Magabiztos soproni siker a nyitányon

2011.10.12. 20:10
Remek első félidei játékának köszönhetően kétség sem férhetett a Sopron győzelméhez a női kosárlabda Euroliga első fordulójában. Fegyverneky Zsófiáék 77–58-ra nyertek a nyitányon a francia Tarbes ellen.

Fegyverneky Zsófia (balra) igazi vezérnek bizonyult a Tarbes ellen (fotó: Tumbász Hédi)

A Tarbes elleni Euroliga-rajtra készülő Sopron kemény ellenfelet választott a „főpróbára”, hiszen Eördögh Edit búcsúztatása alkalmából vasárnap még az Egyesült Államok válogatottja látogatott a „leghűségesebb városba”. A főpróba ugyan nem sikerült, de hogy jó választás volt a Team USA ellen gyakorolni, az hamar kiderült: a Sopron olykor már-már imponáló játékkal gyűjtötte be az első győzelmet a francia rivális ellen.

A hazai csapat remekül, érett játékkal kezdett, Fegyverneky Zsófia kitűnően vezényelte társait, a Targes játékosainak arca pedig gyakran tanácstalanságot tükrözött. Az első negyed után 17–8-at mutatott az eredményjelző, ami jól rámutat a két csapat védekezése közötti különbségre.

A soproniak elsősorban palánk alatti játékban magasodtak az ellenfél fölé, aminek köszönhetően a nagyszünetig folyamatosan nőtt a különbség: Krnjics Sara mellett Horti Dóra és Zavecz Hanna is lepattanó- és ponterősen tevékenykedett a palánk alatt.

A francia csapatból kis túlzással csak Naara El Gargati jelentett veszélyt, s az is a soproniak malmára hajtotta a vizet, hogy a vendégek távolról is képtelenek voltak a gyűrűbe találni, így a félidőre akkora volt a hazaiak előnye, hogy tudni lehetett: a nagy fordulathoz csoda kell.

A csoda azonban elmaradt, mert ugyan a Tarbes a negyedik negyedben némiképp felzárkózott a Sopront meglepő zónavédekezésének köszönhetően, de a sárgamezesek ekkor is biztos előnnyel tartották kezükben a mérkőzést. A hazaiak végül 77–58-as sikerrel abszolválták első mérkőzésüket.

A Sopron egy hét múlva az orosz Oruenburg együttesét fogadja, míg a Győr holnap mutatkozik be az A-csoportban a Valencia ellen.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–TARBES GB (francia) 77–58 (19–8, 23–14, 16–12, 19–24)
Sopron, 1100 néző. V: Halliko (észt), Boltauzer (szlovén), Vovk (horvát)
SOPRON: FEGYVERNEKY 16/6, Zavecz 5/3, Kuraszova-Gorbunova 7, Krivacsevics 12, HORTI 11. Csere: KRNJICS 17, Fürész D. 2, Szabó Fanni 4, Licskai 3, Czank
TARBES: Lepron 6, Salagnac 8, Drljaca 12/6, EL GARGATI 18, Neaves 4. Csere: Cata-Chitiga 3, Arrondo 1, Mieloszynszka-Zwolak, Preiss 6
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 6. p.: 8–3. 8. p.: 15–6. 13. p.: 24–10. 16. p.: 28–14. 20. p.: 42–22. 22. p.: 42–26. 24. p.: 50–26. 28. p.: 56–28. 33. p.: 61–45. 35. p.: 68–47. 38. p.: 68–51
Székely Norbert, a Sopron edzője: – Az első félidőben nagy volt a fölényünk, amit ellenfelünknek köszönhettünk, mert több mutatóban is gyengén teljesítettek. A második húsz percben változott a helyzet, a zónájuk ellen mi teljesítettünk a megszokottnál gyengébben, mert kitoltak bennünket a palánk alól, és mi ezt hagytuk.
Pascal Pisan, a Tarbes edzője: – Az első két negyedben nem voltunk elég jók, elveszítettük a lepattanóharcot, sok büntetőt kihagytunk, rengeteg labdát eladtunk. A nagyszünet után a csapatjátékunk jobb lett, így egy kicsit javítani tudtunk.