Kiütés! A Sopron nem kegyelmezett a Szegednek

2011.03.31. 19:57
A soproniak könnyedén lelépték a Szegedet, nem véletlenül ünnepelték őket (Fotó: Mirkó István, archív)
Egy pillanatig sem volt kétséges a győztes kiléte: az MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata 83–58-ra győzte le a Mediteam Szegedet NB I-es elődöntőjük első mérkőzésén. Az 5–8. helyért folytatott rájátszásban az FTC jó hajrával verte meg a Baját.

Hosszú utat tettek meg a szegediek Sopronba, de semmi pozitív élménnyel nem gazdagodhattak: a jóval esélyesebb házigazda rendkívül magabiztosan elintézte őket az első elődöntőben.

A Szeged gyakorlatilag csak az első negyedben tudta tartani magát és tíz ponton belül a különbséget, Eördögh Edit duplája viszont kétszámjegyűvé tette a soproni előnyt, és innen nem volt megállás. Fűrész Diána kosaraival gyorsan tizenötre hízott az előny, majd 30–13-nál időt kértek a vendégek, de ez sem állította meg a soproni hengert.

A sok labdát eladó, pontatlanul dobó Szeged már a szünetre huszonhárom pontos hátrányba került – 44–21, a vendégcsapat húsz pont fölé kevéssel a dudaszó előtt, Olena Zserzserunova kosarával került –, és a küzdelem a második félidőre is egyoldalú maradt.

A Sopronnak a harmadik negyedben sikerült harmincra hizlalni a fórt, igaz, a játékrész végén „csak" 64–36-os vezetés állt az eredményjelzőn (amely később műszaki hibával „küszködött”). Székely Norbert csapata agresszív és jó védekezéssel kergette hibákba a szegedieket és teljesen uralta a mérkőzést.

A vendégek végül megúszták a harmincpontos zakót: a Sopron könnyedén tartotta távol magától riválisát, kulcsembereinek is tudott némi pihenőt adni, a Szeged viszont megnyerte az utolsó negyedet. A favorit Sopron végül 83–58-ra győzött, szurkolói vastapssal köszöntötték – a siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRONMEDITEAM SZEGED 83–58 (20–13, 24–6, 20–17, 19–22)
Sopron, 600 néző. V: Földházi, Benczur, Frányó
SOPRON: Honti 6, Németh B. 8, HOLT 14/6, KRIVACSEVICS 12, TAMANE 11. Cs: Horti 4, EÖRDÖGH 9/3, FÜRÉSZ 14/3, Varga Zs. 3, Szabó F. 2. Edző: Székely Norbert
SZEGED: Szazonenko 2, Laklóth 2, RASHEED 15/3, Roglic 5, Zserzserunova 6. Cs: Fejes 12/6, Kováts 5/3, FARKASINSZKI 11, Békefi. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–4. 8. p.: 16–11. 12. p.: 24–13. 17. p.: 34–15. 19. p.: 38–15. 23. p.: 53–19. 26. p.: 58–26. 28. p.: 62–28. 34. p.: 70–47. 36. p.: 79–51
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára
Székely Norbert: – A Szeged nagyon fáradt volt, ezért hamar eldőlt a mérkőzés. Remélem, Szegeden is ilyen komolyan vesszük majd az találkozót.
Mészárosné Kovács Andrea: – Egy héten belül ez már a negyedik mérkőzésünk volt, ezért az eredmény reális.
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
NANETTE-FTC–BAJAI NKK 87–72 (24–17, 21–22, 14–19, 28–14)
Népliget, 100 néző. V: Bognár T., Gorka
FERENCVÁROS: Darida 8, Ruják 6/3, SZLIMÁK 13, RUSSAI 12/6, Turóczi 16. Cs: Kiss G. 11/3, SOMOGYI A. 19/3, Reiner, Fülöp 2. Edző: Farkas Sándor
BAJA: Szepsi 12/3, FÜRTÖS 20/3, BÁLINT 22/6, Szabó P. 4, Bozóki 8. Cs: Kühn 4, Theodoreán 2, Gorjanácz. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–9. 8. p.: 19–15, 14. p.: 33–24. 17. p.: 35–35. 22. p.: 45–46. 28. p.: 53–58. 32. p.: 66–62. 38. p.: 79–67
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváros javára
Farkas Sándor: – Nagyon szerettünk volna a négy közé kerülni, azóta lassan térünk magunkhoz.
Akadozott játékunk, de a negyedik negyedben már a szívünk is a helyén volt.
Peresztegi Nagy Ákos: – A harmadik negyedig csapatom jól megoldotta a feladatát. A negyedik negyedre elfáradtunk, sok dobást rontottunk, amit a Fradi könyörtelenül kihasznált.