Az ASE és a Szolnok már négy közé jutott

2011.04.18. 21:02
Wittmann Krisztián (balra) vezetésével nyert a Kecskemét a Körmend ellen (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi kosárlabda NB I korai negyeddöntőjének negyedik meccsén a Kecskemét a Körmend, a Falco az Albacomp ellen ismét győzni tudott hazai pályán, így ebben a két párharcban lesz ötödik meccs szerdán. Az ASE azonban már továbbjutott a ZTE ellen, ahogyan a Pécsen nyerő Szolnok is.

ZTE–ASE

Mint ismeretes, a ZTE-nek anyagi problémái miatt a rájátszásra csak hazai játékosai maradtak, akik a negyeddöntő első meccsén Pakson még meglepetést tudtak szerezni, többre azonban már nem futotta erejükből.

A negyeddöntő negyedik meccse nagyjából húsz percig volt szoros, utána fokozatosan meglépett az ASE, és végül könnyedén győzött.

A vendégek két legeredményesebbje az egyaránt 16-16 pontot szerző Brooks Sales, Körtélyesi Gergely duó volt, a hazaiaknál nem akadt igazi vezéregyéniség, ez is hozzájárult a fölényes vendégsikerhez.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE
66–85 (23–18, 11–19, 14–27, 18–21)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Valovics, dr. Szabó, Söjtöry
ZTE: VERTETICS 4, GÁSPÁR 11, Kámán 11/3, Tóth G. 2, Tóth Á. 9. Cs: Baki 7/3, Kinter 11, Délity 5/3, Bödör, Kerkai 4, Mészáros M. 2, Gáll. Edző: Völgyi Péter
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 3/3, Hodges 4, Vojvoda 12/3, JOHNSON 13, SALES 16. Cs: KÖRTÉLYESI 16, Kovács Á. 6/3, PAVLIK 12/6, Morgen, Tóth P., Horti, Faragó 3/3. Edző: Horváth Imre
Kipontozódott: Tóth Á. (34. p.), Kinter (40. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–5. 15. p.: 30–28. 25. p.: 44–48. 35. p.: 52–73
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 az Atomerőmű javára
Völgyi Péter: – A jobbik csapat jutott tovább, gratulálok a Paksnak! Ezekért a percekért érdemes volt dolgozni ebben a szezonban. Remélem, hogy nemcsak a jelen, hanem a jövő csapatát is láthatták ma a nézők.
Horváth Imre: – Az első félidőben nagyon sok hibával játszottunk, főleg védekezésben. Aztán a harmadik negyedben javuló támadójátékkal sikerült biztosítani helyünket a legjobb négy csapat között.

KECSKEMÉT–KÖRMEND

A Kecskemét a Körmend elleni párharc eddigi két idegenbeli meccsét elveszítette, viszont hazai pályán múlt héten 20 ponttal győzött Sztojan Ivkovics csapata a vasiak ellen, így a kecskemétiek a mai, negyedik találkozó előtt joggal bízhattak abban, hogy ki tudják harcolni a mindent eldöntő ötödik meccset.

A hazaiak jól kezdték a meccset, Dénes Gábor labdaszerzésben, Wittmann Krisztián pedig a pontszerzésben jeleskedett. A 9. percben már nyolc ponttal, 22–14-re vezetett a Kecskemét.

Wittmann Krisztián eksztázisban játszott, 35 pontot szerzett. Rajta kívül azonban a hazaiaknál csak Hrvoje Orsulic jutott tíz pont fölé (12-ig), míg a vendégeknél a 22 pontos vezér, Rashad Bell mellett Emmanuel Dies és Ferencz Csaba is jól játszott – a kiegyensúlyozott csapatteljesítmény pedig azt eredményezte, hogy a Körmend végig tapadni tudott ellenfelére, a meccs hajráját pedig kifejezetten szorossá tette.

Az utolsó percben Dies duplája után 84–84-es döntetlent mutatott az eredményjelző, ezt követően azonban már csak egyszer hullott a labda a gyűrűbe – Jerome Anthony Lagrange két büntetőjéből egyet bedobott, így 85–84-re nyert a Kecskemét.

A párharc szerdán, Körmenden fejeződik be.

T.O.M. CONTROLL-KECSKEMÉTI KSE–MJUS-FORTRESS KÖRMEND
85–84 (23–17, 22–21, 24–27, 16–19)
Kecskemét, 1400 néző. V: Vígh, Cziffra, Frányó
KECSKEMÉT: WITTMANN 35/9, LAGRANGE 9, Dénes 5/3, ORSULIC 12, Bencze 7. Cs: Csorvási 7, Siriscevic 6, Cseh 4. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics
KÖRMEND: Ruják 9/3, Németh I. 10/6, Trummer 9/9, BELL 22/18, DIES 17/3. Cs: FERENCZ 14/12, Dávid G. 3/3, Hegedűs, Boldizsár. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Trummer (38.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–3. 6. p.: 13–9. 8. p.: 18–14. 13. p.: 28–22. 18. p.: 35–36. 22. p.: 48–44. 24. p.: 51–52. 28. perc: 60–62. 33. p.: 77–74. 36. p.: 80–77. 39. p.: 84–82
Dobószázalék. Mezőny: 50 (30/60), ill. 58 (31/53). Büntető: 74 (20/27), ill. 50 (8/4)
Lepattanók: 26, ill. 24. Legtöbb lepattanó: LaGrange 6, ill. Dies, Ruják 6-6
Legtöbb gólpassz: Wittmann, LaGrange 6-6, ill. Németh I. 7
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
SZTOJAN IVKOVICS: – Két év után azt mondhatom, hogy itthon vagyunk, együtt vagyunk, és szeretném, ha ez még nagyon sokáig így lenne.
SABÁLI BALÁZS: – Egylabdás meccset játszottunk, a lehetőség adva volt a győzelemre, sajnos nem sikerült befejeznünk a párharcot. Mindent megtettünk a sikerért, de Wittmann Krisztián semlegesítése problémát okozott.

FALCO–ALBACOMP

A negyeddöntőben, a Falco–Albacomp csatában az eddigi három meccs a hazaiak magabiztos sikerével végződött – a forgatókönyv a negyedik, szombathelyi találkozón sem változott.

Az Albacomp jól kezdett, az első játékrészben nyolc ponttal is vezetett (9–17-nél), ám a második játékrész végén már a Falcónál volt az előny (48–43). A hazaiak a harmadik negyedben fokozatosan megléptek, végül 105–87-re győztek.

A négy triplát is elsüllyesztő Charles Gosa 27 pontig jutott a szombathelyieknél, míg Kálmán László – akinek az életéről készült filmet májustól játsszák a szombathelyi mozikban – 19-ig. Fehérvári részről a 26 pontos Lamar Crocker volt a legeredményesebb.

FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–ALBACOMP
105–87 (22–25, 26–18, 27–20, 30–24)
Szombathely, 1800 néző. V: Hartyáni, Győrffy, Jakab
FALCO: KÁLMÁN 19/9, DOYNE 18/3, Pankár, GOSA 27/12, ALIAKSZEJEV 11. Cs: SIMON L. 13/3, Will 6/6, Jarosevits 4, Harazin 4, Borszéki 3/3. Edző: Bencze Tamás
ALBACOMP: SIMON B. 22/9, Hanga 10/6, CROCKER 26/12, Keller Á. 6, J. JONES 19. Cs: Hendlein 2, Bódi 2, Madár, Kertész. Edző: Dzunics Braniszlav
Kipontozódott: Crocker (40. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–6. 5. p.: 7–15. 12. p.: 24–32. 16. p.: 35–34. 23. p.: 54–47. 27. p.: 67–58. 33. p.: 84–70. 36. p.: 89–76
Bencze Tamás: – Mint ahogy ígértem, az életünkért küzdöttünk, tartásunkat mutatja, hogy vissza tudtunk jönni jelentős hátrányból is. Fehérváron nekünk nem lesz vesztenivalónk.
Dzunics Braniszlav: – Reális eredmény született a játék alapján, ugyanis jobb volt a Falco. Következhet a mindent eldöntő ötödik mérkőzés.

PÉCS–SZOLNOK

Az alapszakaszgyőztes Szolnok nagyon jól kezdett a Pécs ellen, 19–2-re vezetett öt perc elteltével a baranyai megyeszékhelyen.

A hazaiak úgy játszottak, ahogy a pécsi hölgyek tegnap a Sopron ellen – nagyon gyengén. Sem a palánk alól, sem messzebbről nem ment igazán Szrecsko Szekulovics tanítványainak. A vendégek sokkal lendületesebben játszottak, és a lepattanószerzésben is jobbak voltak.

Az Olaj futószalagon gyártotta a pontokat, elsősorban Ivory Clark volt elemében, míg a lepattanókat Báder Márton gyűjtötte a legszorgalmasabban.

Egy negyed után 31–9-re vezetett a Szolnok, és a játék képe később sem változott jelentősen, sokáig csak az tűnt kérdésesnek, hogy 20 ponton belül tud-e maradni a hazai csapat.

A pécsieknél a meccs második felében El-Amin Muhammad és a fiatal Kovács Péter is elkapta a fonalat, a hazaiak az utolsó negyedben tíz pontra, 74–64-re zárkóztak fel, de az utolsó percben már nem találtak a gyűrűbe, így végül 81–64-re kikaptak – a Szolnok sikerével 3–1-es összesítéssel jutott a legjobb négy közé, és várhatja a Körmend–Kecskemét csata győztesét.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–SZOLNOKI OLAJ KK
64–81 (9–31, 24–21, 11–14, 20–15)
Pécs, 1000 néző. V: Benczur, Gorka, Balogh Gy.
PÉCS: Glavinics 7/6, EL-AMIN 17/9, Deák, TÓTH N. 13, Egemonye 2. Cs: KOVÁCS P. 11/9, Kiss K. 4/3, EILINGSFELD 8, Szőke 2, Hosszú, Ignácz. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: TROTTER 14/6, Horváth Á. 9, BUDIMIR 11/3, CLARK 14/6, BÁDER 10. Cs: Trepák 2, Fodor M. 7/3, Vesztergom 3/3, Grebenár 8, Szabó P. 3/3. Edző: Pór Péter
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Szolnok javára
Szrecsko Szekulovics: – A Szolnok megmutatta, hogy miért is nyerte meg az alapszakaszt, gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte a találkozót. Szomorúak lehetünk azért, mert kikaptunk és nem jutottunk tovább, de örülhetünk, mert tehetséges és szerethető, fiatal magyar játékosaink vannak.
Pór Péter: – A mai mérkőzés az első negyed kiváló védekezésével és a szerzett sok könnyű góllal dőlt el. Egy harcosan és jól játszó Péccsel szemben jutottunk tovább.