Kosár: Hangáék hullámzó meccsen kaptak ki Valenciában

2017.06.03. 21:21
A Valencia 75–69-re nyert a Hanga Ádámmal felálló Baskonia ellen a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Valencia Basket Club–Baskonia Vitoria Gasteiz 75–69 (23–14, 11–23, 27–16, 14–16)
A Valencia legjobb dobói:
Diot 16/6, San Emeterio 15/3, Dubljevic 12, Sato 11/3 Oriola 11.
A Baskonia legjobb dobói:
Larkin 16/6, Hanga Ádám 11/6, Sengelia 11/3, Ledo 11/3, Beaubois 10/6.
A párharc állása: 2–1, a Valencia javáraFÉRFI KOSÁRLABDA
A párharc állása: 2–1, a Valencia javára

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Nagyon hullámzó volt a találkozó, hiszen az első negyedben 6 perc után Oriola és Diot vezetésével megléptek a hazaiak (23–14), a második felvonás első hat percében azonban Sengelia, Beaubois és Larkin vezetésével 15–1-et futottak a vendégek, átvették a vezetést (24–29), és a félidőben is ők álltak jobban (34–37).

A fordulás után Sengelia szerzett ugyan pontokat a Baskoniának, de a San Emeterio, Dubljevic, Sato trióval nem tudott mit kezdeni Sito Alonso együttese, ezúttal a Valencia parádézott támadásban, és a 26. percben már kilenc ponttal jobban állt a vendéglátó (51–42). Tizenhárom ponttal is vezettek a hazaiak, amikor Ledo megtörte a sorozatot, az ő vezetésével három egységre vissza is jött a vitoriai alakulat (55–52), de két triplával és nyolcpontos vezetéssel zárta a negyedet a Valencia (61–53). A záró 10 perc során a Baskonia lényegében végig csak futott az eredmény után, ám amikor esélye lehetett volna az egyenlítésre, sőt akár a vezetés átvételéért támadni, azonnal léptek a hazaiak. A végén Beaubois pontjaival közelítette meg két pontra ellenfelét a vendéggárda, de lehozta az utolsó fél percet a Valencia, 75–69-re győzött, ezzel 2–1-re vezet az elődöntőben.

Hanga Ádám 31 perc alatt 11 pontot szerzett (2/4 dupla, 2/3 tripla, 1/2 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1 szerzett és 5 eladott labdája, 3 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 8 VAL-lal zárt.