Férfi kosár-vb: argentin kiütés és spanyol siker a rangadókon

B. L.B. L.
2019.09.08. 16:47
A nagy öreg Luis Scola (jobbra) a hátán cipelte az argentinokat – egészen a győzelemig (Fotó: AFP)
A férfi kosárlabda-világbajnokság I-csoportjának rangadóján Argentína a 21 pontig jutó Luis Scola vezérletével 91–65-re kiütötte a meccs előtt hozzá hasonlóan veretlen Lengyelországot.

A J-csoportban az olaszok a szünetben húszpontos hátrányban voltak (26–46), de nagy hajrával hosszabbításra mentették a Puerto Rico elleni ütközetet, majd meg is nyerték (94–89).

Ebben a kvartettben a spanyolok és a szerbek vívtak csoportrangadót, déli szomszédunké volt a jobb kezdés, az első negyedet hétpontos előnnyel fejezte be, de az ibériai csapat még a nagyszünet előtt fordított, és hiába zárt Bogdan Bogdanovics 26 pont mellett 10 lepattanóval és hat gólpasszal, ő sem tudta győzelemre vezetni övéit (81–69).

Ezzel kialakult a negyeddöntő két párosítása, Argentína Szerbiával, Spanyolország Lengyelországgal találkozik a nyolc között.

KOSÁRLABDA
FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG, KÍNA
2. CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

AZ 1–16. HELYÉRT
I-CSOPORT (Fosan)

Venezuela–Oroszország 60–69 (10–13, 17–14, 15–21, 18–21)
Ld: Carrera 19, ill. Voroncevics 17
Lengyelország–Argentína 65–91 (14–20, 13–22, 14–28, 24–21)
Ld: Slaughter 16, ill. Scola 21
A csoport végeredménye: 1. Argentína 5/0, 2. Lengyelország 4/1, 3. Oroszország 3/2, 4. Venezuela 2/3
J-CSOPORT (Vuhan)
Puerto Rico–Olaszország 89–94 (24–13, 22–13, 18–24, 19–33, 6–11) – hosszabbítás után
Ld: Balkman 14, ill. Belinelli 27
Spanyolország–Szerbia 81–69 (13–20, 32–17, 22–19, 14–13)
Ld: Rubio 19, ill. Bogdanovics 26
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 5/0, 2. Szerbia 4/1, 3. Olaszország 3/2, 4. Puerto Rico 2/3

A 17–32. HELYÉRT