Férfi kosár NB I: 111 ponttal maradt hibátlan a listavezető

2016.11.12. 20:24
A Körmend erős második félidővel alaposan elverte a MAFC-ot a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, így – egyedüli csapatként a mezőnyben – továbbra is százszázalékos.

A MAFC az első félidőben derekasan tartotta magát a Körmend otthonában, a nagyszünet után azonban egyértelműen felülkerekedett a vasi csapat, és végül 111 pontig jutva fölényes győzelmet aratott.MAFC az első félidőben derekasan tartotta magát a Körmend otthonában, a nagyszünet után azonban egyértelműen felülkerekedett a vasi csapat, és végül 111 pontig jutva fölényes győzelmet aratott.

Ugyancsak a második félidőben fordította maga javára az állást az Alba Fehérvár: a nagyszünetben még a Kaposvár vezetett, csakhogy a harmadik negyedben óriásit fordult a meccs, a játékrészt 25–5-re vitték a vendégek, és ez elég volt a győzelmükhöz.

A bajnoki címvédő Szolnok megyei rangadót vívott Jászberényben, és a 23 pontig jutó Vojvoda Dávid vezérletével győzött.

A Szeged hazai pályán, végig szoros mérkőzésen kétpontos győzelmet aratott a fordulót az élcsoportban váró Sopron felett, míg a Falco tetemes hátrányban sem adta fel Pécsen, de végül be kellett érnie a tisztes vereséggel.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Alapszakasz, 7. forduló

EGIS KÖRMEND–MAFC 111–83 (25–19, 23–22, 34–21, 29–21)
Körmend, 2000
néző. V: Győrffy P., Jakab L., Rácz Zs.
KÖRMEND: PETTY 15/6, SMITH L. 23, Ferencz 6/6, Loveridge 19/12, Horti 7. Csere: ALLEN 23/9, Németh 4, CSORVÁSI 14, Oroszi, Márton. Edző: Teo Cizmic
MAFC: SMITH M. 22/6, Misek 12/3, Hardin 20/15, KOVÁCS Á. 11/3, SIHOTA 8/6. Csere: Pápai 4, Bordács, Kucsora 6/6, Fehér. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 11–0. 8. p.: 23–11. 14. p.: 29–24. 18. p.: 42–41. 23. p.: 54–50. 27. p.: 73–58. 32. p.: 93–65. 36. p.: 100-69
Kipontozódott: Allen (38. p.)
Teo Cizmic:
– Jól kezdtünk, aztán félvállról vettük a védekezést, aminek következtében felzárkózott az ellenfél. A második játékrészben elkaptuk a ritmust, és a dobásaink is ültek. Fontos, nehéz mérkőzések előtt állunk, remélem, hogy a jövőben is hasonló lendülettel tudunk játszani.
Garai Péter: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz Körmenden. Centerposzton képtelenek voltunk felvenni a versenyt, de általában is keveset sikerült megvalósítani abból, amit elterveztünk. Az első félidő végén jól dobtunk, de az ellenféltől is jöttek a válaszok. Fizikailag is felülmúlt minket a Körmend.

KAPOSVÁRI KK–ALBA FEHÉRVÁR 72–88 (17–21, 30–21, 5–25, 20–21)
Kaposvár, 1000 néző. V: Pálla, Török R., Boros T.
KAPOSVÁR: Wisseh 11/3, Duren 10, Cooke, HENDLEIN 11, Simms 9. Csere: FODOR M. 22/6, Baki 5/3, Grebenár 4, Bogdán, Papp P. Edző: Fekete Ádám
FEHÉRVÁR: TAYLOR 19/3, EDWARDS 25/15, Sheppard 5, LÓRÁNT 14/6, Keller Á. 6. Csere: Burgess 3/3, Markovics 8/3, Farr 6, Tóth P. 2, Filipovity. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 12–17. 12. p.: 23–28. 17. p.: 37–39. 22. p.: 47–42. 27. p.: 50–53. 33. p.: 54–72. 37. p.: 71–85
Kipontozódott: Duren, Sheppard (38. p.), Fodor M. (39. p.)
Fekete Ádám:
– Sajnos a harmadik negyedben nem játszottuk a megszokott nyugodt játékot, amelyet korábban. Sokszor hibáztunk, amit az Alba könyörtelenül kihasznált. Utána már nem tudtunk visszajönni a meccsbe, pedig többször is megpróbáltuk.
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelt győzelmet arattunk. A második félidőben újra összeállt a védekezésünk, úgy működött, ahogy a kezdés után. A második negyedben kaotikusnak tűnt ez a játékelem, de utána azt játszottuk, ami a sikerünkhöz kellett.

JP AUTO-JÁSZBERÉNYI KSE–SZOLNOKI OLAJ KK 74–82 (17–21, 14–18, 23–31, 20–12)
Jászberény, 700
néző. V: Hegedűs T., Farkas G., Kulcsár
JÁSZBERÉNY: Protics 11/3, Arrington 12, WILLIAMS 21, CSEH GY. 15/9, Parker 4. Csere: CZIRBUS 5, Brbaklics 6/3, Bazsó. Edző: Stevan Tot
SZOLNOK: KINNEY 16, VOJVODA 23/9, Barnies 8/6, BORISZOV 15/9, Wright 5. Csere: Eilingsfeld 4, Wittmann 5/3, Tóth Á. 2, Popovics 4. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–10. 8. p.: 13–15. 12. p.: 22–21. 16. p.: 26–27. 19. p.: 31–37. 24. p.: 39–49. 28. p.: 52–58. 32. p.: 61–70. 38. p.: 69–74
Kipontozódott: Bazsó (27. p.), Protics (35. p.)
Stevan Tot:
– Jó és élvezetes meccset vívtunk a címvédővel. Probléma volt, hogy sérülés miatt Szvetozar Sztamenkovics kiesett a rotációnkból, igaz Czirbus József jól helyettesítette. Az első félidőben Vojvoda Dávidot sajnos nem tudtuk tartani, a második félidőben pedig volt még egy rövidzárlatunk.
Sztojan Ivkovics: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, mert jó csapat a Jászberény. Sok problémával küszködünk, most Tóth Ádám esett ki a sorból, de Milos Boriszov vállalta a játékot, nélküle nem tudtunk volna nyerni.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–FALCO KC SZOMBATHELY 88–82 (32–21, 17–17, 16–21, 23–23)
Pécs, 1500
néző. V: Cziffra, Szabó G., Gorka
PÉCS: Nelson 2, SUPOLA 17/3, BÍRÓ 11/9, BUDIMIR 18/3, SEJFIC 19. Csere: Smith 10/3, Antóni 7/6, Halász 4, Harazin. Edző: Csirke Ferenc
SZOMBATHELY: MEDFORD 22/15, Váradi B. 8/6, GOVENS 27/12, Pusztahvar 10/3, Turner 7. Csere: TÓTH N. 6, Kovács P. 2, Simon K., Hódi. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Harazin (25. p.), Medford (40. p.), Turner (40. p.), Govens (40. p.)
Csirke Ferenc:
– Nagyon jó ellenfelet sikerült legyőznünk, köszönhetően annak, hogy az első félidőben el tudtunk húzni, így a végére nekünk maradt több energiánk.
Szrecsko Szekulovics: – A Pécs végig vezetett a meccsen, nekünk sok energiánkat emésztette fel a felzárkózás. Gyengén, sok hibával kezdtünk.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 88–86 (20–19, 28–26, 22–20, 18–21)
Szeged, 600 néző. V: Kapitány, Frányó, Söjtöry
SZEGED: BOLTICS 13/3, LILOV 28/21, Csirics 11/6, JUHOS 19/3, SULOVICS 15/3. Csere: Wirth 2, Révész, Vágvölgyi. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: THREATT 21/12, RUJÁK 10/6, Mills 8/3, Dufault 11/9, SPICA 18. Csere: Takács N., LEWIS 18/9, Élő. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. p.: 16–14. 12. p.: 23–24. 18. p.: 43–34. 23. p.: 56–50. 27. p.: 61–57. 32. p.: 72–65. 38. p.: 84–84.
Kipontozódott: Sulovics (40. p.)
Kiállítva: Jay Threatt (második sportszerűtlen hiba után, 39. p.)
Nikola Lazics:
– Színvonalas mérkőzést játszottunk az erős keretű Sopronnal. A hajráig jó ritmusban, eredményesen kosárlabdáztunk, összességében megérdemelten nyertünk.
Sabáli Balázs: – Az első félidőben extra dobóteljesítményt nyújtott a Szeged. Döntőnek bizonyult a hajrában Jay Threatt vitatható kiállítása.

1. Egis Körmend 5 5 439–364 1.000
2. Alba Fehérvár 7 6 1 557–493 0.929
3. Szolnoki Olaj KK 6 4 2 499–474 0.833
4. Naturtex-SZTE-Szedeák 5 3 2 413–383 0.800
5. PVSK-PannonPower 5 3 2 396–387 0.800
6. Sopron KC 7 4 3 574–542 0.786
7. Kaposvári KK 7 4 3 527–543 0.786
8. Zalakerámia ZTE KK 4 2 2 317–328 0.750