Kevin Durant vezérletével döntős az Egyesült Államok

2010.09.11. 19:48
Kevin Durant 38 pontjával a mezőny legjobbja volt
Az Egyesült Államok jutott be elsőként a kosárlabda-világbajnokság döntőjébe, miután 89–74-re megverte Litvániát. Az amerikaiak ellenfele a Törökország–Szerbia meccs győztese lesz.

Két bombaformában szereplő együttes csapott össze a törökországi kosárlabda-világbajnokság szombat este hat órakor kezdődő elődöntőjében. Litvánia és az Egyesült Államok is egyaránt megnyerte az összes korábbi meccsét.

A TÖRÖKÖK IS DÖNTŐSÖK

A török válogatott 83–82-re győzte le Szerbiát, és bejutott a vasárnapi fináléba a hazai közönség előtt. A mérkőzés végig nagyon kiegyenlített volt, az utolsó negyednek három pontos előnnyel a szerbek vághattak neki, de végül a „félholdasok" örülhettek, miután egy másodperccel az összecsapás vége előtt Kerem Tunceri elsüllyesztett egy duplát, és ezzel a törökök megszerezték a győzelmet.

Ha csak a számszerű eredményeket nézzük, a litván csapat Kanada ellen „izzadt meg” leginkább, hiszen mindössze két ponttal bizonyult jobbnak a juharleveleseknél. A negyeddöntőben viszont imponáló magabiztossággal győzte le a sportág történetének első világbajnokát, Argentínát.

Az Egyesült Államok szintén hibátlan mérleggel menetelt az elődöntőig, a nyolc között az oroszokat búcsúztatva. Kevin Duranték a csoportkörben majdnem megégtek Brazília ellen (kétpontos siker, 70–68), de ezt nem számítva végig magabiztosan meneteltek.

1. negyed

A meccs rangjához méltóan nagy iramban indult a találkozó. A litvánok 6–2-re is vezettek, de ezután az amerikaiak átvették az irányítást. Kevin Durant egymás után dobta a kosarakat, az első tíz percben összesen 17(!) pontot szórt.

A litvánok nagyon idegesen játszottak, rengeteg labdát adtak el, így gyorsan hátrányba kerültek. Az időkérés sem segített, és Mike Kryzewski legénysége 23–12-es vezetésre tett szert.

2. negyed

Maradt a nagy tempó. A litvánok továbbra is sokat pontatlankodtak, de eleinte az amerikaiak sem tündököltek. Aztán a negyed második részében ismét belelendültek, és végül további öt ponttal növelték előnyüket (42–27).

A félidőig Kevin Durant 24 pontot szorgoskodott össze, míg a másik oldalon Martynas Poncius volt a legjobb 11-gyel. Az amerikaiak tovább domináltak, a litvánoknak csak egy-egy villanásuk volt.

3. negyed

A litvánok többször is felzárkóztak 10 pontra, ám a rivális mindig magasabb fokozatba kapcsolt, nehogy vészes közelségbe kerüljön az ellenfél.

Kestutis Kemzura fiai jól dobták a triplákat, ennek köszönhetően három ponttal megnyerték ezt a játékrészt (26–23, összesítésben: 65–53 az amerikaiaknak)

4. negyed

A litvánok érthetően továbbra is a hárompontosokat erőltették, ám most már nem mentek be olyan gyakran a kísérletek. Az amerikaiak magabiztosan őrizték előnyüket, az európaiak hiába adtak bele mindent, nem tudtak még tíz ponton belülre sem kerülni.

Kevin Durant végül 38 pontnál állt meg, egyértelműen ő volt az Egyesült Államok legjobbja ezen a napon. A vége sima 89–74 lett, az amerikaiak a Törökország–Szerbia meccs győztesével találkoznak a döntőben.