Késői soproni hajrá, és ötpontos Fener-győzelem: közel a búcsú

2013.01.16. 19:44
A Sopron három negyeden át helytállt a Fenerrel szemben, a harmadik negyed viszont döntőnek bizonyult (Fotó: Mirkó István)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 11. fordulójában az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai környezetben öt ponttal kapott ki a török Fenerbahcétől. A 2/8-as mutatóval álló soproniaknak még két mérkőzésük van hátra, továbbjutási esélyeik minimálisak. Már csak azt Tragovistát tudják beérni, amellyel a hazai vereség után még idegenben játszanak, és lehet: az a siker önmagában még nem is lenne elég.

1. negyed

A sikeres soproni akcióra két ponttal válaszoltak a vendégek – ki más, húzóemberük, a volt soproni Angel McCoughtryé az érdem –, de azt követően 5–0-s hazai széria következett, így csak kapaszkodhatott a papíron esélyesebb együttes. A folytatásban a mindkét palánk alatt határozatlan Sopron leültette saját magát, a Fener meg belelendült, így Agnieszka Bibrzycka tripláját követően fordult a kocka: már a házigazdáknak kellett igyekezniük, hogy ne szakadjanak le, ennek aztán vállalható első negyed végén sikerrel megfeleltek (15–17).

2. negyed

Kézben tartotta az irányítást a török csapat, így Shenise Johnson egyéni megmozdulásai, befejezései és pontjai hoztak némi színt és reményt a hazaiak játékába. Dupla után triplát is szórt, így lett mínusz egy. Plusz egy pedig úgy, hogy Jelena Milovanovics is bejelentkezett. Sőt, utóbbi annyira elkapta a fonalat, hogy további két akciót sikerrel zárt. Jól védekezett a hazai együttes, jól zárta a palánk alatti területet, a törökök csak időkérés után tértek magukhoz. A negyed vége szorosan alakult, bár ez önmagában aligha indokolta, hogy a soproni időkérés után újabb török time out jöjjön. Pedig így történt. A nagyszünet előtt Amber Holt is megszerezte első pontjait: két büntetőt értékesített. A félidő utolsó momentumaként Anasztaszija Veramejenka engedett el egy sikeres hármast, így egyenlő állással vonultak pihenőre a felek (34–34).

3. negyed

Visszafogott volt a ponttermés a felvonás elején, és abból rosszul jött ki a Sopron, hiszen bő három perc alatt összeszedett 7–2-es etappal megléptek a vendégek. Székely Norbert időt, játékosaitól pedig több elzárást, valamint nagyobb fordulatszámot kért. Ennek a szakmai kérésnek tökéletesen megfelelt a hazai együttes, viszont a törökök élni tudtak a megszerzett előnnyel. Felpörgött, pattogós lett a találkozó, felváltva estek a kosarak. A különbség döntően nem csökkent, de nem is nőtt. Egészen a hajráig, amikor a hazai válasz nélkül maradt újabb négy török pont után már tetemes különbség jött össze (46–55).

4. negyed

Végső rohamra indult a hazai együttes, nem is reménytelenül. Másfél percig sem tartó, 6–0-s szériájuk után – Szara Krnjics két mezőnydobása volt jó, Cserny Rékának egy – kezdhettek aggódni a vendégek az olvadó előnyük miatt. Török időkérés után több hibával folytatódott a mérkőzés, amelyen aztán ráébredtek a vendégek: ha nem figyelnek a végjátékra, akkor még gondjaik is lehetnek. Ennek érdekében aztán tettek is: újfent megléptek, hibázásra kényszerítették a hátrányban lévő, ezért olykor kapkodó hazaiakat. Négy perccel a vége előtt visszaállt a kilencpontos különbség, és így már a végjáték sem volt szoros (69–74).

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA
CSOPORTKÖR, B-CSOPORT, 11. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–FENERBAHCE (török) 69–74 (15–17, 19–17, 12–21, 23–19)
Sopron, 700 néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Balak (izraeli), Haszanov (azeri)
SOPRON: Fegyverneky 8, Holt 3, JOHNSON 24/3, KRNJICS 18, Milovanovics 10. Csere: Zsovár, Cserny 6
FENERBAHCE: VARDARLI 5/3, McCoughtry 4, BIBRZYCKA 15/3, VERAMEJENKA 16/6, Matovics 10. Csere: PONDEXTER 16/3, Nevlin 6, Tünclüer 2
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 6. p.: 11–6. 7. p.: 11–13. 11. p.: 17–17. 13. p.:19–23. 17. p.: 28–25. 20. p.: 34–31. 25. p.: 36–43. 30. p.: 46–55. 33. p.: 52–55. 37. p.: 56–65. 39. p.: 62–67
Kipontozódott: Milovanovics (40. p.)
Székely Norbert, a Sopron edzője: – Magas színvonalú mérkőzést játszottunk most is a Fenerbahce ellen. Utálom a szimpatikus vesztes szerepét, de most a nagyobb oldalon volt. Mi tudásunk határán játszottunk, képesek voltunk az utolsó percig nyílttá tenni a találkozót.
Roberto Iniguez, a Fenerbahce edzője: – Ezzel a győzelemmel jól állunk a nyolcaddöntő előtt. Nagy erőpróba elé állított minket a Sopron, mi pedig csak a harmadik negyedben játszottunk elfogadhatóan. Ez elég volt most a győzelemhez, és ez volt a fontos számunkra.