Férfi kosár NB I: a KTE és az ASE is könnyedén győzött

2014.10.29. 19:45
A férfi kosárlabda NB I-ben szerdán két mérkőzést rendeztek. A Kecskemét otthon fölényes, 26 pontos sikert aratott a Kaposvár fölött, és az Atomerőmű SE is érvényesítette a papírformát a Jászberény elleni hazai meccsen. Mindkét meccsen 67 pontig jutottak a vendégek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB IFÉRFI KOSÁRLABDA NB I

KTE-DUNA ASZFALTKAPOSVÁRI KK 93–67 (31–18, 17–12, 24–18, 21–19)
Kecskemét, 800 néző. V: Földházi, Tőzsér, Vida
KECSKEMÉT:
Kinney 12, Kovács P. 3, DJERASZIMOVICS 23/15, IVOSEV 8, BAROVICS 15. Csere: RAKICS 9/3, Karahodzsics 9, Hegedűs G. 9/9, Pongó Máté, Mészáros M., Pongó Martin 5/3, Keller. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
KAPOSVÁR: Gibson 8/6, RAIVIO 12, Jancsikin 13/6, Hendlein 12, Horváth M. Csere: Grebenár 7, FODOR M. 13/9, Benke, Kovács S. 2, Kocsis Z., Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 16–4. 7. p.: 21–9. 13. p.: 31–23. 17. p.: 34–28. 23. p.: 53–35. 27. p.: 63–42. 33. p.: 81–53. 37. p.: 86–62
Kipontozódott: Horváth M. (34. p.)
Sztojan Ivkovics: – Ritka, hogy ilyen jól dobjunk, és ilyen jól szedjük a lepattanókat, a sok eladott labda miatt azonban kicsit mérges vagyok. A Kaposvárnál lyukas az ötös poszt, ha Marko Spica felépül, biztosan sokat javul a játéka.
Fekete Ádám: – Könnyű dolga volt a Kecskemétnek, jól felkészült belőlünk. A nehézségeinken egyelőre nem sikerült felülemelkednünk, ezért nem tudunk még igazi csapatként játszani.

ATOMERŐMŰ SEJÁSZBERÉNYI KSE 82–67 (28–18, 10–19, 26–19, 18–11)
ASE: ROBERSON 20/9, Medve, Dugat 10, Szabó Zs. 10/6, Tóth Á. 4. Csere: JONES 14, EILINGSFELD 13/3, Kovács Á. 8, Markovics, Körtélyesi 3/3, Baki. Edző: Dzunics Braniszlav
JÁSZBERÉNY: WARE 6/6, Horváth Á. 9, Kerpel-Fronius 5, Cseh 9/3, DRAMICSANIN 18/15.
Csere: SOÓS 10/3, Csabay 3/3, Szögi 7, Mladenovics, Nárai. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 7. p.: 16–10. 13. p.: 30–18. 18. p.: 34–25. 22. p.: 38–39. 26. p.: 51–53. 31. p.: 64–56. 36. p.: 72–58
Dzunics Braniszlav: – Jó ellenfelet győztünk le, a jászberényiek megnehezítették a dolgunkat. Még mindig keressük a játékunkat támadásban és védekezésben is.
Bencze Tamás: – Sokáig jól tartottuk magunkat, de a végére elfáradtunk, túl rövid a padunk. Azon dolgozunk, hogy a jövőben ne legyenek ilyen hosszú hullámvölgyek a játékunkban.

1. Falco KC Szombathely 3 3 300–239 1.000 6
2. Soproni Sördögök 4 4 358–309 1.000 8
3. Marso Nyíregyháza KK 4 3 1 331–292 0.875 7
4. KTE-Duna Aszfalt 4 3 1 338–300 0.875 7
5. Atomerőmű SE 4 3 1 331–300 0.875 7
6. Naturtex-SZTE-Szedeák 3 2 1 231–233 0.833 5
7. Alba Fehérvár 4 2 2 353–339 0.750 6