Nagy csatában nyert az Albacomp a Sopron ellen

2011.01.08. 20:15
A fehér mezes Albacomp-játékosoknak igencsak <br />meg kellett szenvedniük a Sopron legyőzéséért
A f&eacute;rfi kos&aacute;rlabda NB I 15. fordul&oacute;j&aacute;nak szombati j&aacute;t&eacute;knapj&aacute;n p&aacute;ly&aacute;ra l&eacute;pett az &ouml;sszes &eacute;lcsapat, &eacute;s ha nem is mind magabiztosan, de v&eacute;g&uuml;l valamennyi megnyerte soros m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;t. A legnagyobb k&uuml;zdelemre az Albacomp k&eacute;nyszer&uuml;lt, amely mind&ouml;ssze k&eacute;t ponttal bizonyult jobbnak a Sopronn&aacute;l. Az Atomerőmű is megszenvedett a P&eacute;ccsel, m&iacute;g a Szolnok &eacute;s a K&ouml;rmend nagy k&uuml;l&ouml;nbs&eacute;ggel győz&ouml;tt hazai p&aacute;ly&aacute;n.

Az Albacomp csarnoka eddig bevehetetlen erődítménynek tűnt: a fehérvári együttes ugyanis mind a hét hazai mérkőzését megnyerte. Ezzel szemben a Kis-Rába menti Takarék Soproni KC hét idegenbeli meccse közül csak egyen győzött, Salgótarjánban, míg Kecskeméten, Körmenden, Zalaegerszegen, Szombathelyen, Pakson és Pécsen is kikapott. Ugyanakkor az Albacomp éppen a Soprontól szenvedte el első őszi vereségét, ez mindenképpen intő jel lehetett a hazai csapatnak.

Mint utóbb kiderült, valóban nagy csatára kényszerült az Albacomp a Sopron ellen, amely bár a félidőre tízpontos hátrányba került, mégis szorossá tette a végjátékot. Thomas Kelley főszerepet vállalt a felzárkózásból, az utolsó percekben át is vette a vezetést a Sopron, de végül az Albacomp izgalmas végjátékban két ponttal behúzta a meccset.

Szintén nehéz találkozón van túl az Atomerőmű, amely jelentősebb hátrányba is került a Pécs ellen, de a harmadik negyedben sikerült megfordítania az állást. Brooks Sales és Brendan Winters együtt 55 pontot termelt a hazaiaknál, ezzel ők ketten nagyban hozzájárultak a Paks 78–69-es sikeréhez.

A listavezető Szolnok és a Körmend magabiztosan nyert, szintén hazai környezetben, előbbi 36 ponttal győzött a Kaposvár, az utóbbi 39-cel a Nyíregyháza ellen. A Zalaegerszeg tette teljessé a vendéglátók mai dicsőségsorozatát, miután legyőzte Szegedet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ
ALBACOMP–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK-SOPRONI KC 76–74 (25–23, 22–14, 15–19, 14–18)
Székesfehérvár, 2100 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Szilas
ALBACOMP: SIMON B. 15/3, HANGA 15/3, CROCKER 14/6, Bódi 8/6, Jones. Csere: HOLLIS 18/9 Keller Á., Madár 6/3
SOPRON: KELLEY 20/6, Jarvis 8, Molnár A. 13/3, SZABÓ ZS. 16/9, TOWNES 15. Csere: Halmai, Helmeczi 2, Keresztes, Gombás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–8. 5. p.: 9–15. 7. p.: 14–20. 9. p.: 20–20. 16. p.: 35–28. 19. p.: 42–36. 24. p.: 51–39. 26. p.: 51–47. 28. p.: 54–54. 33. p.: 62–63. 36. p.: 69–65. 38. p.: 71–67. 40. p.: 71–72.
Dzunics Braniszlav: – Szoros meccsen két büntető döntött a javunkra. Ennek örülök, ám a találkozón nyújtott teljesítményünkkel korántsem vagyok elégedett. Centerposzton gondjaink voltak, a többi meccsen ezen mindenképpen javítanunk kell.
Meszlényi Róbert: Az első félidőben nem tudtuk megállítani az Alba rohanását. A szünet után igen, így fel is zárkóztunk, egy labda döntött, nem a mi javunkra. Ettől függetlenül a fiúk remekül játszottak.
Atomerőmű SE–PVSK-Pannonpower 78–69 (16–20, 15–21, 24–10, 23–15)
Paks, 1200 néző. Vezette: Ádám, Farkas G., Szabó G.
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 13/3, Pavlík 6, Hodges 7, Körtélyesi, SALES 30/15. Csere: WINTERS 22/12, Morgen, Tóth P. Edző: Horváth Imre
PVSK: GLAVINIC 16/9, Hosszú G., Kovács P., Tóth N. 12, Benson 11. Csere: EL-AMIN 19/15, Deák, Gémes, Kiss K. 6, Eilingsfeld 5. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–12. 15. p.: 23–35, 25. p.: 39–44, 35. p.: 67–62.
Horváth Imre: Várható volt, hogy a Pécs önbizalommal telve, mindent egy lapra feltéve játszik majd, az első félidőben ez be is jött nekik. Mi azt a tanulságot levonhatjuk a meccsből, hogy nem így nem szabad pályára lépni. Örülök a győzelemnek.
Szrecsko Szekulovics: Az első három negyedben jól játszottunk, az utolsóban viszont kiütköztek a játékosaimon a fáradtság jelei. Salest nem tudtuk tartani, amúgy pedig az ASE egy nagyon jó csapat.
Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 96-60 (25-16, 23-17, 22-15, 26-12)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Benczur T. Török R., Gorka Sz.
OLAJ KK: TROTTER 16, HORVÁTH Á. 16/3, BUDIMIR 21/6, Clark 7, BÁDER 14. Csere: Trepák 9/3, Fodor M. 3/3, Grebenár 2, Szabó P. 8/3, Szögi. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
KAPOSVÁR: J. Wilson 19/3, Medve, Soós 8, Werner 8, Cunnigham 13/3. Csere: Kutasi 3/3, Kováts R. 1, Márkus 5/3, Kovács S. 3/3, Fülöp. Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13-8, 8. p.: 21-10, 15. p.: 39-27, 18. p.: 45-33, 24. p.: 56-37, 28. p.: 63-41, 35. p.: 88-54.
Kipontozódott: Grebenár (38.).
Pór Péter:  Örülök, hogy jól kezdtünk az év első mérkőzésén. Fontos volt, hogy jó ritmusban játsszunk a ránk váró két rangadó előtt.
Fekete Ádám: Az első és a záró negyedben nem csapatként játszottunk, és ez egy jó Szolnok ellen nem megengedhető.
MJUS-FORTRESS KÖRMENDMARSO–VAGÉP NYKK 104–65 (24–11, 28–13, 26–19, 26–22)
Körmend, 2000 néző. V: Pálla, Király, Makovszky
KÖRMEND: Ruják 10/3, MOORE 12/6, Ferencz 9/9, BELL 21, DIES 22. Cs: Németh 2, Boldizsár 2, HEGEDÜS 9/3, DÁVID G. 13/3, Fodor G., Sonyák 4, Sömenek. Edző: Sabáli Balázs
NYÍREGYHÁZA: Savic 19/6, Marshall 11, STOJAKOVIC 11, MOHÁCSI 12/6, Czigler 2. Cs: Sitku 8, Nagy K. 2, Siska, Kaluha, Polyák. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–2. 8. p.: 19–8. 14. p.: 30–13. 18. p.: 42–22. 24. p.: 63–34. 26. p.: 71–36. 36. p.: 86–53. 39. p.: 101–61
Kipontozódott: Ruják (40. p.)
Sabáli Balázs: Az előzetes várakozásainknál jóval könnyebb volt a meccs. Az első félidőben a masszív védekezésünknek és a könnyű kosaraknak köszönhetően eldőlt a mérkőzés. A második félidőben már közönségszórakoztató volt a játék, a cseresorral is.
Ferenczi Tamás: Sajnos az első félidőben mutatott játékunk rányomta a bélyegét a találkozóra. A második játékrészben megpróbáltunk újítani, de ez kevés volt a jól játszó Körmend ellen.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–DÉL KONSTRUKT-SZTE-SZEDEÁK    84–72 (25–11, 22–22, 20–18, 17–21)
Zalaegerszeg, 1200 néző. V: Forrai, Söjtöry, Tóth K.
ZTE: WILLIAMS 26/6, VOJVODA 16/12, KÁMÁN 16/6, WILSON 18/3, Tóth Á. 1. Cs: Tóth G. 6, Baki 1, Gáspár. Edző: Völgyi Péter
SZEGED: Drahos 7/3, Nyilas 6/3, RUBIN 22, DJUKICS 15,  McKenzie 5. Cs: Tanács 9/3, Vida 3, Molnár B. 5/3. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–6. 15. p.: 37–19. 25. p.: 57–43. 35. p.: 71–61
lgyi Péter: Az első félidőben kiharcolt előny végig kitartott. Voltak jó egyéni teljesítmények, de nem tudtunk folyamatosan jól játszani.
Fodor Péter: Álmosan kezdtünk, és ezt a hátrányt vittük végig, mert a kritikus pillanatokban hibáztunk.