Három negyeden át bírta az iramot az Olaj

2013.02.02. 19:18
A negyedik negyedben már Asceric tanácsai sem segítettek (Fotó: Mirkó István – archív)
A Szolnoki Olaj vereséget szenvedett hazai pályán az élmezőnyhöz tartozó Crvena zvezdától a férfi kosárlabda Adria-liga 20. fordulójában. Nenad Asceric együttese az első három negyedben remekül bírta a vendégek iramát, a hajrá azonban egyértelműen a belgrádiaké volt, akik 96–83-ra nyertek.

Az Adria-ligában eddig öt győzelmet számláló (és ezzel utolsó) Szolnok kemény ellenféllel nézett szembe szombaton, hiszen a végső győzelemre is esélyes, a bajnokságban második Crvena zvezda volt az ellenfele.

Reménykeltően kezdett az Olaj, ám 5–0 után következett sorozatban kilenc szerb pont válasz nélkül, így máris a vendégeknél volt az előny. Németh István vezérletével ugyanakkor tartotta magát az Olaj, és ugyan az első negyedben már nem tudta visszavenni az előnyt, ott volt ellenfele nyomában. 19–21

A második negyed viszont Horváth András sikeres triplakísérletével kezdődött, és ez jó alapul szolgált a folytatásra a szünetig, hiszen ezután fej-fej mellett haladtak a felek. A palánk alatt kicsit „izmosabbak” voltak a belgrádiak, ám jó távoli dobásaikkal állták a sarat a hazaiak, akik a nagyszünetben vezettek is. 49–46

Igor Rakocseviccsel és Borisz Szavoviccsal nehezen bírtak Nenad Ascevic tanítványai, de összességében sok gondot okozott a Crvena zvezda, mert a szolnokiak edzőjének várakozása szerint nagy fegyelemmel és szervezettséggel tették dolgukat. A Szolnokon a fáradtság jelei látszottak a harmadik negyed végén, a vendégek vissza is vették a vezetést. 66–70

Az Olaj ugyan megteremtette magának az esélyt az izgalmas végjátékra, ám a záró játékrész elején ezt ki is engedte a kezéből: 66–70 után 66–81 lett az állás, miközben Marko Szimonovics elsüllyesztett két triplát is, és bár a szolnokiak nem adták fel a mérkőzést, a folytatásban nem maradt valós esélyük a győzelemre. Horváth duplájával még felzárkózott hat pontra a magyar bajnok, ám ez szinte az utolsó erőfeszítés volt. A Crvena zvezda ha nem is könnyedén, de különösebb nehézségek nélkül győzött Szolnokon. 83–96

FÉRFI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA, 20. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–CRVENA ZVEZDA (szerb) 83–96
(19–21, 30–25, 17–24, 17–26)
Szolnok, 1800 néző. Vezette: Herceg, Anzulovic (horvátok), Vuckovic (bosnyák)
SZOLNOK: Florence 7/3, SEHOVICS 11/3, Kalve 7/3, Bell 11/3, Báder 10. Csere: Horváth Á. 13/6, Gay 7/3, Németh I. 6/3, SZABÓ M. 8, Simon B. 3, Fodor M.
CRVENA ZVEZDA: Nelson 10, RAKOCSEVICS 22/9, Scott 6, Szubotics 4/3, Samardziski 9. Csere: Katics 8, SZAVOVICS 17, Brown, RADIVOJEVICS 10/3, Cvetkovics, Lazics, SZIMONOVICS 10/9
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 5. p.: 5–9. 8. p.: 14–19. 10. p.: 19–19. 14. p.:30–30. 17. p.: 36–37. 19. p.: 45–42. 25. p.: 55–53. 27. p.: 61–57. 33. p.: 66–81. 38. p.: 76–89.
Kipontozódott: Florence (40. p)