Kikapott, ezzel búcsúzott a Szolnoki Olaj

2013.02.26. 20:50
Nagy csatában alulmaradt, így búcsúzott az EuroChallenge-től a fehér mezes szolnoki alakulat (Fotó: Török Attila)
A tavaly a legjobb négyig menetelő Szolnoki Olaj ma a legjobb nyolc közé jutásért lépett pályára a Paris Levallois ellen a harmadik számú európai kupasorozatban, az EuroChallenge-ben. A magyar bajnok két negyed után még négy ponttal vezetett, de a meccs második felére elfáradt, 80–74-re kikapott és ezzel búcsúzott a sorozattól.

„Az idény eddigi legfontosabb meccse következik a Paris Levallois ellen, a mérkőzés tétjét, gondolom, nem kell ecsetelnem senkinek! Jó formában vagyunk, és a győzelem reményében futunk ki a pályára, maximális elszántsággal és tele önbizalommal!" – szólt a Szolnoki Olaj csapatkapitánya Báder Márton a drukkerekhez a mai meccset megelőzően az egyik közösségi portálon. Az előző heti Gravelines-bravúr (Párizsban nyert egy ponttal hosszabbításban a Dunkerque) az Olaj kezére játszott, hiszen a magyar bajnok továbbjutásának feltétele leegyszerűsödött: ha bármilyen különbséggel legyőzi keddi vendégét, a Paris Levallois-t a Tiszaligetben, ismét az EuroChallenge-sorozat legjobb nyolc csapata közé kerül.

A meccs a nagy tétnek megfelelően az elejétől kezdve szoros, egyben változatos volt. A meccset James Florence triplája nyitotta, de a vendégek gyorsan fordítottak. Ennek ellenére a Szolnok 10–7-re és 12–8-ra is vezetett, az első szünet végén azonban már csak eggyel tartott előrébb az Olaj (18–17), amely a két csapat első, franciaországi meccsét 93–71-re elveszítette.

Ám most hiányzott a franciáktól akkori legjobbjuk, Jawad Williams, és nélküle nem működött annyira jól a vendégek támadó gépezete, az első félidőben a hét eladott szolnoki labdából például egyet sem váltottak pontra. Ehhez persze a jó hazai védekezés is hozzájárult.

Érdekes, hogy az első két negyedben elsősorban a magyar játékosok tolták az Olaj szekerét. Szabó Miklós tíz, Báder Márton hét, Németh István hat ponttal állt húsz perc játék után. A 38–34-es állás éppen utóbbi távoli triplája után alakult ki a nagyszünetre.

A harmadik negyedben bekezdtek a párizsiak. Egy 7–0-s sorozattal fordítottak, öt perc elteltével csak két pontig jutott a Szolnok, a párizsiak pedig nem csak hogy fordítottak, hanem hét ponttal, 47–40-re meg is léptek. A vendégeknél Sean May és Jonathan Aka is jól és John Cox is kezdte elkapni a fonalat. Ennek ellenére mínusz hétnél egy kicsit felébredt a magyar csapat és az utolsó tíz perc előtt visszajött öt pontra (52–57).

Az utolsó játékrész előtt az volt a nagy kérdés, maradt-e annyi ereje a harmadik játékrészben kissé elfáradt csapat benyomását keltő Szolnoknak, hogy fordítani tudjon a meccs menetén.

Az Olaj kulcsembereiben még volt némi tartalék, Báder és Florence is megrázta magát és négy perccel a meccs vége előtt már 71–71-es döntetlenre állt a meccs. Ezután azonban megint leragadt egy a hazai csapat. Cox egy középtávolit dobott, May pedig egy triplát és egy perc alatt ismét öt ponttal meglépett a Párizs.

Ez pedig már túl sok volt, nem jöttek be a hajrában a triplák, nem voltak meg a lepattanók sem, a Levallois pedig végül 80–74-re győzött.

A Szolnok így biztosan nem ismételheti meg a tavalyi bravúrt, a négy közé jutást. A csoportból a másik meccsen a Holont legyőző Gravelines és a Levallois jutott a negyeddöntőbe.

EUROCHALLENGE
J-CSOPORT, 6. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KKPARIS LEVALLOIS (francia) 74–80 (18–17, 20–17, 14–23, 22–23)
Szolnok, 2000
néző. Vezette:Vinasi (román), Szanakisz (görög), Koljensic (montenegrói)
SZOLNOK: FLORENCE 10/6, Németh I. 6/6, Sehovics 9, SZABÓ M. 12, Báder 13. Csere: Simon B. 2, Horváth Á. 8, KALVE 11/3, Trepák 3/3, Fodor M.
PARIS: Albicy 8/3, DIOT 9/6, Oniangue, AKA 16, MAY 26/12. Csere: N'Doye 5/3, Labeyrie 4, COX 12
Az eredmény alakulása. 2. p.:3–5.3.p.:8–5.4. p.:10–7.11. p.:18–19.15. p.:22–25.20. p.:38–34.23. p.:38–42.23. p.:38–42.26. p.:40–47.30. p.:48–55.32. p.:52–60.36. p.:69–69.38. p.:71–76.
Legtöbb lepattanó: Szabó M. 8, ill. Diot 8
Legtöbb gólpassz: Sehovics 5, ill. Diot 6