Kevés volt a Győrnek a tízpontos előny

2011.12.15. 20:03
Rasheed Ritának ezúttal nem ment annyira jól, <a href="http://www.nemzetisport.hu/kosarlabda/gdyniaban-megszuletett-a-masodik-gyori-siker-2108302"><strong>mint Lengyelországban,</strong></a> csak 9 pontig jutott <br />(Fotó: Fuszek Gábor)
A női kosárlabda Euroliga 10. fordulójában a Győr küzdelmes mérkőzésen hazai pályán 72–66-ra kikapott a francia Bourges-tól. A magyar csapat két legjobbja a 17 pontig és 13 gólpasszig jutó Iva Ciglar, illetve a 19 pontot és 15 lepattanót jegyző Quanitra Hollingsworth volt.

A győriek az előző körben a Gdynia otthonában megszakították hatmérkőzéses vereségsorozatukat, amelyet ráadásul épp a Bourges indított útjára (87–68-es győzelmével).

A találkozó elején nem sok jel mutatott arra, hogy a magyar csapatnak lesz esélye megszereznie története harmadik euroligás győzelmét, mert bár Rasheed Rita kosarával vezetéshez jutott (2–0), és még Quanitra Hollingsworth duplája után is volt előny (4–3), Celine Dumerc és a triplákat szállító Sztiliani Kalcidu vezetésével a franciák 15–6-ra megléptek.

Hollingsworth pontjaival megkezdte a felzárkózást a hazai együttes, és a második negyed harmadik percében Iva Ciglar kosarával már 23–22-t mutatott az eredményjelző. Öri Györgyi tripláival, valamint Ciglar újabb duplájával már tíz volt közte (37–27), amelyből a vendégek csak egy pontot tudtak faragni a szünetig (43–34).

A fordulás után Kalcidu és Kiesha Brown vezetésével alig több mint két perc alatt két egységre közeledett a Bourges (46–44), és bár Hollingsworth gyors egymásutánban szerzett hat pontja után ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a győri lányok (52–44), Dumerc a játékrész hajrájában szerzet triplája után ismét fej fej mellett haladtak a felek (54–54).

A záró negyedben két és fél percnyi kosárszünet után Ieva Kublina duplájával hosszú idő után ismét a franciák vezettek (54–56), majd fokozatosan el is léptek riválisuktól. Négy és perccel a vége előtt Edita Sujanová és Ciglar pontjaival már ismét csak egy pont volt a csapatok között (60–61), de két kettő plusz egyes akció után előbb Brown, majd Endene Miyem növelte három-három egységgel az előnyt (60–67).

A találkozó hajrájában vívott büntetőpárbajban már csak szépítésre futotta a győriek erejéből, így végül elszenvedték a nyolcadik vereségüket.

FÜZY: MOST MÁR A HULLÁMVÖLGYEK TETEJÉN KELL MARADNUNK

STATISZTIKA
Mezőnybeli dobószázalék 22/50 (44%) 22/49 (45%)
Büntetők dobószázaléka 17/24 (71%) 21/27 (78%)
Lepattanók 29 32
Legtöbb lepattanó Hollingsworth 15 Dumerc 6
Legtöbb gólpassz Ciglar 13 Dumerc 5
NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
UNI SEAT GYŐR–BOURGES BASKET 66–72 (14–20, 29–14, 11–20, 12–18)
Győr, 278 néző. V: Gologanov (bolgár), Pizio (svájci), Hasanov (azeri)
GYŐR: CIGLAR 17/3, Laklóth, Rasheed 9/3, Nagy-Bujdosó 2, HOLLINGSWORTH 19. Csere: Semsei 4, Sujanová 9/3, Őri 6/6
BOURGES: Dumerc 9/3, Joens 3/3, MIYEM 12, KALCIDU 13/6, Digbeu 5. Csere: Amant 6, K. BROWN 17/6, Kublina 7/3, Bernies
Az eredmény alakulása: 2. p.: 4–3. 5. p.: 6–15. 9. p.: 9–17. 13. p.: 23–22. 16. p.: 32–25. 20. p.: 42–32. 23. p.: 46–39. 29. p.: 52–51. 33. p.: 54–58. 36. p.: 60–61. 37. p.: 60–67
Fűzy Ákos: – Csalódott vagyok, mert jó esélyünk volt a győzelemre, amellyel újraéledhettek volna a továbbjutási esélyeink. Így viszont elszálltak. Múlt heti Gdynia elleni sikerünkkor három-négy extra egyéni teljesítmény is volt a csapatban, ezúttal viszont csak Ciglar és Hollingsworth emelkedett ki. Egy ilyen rangadón ez kevés.
Valérie Garnier: Jó meccs volt, két fizikailag erős csapat találkozott. Nekünk nagyon kellett a siker, hogy megőrizzük helyezésünket, ami a második negyedben azonban veszélybe került. A Győr elképesztően játszott, hatból öt triplát és 29 pontot dobott. A második félidőben változtattunk a védekezésen, és ennek köszönhetjük a győzelmet.