Férfi kosárlabda NB I: megvédte címét a Szolnoki Olaj

2015.05.26. 19:49
Folyt a pezsgő Szolnokon, újra bajnok az Olaj (Fotó: Mészáros János)
A Szolnoki Olaj hazai pályán 66–55-re nyert a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel megvédte címét, és hatodszor lett bajnok a magyar élvonalban.

A Szolnok az első negyed után 20–13-ra vezetett, a második játékrészben pedig már 16 pontos is volt az előnye.

A Kecskemét a nagyszünetig faragott a hátrányán, de a Vojvoda Dávid és Sztrahinja Milosevics által vezetett szolnokiak nem engedték, hogy a vendégek „lőtávolba" kerüljenek.

Tovább rontotta a kecskemétiek helyzetét, hogy a záró negyedben Tomiszlav Ivosev, majd Marko Djeraszimovics is kipontozódott.

Nem is volt képes fordítani a KTE, a Szolnok a rájátszásban mérkőzést sem veszítve védte meg bajnoki címét, és lett aranyérmes 1991, 2007, 2011, 2012 és 2014 után hatodszor.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–KTE DUNA-ASZFALT 66–55 (20–13, 17–15, 16–14, 13–13)
Szolnok, 2035
néző. V: Papp, Hegedűs, Frányó
SZOLNOK: L. Jones 7/3, RAKICS 3/3, VOJVODA 19/9, Lee 7, Báder 5. Cs: MILOSEVICS 15, Keller Á. 6, Wittmann 4/3. Edző: Dragan Alekszics
KECSKEMÉT: Kinney 3/3, Kovács P. 4, DJERASZIMOVICS 14, Ivosev 7, Barovics 6. Cs: Pongó Máté, Karahodzsics 2, Pongó Martin 8/6, Hegedűs 6/6, Mészáros 3/3, Keller I., Kővágó-Laska 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 4. p.: 10–6. 9. p.: 18–10. 13. p.: 25–15. 17. p.: 36–20. 25. p.: 48–33. 28. p.: 52–39. 35. p.: 61–50.
Kipontozódott:
Ivosev (34. p.), Djeraszimovics (36. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szolnok javára.
Dragan Alekszics, a Szolnok vezetőedzője:
–Megmutattuk, hogy jelenleg a legjobbak vagyunk Magyarországon. Rendkívül hosszú szezonunk volt, rengeteg meccsel, az eddigi legjobb Adria-liga-szerepléssel, Magyar Kupa-sikerrel, bajnoki címmel. Voltak természetesen hullámvölgyeink, de minden nehézségen úrrá lettünk. Büszke vagyok arra is, hogy menet közben a fiatal játékosok beépítését is meg tudtuk oldani. Elégedettek lehetünk, ahogy büszke lehet ezüstérmére a Kecskemét is, amely megerőltető elődöntője után is kemény párharcra kényszerített minket.
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: – Életem folyamán mindig azt néztem, ki volt, ki van mögöttem. Tekintve, hogy csupán a legjobb magyar klub áll előttünk, büszkék lehetünk arra, hogy milyen együtteseket előztünk meg. Másodikok voltunk az alapszakaszban, a középszakaszban, a kupasorozatban, és immár másodikok vagyunk a bajnokságban. Rengeteg munka, alázat és jó ember teljesítménye van emögött. Elmondhatatlanul büszke vagyok a csapatomra. És szívből gratulálok a Szolnoknak!