Kosár Eb: a spanyolok nagyon megszórták Romániát

2017.09.04. 21:21
A spanyol kosárlabda-válogatott fölényes, 41 pontos győzelmet aratott a csoportházigazda Románia felett a férfiak Európa-bajnokságán Kolozsváron.

A spanyol válogatott nem sok esélyt adott a házigazdának. Az első negyed még szoros volt (21–19), de utána az ibériai együttes keményen rálépett a gázpedálra. A 41 pontos különbség teljesen reális. A spanyolok ezzel a győzelemmel átvették a vezetést a horvátoktól a csoportban.

A záró két kör – amennyiben a papírformát nézzük – nagyon izgalmas fejleményeket tartogathat. Ha nem történik meglepetés, akkor a továbbjutást jelentő harmadik és a negyedik helyért a magyar válogatott mellett a cseh és montenegrói csapat harcol. Magyarországnak le kell győznie Romániát, hiszen az utolsó csoportmeccsen Spanyolország az ellenfél. Továbbá jól jönne, ha Montenegró is legyőzné Csehországot. Amennyiben utóbbi csatában fordított eredmény születik, akkor a körbeverés miatt a magyar, a cseh és a montenegrói hármas pontazonossággal végez, és így az egymás elleni eredmények számítanának. És ebben Ivkovics Sztojan együttese nem áll túl jól a Montenegrótól elszenvedett súlyos, 24 pontos vereség miatt…

KORÁBBAN

Montenegró–Horvátország

Úgy tűnt, hogy a horvátok könnyedén hozzák a mérkőzést, mivel két negyed után 12 ponttal vezettek. A második félidőben azonban felzárkóztak a montenegróiak, és az utolsó percekben jó esélyük nyílt a fordításra, ám nem sikerült nekik, a horvátok négy ponttal megnyerték a találkozót.

KOSÁRLABDA, FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-csoport (Kolozsvár)
Spanyolország–Románia 91–50 (21–19, 20–8, 29–8, 21–15)
Korábban
MAGYARORSZÁG–Csehország 85–73 (23–16, 21–17, 22–25, 19–15)
Montenegró–Horvátország 72–76 (17–25, 14–18, 21–19, 20–14)
Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (283–166), 2. Horvátország 6 (217–188), 3. Montenegró 4 (204–223), 4. Magyarország 4 (191–212), 5. Csehország 4 (212–246), 6. Románia 3 (176–248)