Férfi kosárlabda NB I: soproni betli az elején és a végén

2015.04.01. 19:41
A Kecskemét 72–47-re nyert hazai pályán a Sopron ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának 6. fordulójában. Az Alba Fehérvár Szegeden, a PVSK Körmenden győzött jó hajrával, míg a Nyíregyháza szoros mérkőzésen múlta felül a MAFC-ot.

Az alapszakaszban a Kecskemét és a Sopron összecsapása mindkétszer hosszabbítást hozott, ezúttal viszont már az első negyed után sejteni lehetett, hogy nem lesz túlóra. A vendégek a 7. percben, 17–0-s hátrányban szerezték meg első pontjaikat, és bár később felzárkóztak (40–34), a záró játékrészben ismét csak statiszták voltak, így nem kerülhették el a súlyos vereséget.

A Szedeák a középszakaszban idegenben legyőzte az Alba Fehérvárt, Szegeden viszont a jó kezdés ellenére kikapott. A Körmend–PVSK mérkőzésen mindkét csapatnak voltak hullámvölgyei, végül a pécsiek nyertek 12 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
FELSŐHÁZ
KTE-DUNAASZFALT–SOPRON KC 72–47 (21–5, 12–17, 16–18, 23–7)
Kecskemét, 800
néző. V: Kapitány, Söjtöry, Tőzsér
KTE: PONGÓ MÁTÉ 4, KOVÁCS P. 9/3, Djeraszimovics 5/3, IVOSEV 9, BAROVICS 16. Csere: Hinney 10/6, Karahodzsics 9, Pongó Martin 5/3, Hegedűs G. 5. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
SOPRON: Ruják 4, Edwards, BORISZOV 12/3, Tóth G. 9/3, Trepák 1. Csere: THOMAS 17, Molnár M. 4, Takács N., Bán, Bakk. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 7. p.: 17–0. 13. p.: 23–8. 17. p.: 28–16. 23. p.: 37–24. 27. p.: 40–34. 33. p.: 53–43. 37. p.: 60–45
Kipontozódott: Karahodzsics (34. p.), Molnár M. (36. p.)
Sztojan Ivkovics:
– Harcos mérkőzés volt, kevés szép játékkal. Nekünk még a Paks elleni mérkőzés előtt volt egy pihenőnk, ez meg is látszott a mai meccsen, frissebbek voltunk, mint a Sopron. Katasztrofálisan dobott mindkét csapat, mi védekezésben és futásban voltunk jobbak.
Sabáli Balázs: – Sok jót nem tudok mondani. A meccs eleje eldöntötte a találkozót. Felzárkóztunk ugyan hat pontra, de ez fel is őrölte az erőnket. Az utolsó negyedben már nem akartam kockáztatni, ezért nem játszattam a kulcsjátékosaimat.

KÖZÉPHÁZ
NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 86–98 (20–12, 21–22, 27–32, 18–32)
Szeged, 500
néző. V: Papp P., Hegedűs, Válé
SZEGED: JEREMINOV 21/6, Molnár A. 2, Sztefanovics 6/3, CSIRICS 30/12, BALABAN 21. Csere: Kuntics 6, Mike, Molnár B. Edző: Nikola Lazics
FEHÉRVÁR: Tóth P. 6, SUPOLA 12/6, KROMAH 23/15, Gilchrist 6, Csorvási M. 5. Csere: SIMON B. 14/9, Mitchell 10/6, Juhos 8, Kovács Á. 14/6. Edző: Góbi Henrik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 6. p.: 19–6. 8. p.: 20–10. 13. p.: 24–19. 16. p.: 34–20. 18. p.: 35–30. 22. p.: 46–39. 28. p.: 59–58. 32. p.: 68–71. 39. p.: 84–92
Kiállítva: Gilchrist (21. p.)
Kipontozódott: Tóth P. (35. p.)
Nikola Lazics:
– Amíg frissek voltunk, kontrolláltuk a mérkőzést, rövid kispadunk miatt a végére elfogytunk.
Góbi Henrik: – A második félidőben védekezésben azt csináltuk, amit megbeszéltünk, támadójátékunk pedig minden igényt kielégített.

EGIS KÖRMEND–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 66–78 (20–15, 12–26, 21–9, 13–28)
Körmend, 1900
néző. V: Földházi, Török, Kulcsár
KÖRMEND: Walker 13/9, Seals, FERENCZ 14/12, TÖRÖK 14/6, TÓTH N. 13/3. Csere: Farkas 4, Popadics 8/6, Latinovics. Edző: Déri Csaba
PÉCS: NELSON 23, PAHLMBLAD 18/6, Bíró 4, BUDIMIR 18/6, Horti 10. Csere: Harazin, Halász 5/3, Sztojanovics. Edző: Csirke Ferenc
Déri Csaba:
– Ki kell mondani, hogy hetek óta nem tudtunk rendesen dolgozni sérülések miatt, ráadásul nagyon sűrű menetrendben játszottunk. Richards nekünk alapemberünk, az Alba ellen még meg tudtuk nélküle oldani, de az nagyon sokat kivett belőlünk. A Pécs szervezett játékot játszott, de a harmadik negyed után még mi vezettünk. A 13–28-as utolsó negyed mutatja, hogy egyértelműen kijött a fáradtság. Aki hadra fogható, azokat igyekeztünk forgatni, de sajnos Seals megint rosszul játszott.
Csirke Ferenc: – Fantasztikus meccset játszottunk. Mind védekezésben, mind pedig támadásban a szezon legtökéletesebb meccse volt számunkra. A játékosaim végrehajtották, amit megbeszéltünk, a Körmendet hazai pályán hatvanhat ponton tartani talán még senkinek sem sikerült a szezonban. Még úgy is nagy siker ez, hogy Richards nem játszott, hiszen láthattuk, hogy nélküle is képesek sok pontot dobni és nyerni a körmendiek. Talán az is benne volt, hogy ma mi voltunk a frissebbek.