Kijózanító pofon az ASE-nak Fehérváron, Szolnok-diadal Körmenden

2011.12.21. 20:53
Az Atomerőmű szerdán a bajnoki éllovas Albacomp otthonában nem tudta megismételni azt a teljesítményét, amellyel szombaton fölényes győzelmet aratott Szolnokon, s bár az első negyed után még vezetett, végül kikapott Székesfehérváron. A Szolnok ugyanakkor Körmenden javított, s ezzel az Albacomp meglógott a vasi együttestől. A Zalaegerszeg Debrecenben megszerezte szezonbeli első győzelmét.

ALBACOMP–ATOMERŐMŰALBACOMP–ATOMERŐMŰ

A szombaton Szolnokon nagy bravúrral 28 pontos győzelmet arató Atomerőmű Székesfehérváron sokkal csekélyebb mértékű sikerrel is beérte volna, a listavezető Albacomp ugyanis Zalaegerszegen kényelmes játékkal nyert, igyekezett frissen tartani játékosait.

A Fejér megyeiek Damian Hollis támadó lepattanóból megszerzett kosarával jelezték, hogy ez a meccs más lesz, az Albacomp Simon Balázs vezérletével 6–3-ra is elhúzott. Ám a Paks Nick Williams remeklésével és a Szolnokon hat hárompontost dobó Donald Cole triplájával tapadt a hazai csapatra, sőt Williams triplájának köszönhetően 18–14-es vezetéssel zárta az első negyedet.

Ám az Albacomp eddig engedte álmodozni az ASE-t, a második negyedet 11 dobott ponttal és kapott kosár nélkül kezdték a vendéglátók, a Paks 25–18-as hazai vezetésnél talált ismét a gyűrűbe. A nagyszünetre csak azért nem lett 11 pont a különbség, mert ezt a 10 percet is Nick Willams triplája zárta (31–23).

Ám Williams a hozzá felnövő Morgen Ferdinánddal együtt sem volt elég arra, hogy tartsa a lépést a Simonnal, Keller Ákossal, Wayne Chismmel és Damian Hollisszal. A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség, Keller alley-oopja is összejött, és a záró periódus előtt 56–38-ra vezettek a hazaiak.

A második negyedben csupán 5 pontot szerző paksiak nehezen törődtek bele, hogy ez a meccs nem olyan, mint a szombati, Lorenzo Williams technikaival kezdte a hajrát, amely során csak tovább nőtt a különbség, Muhammad El-Aminék 20 pont fölé tornázták a különbséget, amely a végén 28 pontra nőtt.

Éppen annyira, amennyivel az ASE Szolnokon nyert – hamar jött a kijózanító pofon.

KÖRMEND–SZOLNOK

Összekapta magát a szombaton hazai pályán az Atomerőműtől megsemmisítő vereséget elszenvedő Szolnok, a nap első rangadóján (a másodikat Székesfehérváron játssza az éllovas Albacomp és a Paks) könnyedén legyőzte az eddig a második helyen álló Körmendet.

A Báder Mártont továbbra is nélkülöző Tisza-partiak Obie Trotter és Brandon Gay vezérletével az első negyedben 30–16-os vezetést szereztek, s az előny negyedről negyedre nőtt a két csapat között. Az is belefért, hogy a pakisak ellen a csapat legjobbjaként záró Grebenár Péter csak három pontig jusson.

Először győzött a 2011–2012-es bajnokságban a Zalaegerszeg, amely Debrecenig utazott a sikerért: a kék-fehéreknél több kiváló teljesítmény volt: Bryquis Perine 19, Timoty Whitworth 18, Gáspár Dávis és Chris Hines 16-16 pontig jutott a 84–74-es győzelem során.

A sereghajtó ZTE a győzelme ellenére nem mondhatja el magáról, hogy közelebb került az utolsó előttihez, a Jászberény ugyanis roppant kiélezett mérkőzésen szintén nyerni tudott. A Kecskemét elleni összecsapást végül Jibril Hodges büntetői döntötték el a kaotikus hajrában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ
ALBACOMP FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 76–48 (14–18, 17–5, 25–15, 20–10)
Székesfehérvár, 2219 néző. V: Földházi, Benczur, Pozsonyi
ALBACOMP: SIMON 11, El-Amin 13, HOLLIS 20/6, CHISM 13, KELLER Á. 11. Cs: Hendlein 2, Supola 3/3, Bódi 3, Juhos. Edző: Dzunics Braniszlav
ATOMERŐMŰ: L. Williams 3, Vojvoda 5, Kámán 3/3, Cole 9/3, Morgen 5/3. Cs: N. WILLIAMS 18/12, Tóth Á., Körtélyesi 5/3, Kovács Ákos, Kovács Ádám, Kerpel-Fronius. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–3. 7. p.: 13–8. 9. p.: 13–12. 13. p.: 19–18. 16. p.: 23–18. 19. p.: 31–20. 22. p.: 35–26. 26. p.: 46–31. 29. p.: 52–34. 34. p.: 63–43. 37. p.: 68–46
Dzunics Braniszlav: Onntantól kezdve a kezünkben tartottuk a mérkőzést, miután megtaláltuk védekezésünk ritmusát. A jó védekezés néha jó támadójátékkal is párosult. Nagyon sok energiát fektettünk a sikerbe.
Völgyi Péter: – Három dolgot beszéltünk meg, ezek közül egyet sem tudtunk megvalósítani. Nagyon sok pontot kaptunk gyorsindításból, nem volt jó a külső dobóteljesítmény és fizikálisan is fölénk nőtt az Alba. A higgadtabb csapat győzött.
FORTRESS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 73–93 (16–30, 13–14, 22–26, 22–23)
Körmend, 2000 néző. V: Pálla, Papp, Török
KÖRMEND: Ruják 5/3, Németh I. 4/3, Powell 14/3, Bell 12/3, Townes 12. Cs: MLADENOVICS 17/15, Cseh 3/3, Ferencz 4, Fodor G. 2, Dávid. Edző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: TROTTER 15/3, Horváth Á. 9/9, NIKOLOV 11/6, GAY 18/6, TREPÁK 12/6. Cs: MILLS 13/3, Grebenár 3, FODOR M. 9/3, Soós 3/3. Edző: Pór Péter
Sabáli Balázs: – Az első negyed nagyban befolyásolta a mérkőzést, belementünk egy óriási dobópárbajba védekezés nélkül. A Szolnok extrán dobott, ami ránk nem volt jellemző. Mladenovicson kívül nem tudok olyan játékost mondani, aki azt hozta volna, amire képes. Sajnálom hogy elrontottuk a szurkolók karácsonyát.
Pór Péter: – Jó napot fogtunk ma ki, dobásaink jól sültek. Pont az ellenkezője történt, mint szombaton, amikor a Paks ellen semmi sem sikerült. Ez már a sokadik olyan meccsünk volt, ami nagy téttel bírt és a fiúk nem először kapták össze magukat úgy, hogy egyszerre tetszetős és eredményes játékot is produkáltak.
JÁSZBERÉNYI KSE–KECSKEMÉTI SE 77–75 (22–19, 17–18, 21–20, 17–18)
Jászberény, 300 néző. V: Valovics, Szabó G., Fodor A.
JÁSZBERÉNY: Sormaz 3, HODGES 18/9, Medve 9/9, HORTI 16, FÜLÖP 12. Cs: Austin 11, Wehner 2, Helmeczi 6, Borszéki, Antal. Edző: Horváth Balázs.
KECSKEMÉT: Kelley 8/6, Wittmann 6/3, Radonjics 4/3, Dénes, Bencze 5. Cs: VUKADINOV 19/15, CSORVÁSI M. 22, Hegedűs 11/9. Edző: Sztojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása: 2. p.: 7–0. 7. p.: 17–7. 13. p.: 26–25. 16. p.: 33–27. 19. p.: 37–37. 23. p.: 44–46. 28. p.: 58–54. 31. p.: 64–57. 35. p.: 68–58. 39. p.: 74–65. 40. p.: 75–75
Horváth Balázs: – Nagyon boldog vagyok, hogy a közelmúltbeli változások elérték eredményüket. Remélem, a mai bravúros győzelmmel rátérünk a helyes útra.
Sztojan Ivkovics: – Dénes Gábor sérülése megzavart bennünket, ezután nagyon rövid lett a rotációnk. A végén a kezünkben volt a mérkőzés, de nem tudtuk megnyerni. Gratulálok a Jászberénynek.
FACTUM SPORT-DEBRECEN–ZALAKERÁMIA ZTE KK 74–84 (20–23, 17–14, 14–20, 23–27)
Debrecen 300 néző. V: Cziffra, Frányó, Gál J.
DEBRECEN: INGRAM 28/3, Papp T. 2, Mondzinger 3, KOVÁCS I. 14/6, Vas V. 6. Cs: BOROS 4, KALUHA 15/6, Takács D. 2, Stretea. Edző: Raul Jimenez
ZALAEGERSZEG: PERINE 19/6, GÁSPÁR 16/6, WHITWORTH 18/12, Tóth Gergely, HINES 16/6. Cs: Vertetics 6/6, Baki 9/3. Edző: Kis Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 7. p.: 14–16. 12. p.: 20–27. 17. p.: 33–34. 23. p.: 43–44. 28. p.: 49–51. 35. p.: 58–67. 37. p: 60–70. 38. p.: 66–70
Kipontozódott: Tóth Gergely (40.)
Raul Jimenez: – Remek csapat ellen játszottunk, s bár jól küzdöttek a fiúk, harcosságunkkal sem tudtuk pótolni a hiányzókat. Elégedett vagyok csapatommal.
Kis Attila: ­ – Úgy érzem, minket is megzavart, hogy a debreceniektől több alapember is hiányzott, görcsössé vált a játékunk, ellenfelünk pedig nagyot küzdött. Jó védekezésünknek köszönhetjük első sikerünket.
1. Albacomp 12 11 1 995–775 0.958