Két ember nem elég, újabb soproni vereség

2012.11.28. 15:56
Milovanovics és Johnson összesen 56 pontot szerzett (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
Az Uniqa-Euroleasing Sopron 73–69-re kikapott az orosz Nagyezsda Orenburg otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 6. fordulójában. A magyar csapatban Jelena Milovanovics (30 pont, 6 lepattanó) és Shenise Johnson (26 pont, 4 lepattanó) is nagyszerűen teljesített, a többiek viszont összesen 13 egységig jutottak.

Az egy győzelem mellett négy vereséggel a csoport utolsó előtti helyén álló soproniak ez eddig két sikert és két zakót elkönyvelő Nagyezsda otthonába látogattak a hatodik fordulóban.

TÍZPONTOS GYŐRI VERESÉG BOURGES-BAN

A női kosárlabda Euroliga csoportkörének hatodik fordulójában a Hat-Agro-Uni Győr tíz ponttal (57–47) kapott ki a francia Bourges vendégeként. Előbbi együtttes 3/3-as, utóbbi 3/2-es mutatóval várhatja a folytatást.

Bővebben itt olvashat a találkozóról!

Nem is kezdődött rosszul magyar szempontból a találkozó, hiszen a remek formában játszó (csak az első félidőben 16 pontot szerző – társai egy félidő alatt összesen szereztek 17-et!) Milovanovics és Johnson kosaraival villámgyorsan 4–0-ra elhúzott a soproni csapat, és a negyed közepére 12–7-re vezetett.

A házigazda Bonner vezérletével megkezdte fordító hadműveletét, és az első negyed végén sorozatban szerzett négy ponttal átvette a vezetést az orosz együttes (17–16).

Mielőtt nagyon elléphettek volna a vendéglátók (21–18), Milovanovics ismét megvillant, rövid idő alatt öt pontot szerezve csapatát 10–0-s rohamra vezette, 28–21-re így már a magyar csapatnál volt az előny.

A szünetre háromra csökkent a fór (30–33), majd a harmadik negyedben begyújtotta a rakétákat a Nagyezsda, az orenburgiak Bonner vezetésével sorozatban dobták a kosarakat, Keyru triplájával pedig már 49–42-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

Az utolsó negyedben Johnson tartotta mérkőzésben a soproniakat, akik még egy perccel a vége előtt is csak egypontos hátrányban voltak (62–61), a véghajrában azonban Montgomery triplája és büntetői megpecsételték a magyar csapat sorsát (67–61), az utolsó másodpercekben már csak szépíteni sikerült.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
NAGYEZSDA ORENBURG (orosz)–UNIQUA EUROLEASING SOPRON 73–69 (17–16, 13–17, 21–13, 22–23)
Orenburg, 2500 néző. V: Licina (szerb), Kunosic (bosnyák), Romano (izraeli)
NAGYEZSDA: Montgomery 18/6, Zsedik 12/6, Danilocskina 2, Bonner 18/3, Tamane 12. Cs: Keyru 4/3, Perovanovics 2, Miller 5. Edző: Alekszandr Kovaljov
SOPRON: Fegyverneky 5, Johnson 26/3, Pál 2, Milovanovics 30/9, Krnjics 2. Cs: Zsovár, Teilane 1, Licskai, Zavecz 3. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–4. 3. p.: 7–8. 6. p.: 7–12. 8. p.: 13–12. 9. p.: 13–16. 11. p.: 19–16. 14. p.: 21–18. 17. p.: 21–28. 19. p.: 28–30. 20. p.: 33–37. 23. p.: 37–37. 26. p.: 40–37. 28. p.: 46–40. 30. p.: 49–42. 32. p.: 51–48. 34. p.: 56–50. 37. p.: 60–58. 39. p.: 62–61. 39. p.: 67–61
Székely Norbert: – Nagyon jó csapat ellen játszottunk, és kihoztuk magunkból a maximumot, talán még többet is. Nagyon kis dolgok hiányoztak a győzelemhez, egy lepattanó, vagy éppen egy jó dobás.