Férfi kosár-vb: az amerikaiak és a csehek is a nyolc között

H. K.H. K.
2019.09.09. 16:22
A címvédő Egyesült Államok válogatottja 89–73-ra legyőzte a brazilokat a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, így továbbra is hibátlan a tornán. A görögök a cseheket, az ausztrálok pedig a franciákat verték meg – Csehország és Franciaország így is bejutott a nyolc közé!

Az első félidőben az amerikaiak irányítottak, s mindkét negyedet megnyerték, igaz, szorosan – a szünetben az Egyesült Államok 43–39-re vezetett a brazilok ellen. A második félidő már simább volt, az amerikaiak a harmadik játékrészt hét, a negyediket pedig öt ponttal nyerték meg. A vége 89–73 lett, az Egyesült Államok csapata továbbra is hibátlan a tornán, és bejutott a negyeddöntőbe.Egyesült Államok 43–39-re vezetett a brazilok ellen. A második félidő már simább volt, az amerikaiak a harmadik játékrészt hét, a negyediket pedig öt ponttal nyerték meg. A vége 89–73 lett, az Egyesült Államok csapata továbbra is hibátlan a tornán, és bejutott a negyeddöntőbe.

A görögök hét ponttal, 84–77-re nyertek a meglepetéshalmozó csehek ellen, akik a vereségük ellenére továbbjutottak, legyőzőjük pedig nem – ha öt ponttal többet dobnak a dél-európaiak, már ők mennek tovább, nem a csehek (vagyis Görögországnak legalább 12 ponttal kellett volna nyernie)! Az NBA-MVP Jannisz Antetokunmpo ezúttal kevesebbet, 23 percet volt a pályán, és 13 pontot dobott.

Az ausztrálok 100–98-ra diadalmaskodtak a franciák, a litvánok 74–55-re a Dominikai Köztársaság felett, a csoportból pedig Ausztrália és Franciaország kvalifikálta magát a negyeddöntőbe.