Megszórta ellenfelét a Sopron, a Pécs és a Győr

2009.11.15. 23:34
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának nyolcadik fordulójában vasárnap három összecsapást rendeztek. A papírforma alapján egyesélyes találkozókon nem született meglepetés, biztosan győzött a Sopron, a Pécs és a Győr, a kérdés ezúttal (is) csak annyi volt: mennyivel bizonyulnak jobbnak soros riválisuknál.

Fűzy Ákos együttese nyolcadik mérkőzését nyerte meg az alapszakaszban (Fotó: Mirkó István-NS-archív)

Ezt a kis különcsatát a Pécs nyerte, amely negyven pontot vert a Szolnokra. A hazaiak nagyon bekezdtek, 34–15-re nyerték az első negyedet, a két csapat közötti különbség aztán a folytatásban még tovább nőtt. A győztes csapatból viszont így is csak Nicole Ohlde jutott húsz pont fölé, a légiós 22-vel zárt. A pécsiek továbbra is pontveszteség nélkül állnak a bajnokságban. A szolnokiak nyolcadik vereségüket szenvedtek el - csupán egyszer győztek -, ötödször kaptak ki idegenben, ahol továbbra sem sikerült pontot elcsípniük.

A vasárnap második helyére a Sopron futott be, a bajnoki címvédő 38 ponttal tudott többet, mint a BSE. Egy kivételtől eltekintve minden negyedet tíznél nagyobb különbséggel nyert meg a Sopron, a másodikban viszont jól tartotta magát a BSE, akkor és ott csupán hárommal nőtt a házigazdák előnye (19–16). A bajnokcsapat kilencedik mérkőzését is megnyerve a Pécshez hasonlóan pontveszteség nélkül áll, a negyedik vereségét elszenvedő BSE vendégként másodszor kapott ki.

A képzeletbeli harmadik helyre volt elég a Győr 36 pontos sikere a Vasas Csata ellen, a találkozó viszonylag kiegyenlített első félidőt követően dőlt el, különösen a záró rész közte tizenhat pontja tette be a kaput a vendégeknek. A mezőny és a győztes gárda legjobbja a 22 pontos Vida Anna volt, aki négy triplát szerzett. Kilencedik bajnokiját is megnyerte a Győr, amely ugyancsak nem vesztett még pontot, a Vasas Csata ellenben ötödik vereségét szenvedte el, harmadik idegenbeli fellépésén a másodikat.

NŐI NB I, ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
MIZO PÉCS 2010–SZOLNOKI NKK 96–56 (34–15, 21–14, 23–17, 18–10)
Pécs, 600 néző. V: Kiss L., Fekete L.
PÉCS: IVÁNYI 9/3, FEGYVERNEKI 13/3, RAKSÁNYI 12/3, Bujdosó 2, OHLDE 22. Cs: Horváth L. 5, Quigley 19/3, Krnjic 8, Ruják N., Sarok 6. Edző: Füzy Ákos
SZOLNOK: DARIDA 9/3, Sonyák 6, Kántor 4, HEGEDŰS R. 7, FARKASINSZKI 12. Cs: Boskovics 9, Serbán 7, Zele 2. Edző: Mészáros Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–6. 6. p.: 16–8. 13. p.: 42–17. 17. p.: 49–22. 23. p.: 57–34. 26. p.: 67–38. 33. p.: 82–48. 37. p.: 86–52
Füzy Ákos: – Tizenöt percig maradéktalanul elégedett voltam a játékunkkal, nagy ritmusban kosaraztunk, tökéletes támadásokat vezettünk és jól védekeztünk. Később visszaesett a koncentráció, de az utolsó negyedben megint jól harcolt a csapat.
Mészáros Zoltán: – Gratulálok a Pécsnek, de úgy érzem nem csak nekünk kellene az euroligás meccseket elemeznünk.

MKB EUROLEASING SOPRON–BSE 94–56 (21–9, 19–16, 29–18, 25–13)
Sopron, 500 néző. V: Márton, Gerencsér
SOPRON: Miljkovics 9, HOLTZ 14, Eördögh 10, VARGA ZS. 11, Horti 6. Cs: Németh A. 8, HONTI 8, Semsei 12/6, Krivacsevics 10, Hadarics 2, Vágvölgyi, Licskai 4. Edző: Székely Norbert
BSE: Kocsis 9, SIMON ZS. 15/9, Zsovár 6, SZLIMÁK 16, Varda 4. Cs: Fülep 1, Vukov, Szabó V., Gadnai, Hegedűs 5. Megbízott edző: Fogarasi György
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–0. 6. p.: 11–7. 8. p.: 17–9. 12. p.: 25–14. 15. p.: 29–16. 18. p.: 37–21- 21. p.: 48–32. 27. p.: 59–37. 33. p.: 75–47. 35. p.: 81–51. 38. p.: 87–53
Székely Norbert: – Az első félidőben kevésbé ment élesen a játék, míg a második játékrészben feljavult csapatunk, s magasabb szintre léptünk, így a második sorunk is eredményesebben kosárlabdázott.
Fogarasi György: – Farkas Sanyinak gyógyulást kívánok. Mi jól küzdöttünk, s ebben a helyzetben elfogadható ez az eredmény.

SEAT-LAMI-VÉD GYŐR–VASAS CSATA 107–71 (26–19, 25–23, 26–15, 30–14)
Győr, 150 néző. V: Tóth K., Sabáli L.
GYŐR: ENGLERT 16/9, FÜRÉSZ D. 19/1, VIDA 22/12, Horváth Zs. 13, Keller 14/6. Cs: Djelmis 12, Imbergerova 8, Kovács K. 3/3. Edző: Tapodi Péter
VASAS: SZONDI 11/4, CZANK 16/6, Laklóth 12/3, Fejes 5/3, Bagi 12/3. Cs: Kovalcsik 12, Velkey, Győr 3/3, Adamecz, Mansaré, Mányoky, Bajnóczi. Edző: Diósdi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–4. 8. p.: 22–14. 13. p.: 38–27. 18. p.: 45–37. 23. p.: 62–48. 28. p.: 71–55. 33. p.: 88–61, 37. p.: 99–68
Tapodi Péter: – Egyelőre még mindig messze vagyunk a jó játéktól. Hogy a támadás nem megy vagy a védekezéssel van hiba. Jó lenne a kettőt összehangolni.
Diósdi Deák Éva: – Az elmúlt hetek játéka alapján jobb védekezésre számítottam. Ebből csak kevés valósult meg, reméljük a jövőben ezen a téren is javulni fogunk.
1. MiZo Pécs 2010 8 8 808–426 1.000
2. MKB-Euroleasing Sopron 9 9 873–462 1.000
3. SEAT Lami-Véd Győr 9 9 831–522 1.000
4. Szeviép-Szeged 8 8 652–426 1.000
5. ZTE NKK 8 4 4 607–553 0.750
6. BSE 7 3 4 468–509 0.714
7. Atomerőmű KSC 8 3 5 604–695 0.688