Létrejött az álomdöntő: Szolnok-Albacomp a fináléban

2011.04.29. 21:18
Simon Balázs (balra) 22 pontot szórt az Atomerőműnek (Fotó: Pej László)
A férfi kosárlabda NB I-ben kialakult a döntő párosítása, miután a Szolnoki Olaj és az Albacomp egyaránt 3–0-s összesítéssel búcsúztatta ellenfelét. Az elődöntők harmadik meccsén a Szolnok 77–66-ra nyert a Körmend, az Albacomp 96–70-re az Atomerőmű ellen.

SZOLNOK–KÖRMEND

STATISZTIKA
SZOLNOK KÖRMEND
29/61 (48%) Mezőnybeli dobószázalék 26/56 (46%)
11/15 (73%) Büntetők dobószázaléka 6/11 (55%)
35 Lepattanók 22
Báder 12 Legtöbb lepattanó Bell 9
Trotter 6 Legtöbb gólpassz Ruják 4

A körmendi szűk győzelmének köszönhetően adott volt a lehetőség a Szolnok előtt, hogy hazai pályán 3–0-s összesítéssel lezárja a párharcot. A Körmend kezdett jobban, de utána magára talált a hazai csapat, és elsősorban Báder Márton valamint Ivory Clark kosarainak köszönhetően átvette a vezetést Pór Péter együttese.

Rashad Bell termelte legjobban a pontokat a vendégeknél, és Ruják András valamint Ferencz Csaba pontjaival 18–16-ra zárkózott fel a Körmend. A második negyedben azután ismét sikerült nagyobb előnyt kiharcolnia az Olajnak (30–21), ráadásul Horváth Ákos és Obi Trotter is elkezdte a pontgyártást. Németh István mindössze a nagyszünet előtt talált először a gyűrűbe, a félidőben 39–33-at mutatott az eredményjelző.

Körmendi oldalon azonban nem adták fel, így a folytatásban sem alakult ki nagyobb különbség, a vendégek rendre feljebb zárkóztak. A záró játékrész 60–53-nál kezdődött, a hazai nézőknek pedig akadt izgulnivalója, ugyanis két pontra feljött az ellenfél, a Szolnok azonban tett érte, hogy a hajrá már ne tartogasson meglepetést. A honosítás előtt álló Trotter révén végül 11 ponttal nyert (77–66) az Olaj.

A Szolnok a klub története során ötödször játszhat bajnoki döntőt.

ALBACOMP–ATOMERŐMŰ

STATISZTIKA
ALBACOMP ATOMERŐMŰ
41/73 (56%) Mezőnybeli dobószázalék 29/62 (47%)
7/14 (50%) Büntetők dobószázaléka 9/13 (69%)
37 Lepattanók 33
Hendlein 7 Legtöbb lepattanó Sales 9
Simon B. 9 Legtöbb gólpassz Kovács Á. 6

A másik elődöntőben szintén 2–0 volt az állás, az alapszakaszt a második helyen záró fehérváriak javára, pedig az Albacomp elveszítette az idény hátra levő részére Tony Crockert. A helyettesítése most is többletterhet rótt a társaira, de a hazaiak állták a sarat.

Az ASE Brooks Sales remeklése révén nem engedte ellépni az Albacompot, így 28–26-tal zárult az első negyed.

A folytatásban azonban szinte minden beesett az Albacomp játékosainak, és egy 13–0-s rohammal 42–28-as előnyt harcoltak ki maguknak. Intő jel volt ugyanakkor, hogy mindössze négy játékos tudott pontot szerezni addig a fehérváriaknál, a Paks pedig 45–37-re felzárkózott.

A vendégek nem adták fel a meccset, de úgy tűnt, ezen az estén nem lehet keresnivalójuk Fehérváron. Damian Hollis, Simon Balázs és Hanga Ádám ponterősségét kihasználva minden negyedet meg tudott nyerni az Alba. Egymás után szerzett három triplával húsz pontra nőtt a különbség a záró játékrész elején (79–59).

A hajrában már igazi örömkosárlabdát láthatott a hazai közönség, és végül 26 ponttal nyert az Albacomp, amelynek révén létrejött az álomdöntő.

A finálé első meccsét május 7-én rendezik Szolnokon.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
ALBACOMP–ATOMERŐMŰ SE 96–70 (28–26, 22–13, 26–20, 20–11)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Hartyáni, Vígh, Frányó
ALBACOMP: SIMON B. 22/6, Madár, HANGA 18/9, Keller Á. 2, JONES 16. Csere: HOLLIS 25/3 Hendlein 8, Bódi 3/3, Kertész, Antal, Somogyfoki, Keller V. 2.
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 7, Hodges 9, Vojvoda 3/3, I. Johnson 4, SALES 29. Csere: Körtélyesi 7/3, Farkas 4, Mészáros Z., Pavlik, Morgen 4, Faragó 3/3.
Az eredmény alakulása. 4. p.:8–8. 5. p.: 12–13. 7. p.: 22–17. 10. p.: 24–24. 16. p.: 44–28. 19. p.: 45–37. 21. p.: 52–42. 25. p.: 59–47. 27. p.: 65–49. 33. p.: 84–59. 39. p.: 94–66.
Kipontozódott: Sales (34. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 az Albacomp javára.
Dzunics Braniszlav: Az első negyedben nem védekeztünk, így csak egy nagy rohanás jellemezte a játékot. Aztán a másodikban már jobban figyeltünk, elhúztunk és innentől kezdve kézben tartottuk a meccset. Egységes volt megint a csapat, több jó egyéni teljesítménnyel.
Horváth Imre: A második negyedbeli hat perces gólképtelenségünk alapvetően meghatározta a mérkőzés hátralevő részét. A nagyszünet után voltak lehetőségeink, de nem éltünk velük. Az egész éves teljesítménye alapján az Albacomp megérdemelte, hogy a döntőbe jusson.
SZOLNOK–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 77–66 (18–16, 21–17, 21–20, 17–13)
Szolnok, 2000 néző. V: Ádám, Farkas G., Szabó G.
SZOLNOK: TROTTER 18/6, HORVÁTH Á. 13/9, Budimir, Clark 8/3, BÁDER 18. Csere: Fodor M. 8/3, Vesztergom 5, Trepák 7/3.
KÖRMEND: Ruják 10/6, Németh I. 9/3, FERENCZ 11/6, BELL 17/6, Dies 6. Csere: Dávid G. 6, Trummer, Hegedűs 3/3, Boldizsár 4.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–7. 7. p.: 10–9. 12. p.: 22–18. 15. p.: 30–21. 18. p.: 33–29. 24. p.: 42–37. 26. p.: 50–44. 28. perc: 57–48. 32. p.: 61–59. 34. p.: 66–59. 38. p.: 70–63
Kipontozódott: Németh I. (40 p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szolnok javára.
Pór Péter: Az egész párharc alatt egy jól küzdő és harcoló Körmendet sikerült legyőznünk. A mérkőzésen akaratunknak és közönségünknek köszönhetjük a sikert, és egyben a továbbjutást.
Sabáli Balázs: Gratulálok a Szolnoknak és sok sikert kívánok nekik a döntőben. A csapatomat is elismerés illeti, mert ezen a mérkőzésen és az egész párharcban pariban tudott lenni a szolnokiakkal. Köszönjük közönségünknek, hogy még mindig bíztak bennünk és ide is elkísértek minket. Mindent megteszünk a bronzéremért.
A 9-14. HELYÉRT
Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Kaposvári KK 97–75 (20–16, 25–19, 24–16, 28–24)
Ld: Nagy K. 28, Mohácsi 23/9, Djogo 22/18, ill. Kovács S. 19/3, Medve 17/6, Kováts R. 13, Kutasi 12/3