Hihetetlen győri összeomlás, pécsi siker

2010.11.14. 18:07
Iványi Dalma (a labdával) ezúttal az előkészítésben jeleskedett (Fotó: Veres Viktor)
A Győr női kosárlabdacsapata az utolsó negyed előtt még három ponttal vezetett a Pécs ellen, ám a záró játékrészben csak két (!) pontot szerzett, így végül simán elbukta a veretlen csapatok rangadóját.

Az első kilenc mérkőzését mindkét csapat megnyerte a bajnokságban, vasárnap este azonban valamelyiknek el kellett veszítenie veretlenségét.

Hogy ez melyik együttes lesz, sokáig nem lehetett tudni, a hazaiak remekül tartották magukat, olyannyira, hogy a harmadik negyedben ők tűntek a befutónak.

A Győr szekerét a lett Ieva Kublina, illetve a két amerikai, Essence Carson és Abisola Olajuwon húzta a leginkább, ám a záró játékrészben társaikhoz hasonlóan az ő játékuk is teljesen szétesett.

A Pécs 20–2-re nyerte meg az utolsó tíz percet, így végül simán, 15 ponttal diadalmaskodott, megőrizve százszázalékos mérlegét. A vendégek legjobbja Fegyverneky Zsófia (19 pont) és Szara Krnjics (18 pont) volt, Iványi Dalma ezúttal a gólpasszok kiosztásában jeleskedett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ
SEAT-LAMI VÉD-GYŐR–PÉCS 2010 59–74 (15–15, 20–24, 22–15, 2–20)
Győr, 600 néző. V: Vígh, Hegedűs T., Frányó
GYŐR: Englert 3/3, Carson 12, Vida 6/6, Olajuwon 11, KUBLINA 15 Cs: Kovács K. 5, Semsei 1, Djelmis 4, Horváth Zs. 2, Őri
PÉCS: IVÁNYI 3/3, QUIGLEY 15/3, Sarok 2, Griffin 5, KRNJICS 18, Cs: FEGYVERNEKY 19/6, Raksányi 3/3, Turóczi 4, Nagy-Bujdosó 5

Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–4. 11. p.: 15–18. 14. p.: 21–20. 16. p.: 23–24. 18. p.: 32–30. 19. p.: 32–35. 22. p.: 39–39. 24. p.: 43–41. 27. p.: 47–48. 28. p.: 52–49. 30. p.: 57–51. 38. p.: 57–68
Kipontozódott: Olajuwon (34. p.), Griffin (35. p.)

1. Pécs 2010 10 10 927–558 1.000
  2. MKB-Euroleasing Sopron 10 9 1 876–612 0.950
  3. SEAT Lami Véd Győr 10 9 1 800–611 0.950
  4. Nanette FTC 10 8 2 697–631 0.900
  5. Szeviép-Szeged 11 8 3 845–719 0.864
  6. ZTE NKK 10 5 5 678–676 0.750
  7. Szolnoki NKK 10 4 6 702–805 0.700