harmadik negyed elején még mindig jobban állt az alapszakaszelső (28–39), csakhogy a szombathelyiek megkezdték a felzárkózást: Darrin Govens triplájával 47–47-nél utolérték ellenfelüket, majd 49–53 után az amerikai vezérletével elhúztak (67–57), és innen már nem volt visszaút a tartalékos Albának. Govens 28 ponttal zárt.

Zalaegerszegen is fordulatos meccset látott a közönség: az első negyed végén a ZTE fordított 15–3-as rohammal (31–22), a második játékrészben a Szolnok 14–2-vel vette vissza a vezetést (44–49), a harmadik és a negyedik negyed fordulóján 14–4-gyel billentette maga felé a mérleg nyelvét a ZTE (83–74), amely a 30 pontig jutó Emmanuel Ubilla vezérletével meg is tartotta előnyét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Középszakasz, felsőház, 2. forduló

FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 69–62 (15–21, 13–16, 24–16, 17–9)
Szombathely, 2400
néző. V: Győrffy P., Farkas G., Ádám J.
SZOMBATHELY: MEDFORD 13/9, GOVENS 28/12, VÁRADI B. 18/6, Pustahvar, ZSIGERANOVICS 10. Csere: Tóth N., Bognár, Barham. Edző: Szrecsko Szekulovics
FEHÉRVÁR: Taylor 6, EDWARDS 16/3, Markovics 5, LÓRÁNT 12, KELLER Á. 8. Csere: FARR 10, Keller I. 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 8. p.: 12–13. 11. p.: 15–26. 14. p.: 17–28. 17. p.: 19–31. 20. p.: 28–37. 22. p.: 34–39. 26. p.: 42–43. 29. p.: 49–47. 30. p.: 52–53. 35. p.: 60–55. 38. p.: 67–57
Kipontozódott: Tóth N. (39. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Ahogyan arra számítottam, nehéz, küzdelmes meccset vívtunk. Kicsit görcsösen kosaraztunk, nehezen lendültünk bele – talán azért, mert nagyon akartunk nyerni, ráadásul régóta nem játszottunk hazai pályán. A második félidőben aztán már azt a Falcót láthatta a közönség, amelyet az alapszakaszban. Nem volt szép meccs, de nyertünk, és ez a lényeg. Nagy szükségünk volt közönségünk támogatására!
Dzunics Braniszlav: – Lehet, hogy láttak hibákat a szurkolók, de az akarásra egyik oldalon sem lehetett panasz. Jól kezdtünk, ám aztán a Falco a második félidőben felülmúlt minket agresszivitásban. Ezért is volt nálunk olyan sok eladott labda, ezért vesztettük el a lepattanócsatát. Ráadásul ilyen rossz dobószázalékkal nem lehet nyerni.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ KK 97–89 (31–25, 13–24, 29–23, 24–17)
Zalaegerszeg, 1800
néző. V.: Papp P., Söjtöry, Minár L.
ZTE: UBILLA 30/9, NORFLEET 24/6, Benke 8/3, Szabó Zs. 6/6, DRUNGILAS 16. Csere: WRIGHT 7, Mohácsi 6/6, Kis R. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 24/15, VOJVODA 15/9, Popovics 9/3, Eilingsfeld 3/3, ANDRIC 19. Csere: Wittmann 2, Tóth Á. 8, Boriszov 9/9. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–6. 6. p.: 19–8. 8. p.: 23–20. 13. p.: 36–29. 17. p.: 42–37. 19. p.: 44–45. 22. p.: 46–52. 26. p.: 60–67. 29. p.: 70–68. 32. p.: 76–72. 36. p.: 83–74. 38. p.: 88–84.
Kipontozódott: Tóth Á. (33. p.)
Bencze Tamás:
– Már az első félidőben sem játszottunk rosszul az utolsó három percet kivéve, amikor óvodáshibákat követtünk el. A félidőben átbeszéltük ezeket, aztán a szünet után védekezést is váltottunk, a srácok vevők voltak mindenre. Jó volt kívülről nézni őket, egyébként is kemény, de színvonalas meccs volt. Örülök, mert nagyon erős csapatot vertünk meg.
Kmézics Zorán: – Mindent elmond, hogy huszonnégy támadólepattanót szedtek ellenünk, így nem lehet mérkőzést nyerni. Alacsony csapat vagyunk, főleg négyes poszton, ahol van egy Eilingsfeld Jánosunk, ám ő most kevesebbet játszott. Tóth Ádám korán kipontozódott, ami szintén nem jött jól nekünk.

Középszakasz, alsóház, 2. forduló

VASAS BUDAPEST–ATOMERŐMŰ SE 87–90 (20–22, 23–22, 21–20, 23–26)
Sport 11-csarnok, Kánai út, 200
néző. V: Benczur, Boros T., Kulcsár T.
VASAS: R. TAYLOR 17/3, Horváth Á. 11/9, THOMPSON 18/3, PACHER 21/6, R. Wright 12. Csere: Moravcsik 2, Garamvölgyi 6, Katona R. Edző: Sárosi Bulcsú
PAKS: BATTLE 20/12, SAMENAS 17/9, Gilbert 13/6, TIBY 23/18, Watkins 7/3. Csere: Medve 4/3, Kovács Ákos 6/6, Will. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 7. p.: 11–17. 13. p.: 24–28. 18. p.: 32–39. 23. p.: 45–48. 27. p.: 55–56. 34. p.: 73–78. 38. p.: 81–85
Sárosi Bulcsú:
– Elismerésre méltó, ahogy a Paks hozzááll az alsóházi középszakaszhoz, emiatt megemelem kalapom. Az ASE ismét nagy csapatnak tekinthető játékereje miatt, óriási sikert értünk volna el, ha nyertünk ellene. Közel álltunk hozzá, azonban főleg első félidei gyenge dobóformánk miatt nem sikerült, a hiányosságot keményebb védekezéssel igyekeztük ellensúlyozni. Nem volt szerencsénk az egylabdás meccsen.
Teo Cizmic: – Jól játszott a Vasas, egy pillanatra sem adta fel az összecsapást. Más meccset játszottunk, mint az alapszakaszban, amelyen sokáig a Vasas vezetett, ezúttal pedig szinte végig mi kontrolláltuk a meccset. Döntő volt játékosaim hozzáállása, úgy játszottak, ahogy azt kértem tőlük és megbeszéltük. Hiába vezetjük az alsóházi tabellát, továbbra is ezt a mentalitást várom csapatomtól.