Férfi kosár NB I: vezére nélkül győzte le az Alba az Olajt

2017.04.13. 20:01
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi összecsapásain az Alba Fehérvár 82–75-re legyőzte a Szolnoki Olajt, míg a Körmend 102–86-ra megverte megyei riválisát, a Szombathelyt.

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ

Elég hiányosan futott neki a rangadónak mindkét gárda, hiszen az Alba Fehérvár a régebb óta sérült Tóth Péter és Brandon Burgess mellett most az eltiltott Lóránt Péterre sem számíthatott, míg a szolnoki Troy Barnies korábbi sérülése kiújult, így ő sem tudta vállalni a játékot.

Shepardot nehezen tudták tartani a szolnokiak

(Fotó: Földi Imre, archív)
Shepardot nehezen tudták tartani a szolnokiak (Fotó: Földi Imre, archív)

A hiányzók pontjait mindkét oldalon egy-egy nem várt pontfelelős vállalta magára – az első negyedben a hazaiaknál 7 pontot szerzett Winston Shepard, a vendégeknél Milos Boriszov 9 egységet ért el. Hozzá kell tenni, hogy az Olajban Vojvoda Dávid is eljutott hétig, az Alba kezdőjében pedig mindenki szerzett legalább 2 pontot.

A második tíz percet ugyan egy 7–0-s futással nyitotta a Szolnok, de a 14. percben a Fehérvár visszavette a vezetést és szép lassan el is lépett ellenfelétől: 5-7 pontos hazai előny látszott állandósulni. 43–38

A fordulást követően szigorított védekezésén az Olaj, de ez csak rövid ideig működött, a harmadik negyed második felében rá jellemzően sokkal jobban pörgött az Alba, így a 29. percben az addigi legnagyobb különbséget tette a két csapat közé. 63–52

A záró etap őrült rohanásba csapott át, a két gárda szinte csak a tripladobásra alapozott, és bár visszajött az Olaj 3 pontra, ebből a kidolgozott játék nélküli periódusból is jobban jött ki a Fehérvár, így a középszakaszban két vereség után megszerezte az első győzelmét. 82–75

A győztes csapatban Alhaji Mohammed (18 pont) volt a vezér, de James Farr (16 pont), Justin Edwards (14 pont) és Shepard (15 pont) is ponterős volt. A mérkőzés legjobb teljesítményét Boriszov (20 pont, 10 lepattanó, 27-es értékindex) nyújtotta, de csapattársai rendkívül pontatlanul tüzeltek.

EGIS KÖRMEND–FALCO SZOMBATHELY

A nap másik meccsén is két ősi rivális csapott össze: a Körmend a Szombathelyt fogadta. A hazaiak úgy kezdték a mérkőzést, ahogy azt a saját közönségük előtt illik, Csorvási Milán és Terry Allen vezérletével pillanatok alatt elléptek 12–0-ra. Hét percig egyedül Ivan Zsigeranovics tudta felvenni a versenyt a körmendiekkel (20–8-as állásnál az összes vendég pontot ő szerezte), majd Darrin Govens vette át a stafétabotot és még az első negyedben ő is berámolt 10 egységet. Csakhogy közben az MTE sem állt le, az első negyedben 30–18 állt az eredményjelzőn.

Bár Govens folytatta a a pontgyártást, nem igazán csatlakoztak hozzá a társai, nem úgy a másik oldalon, ahol a hét legtöbbet játszó emberből hárman is elérték a 10 pontot, és további hárman egy-egy kosárra voltak tőle. A félidőben már 60–35-re vezettek a hazaiak.

A fordulást követően jobban kezdtek a vendégek, gyorsan visszajött mínusz 17-re a Falco, de aztán magukhoz tértek Ferencz Csabáék és visszaállították a 20 pont fölötti különbséget, melyet már a mérkőzés végig nem engedtek ledolgozni. 102–86

A győztes gárdában a Cole Dickerson helyett játszó Sterling Gibbs, valamint Lanzelle Smith és Lasan Kromah is 19 pontig jutott, de az összes pályára lépő körmendi dicsérhető, míg a szombathelyi csapatban a sokoldalúan és ponterősen játszó Govens (27 pont) volt a legeredményesebb.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Középszakasz, felsőház, 4. forduló

ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–SZOLNOKI OLAJ KK 82–75 (21–18, 22–20, 20–16, 19–21)
Székesfehérvár, 2200 néző. V: Kapitány, Benczur, Frányó
ALBA FEHÉRVÁR: B. Taylor 8/6. Edwards 14/6, SHEPARD 15/3, FARR 16/6, KELLER Á. 8. Csere: MOHAMMED 18/3, Markovics 3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 12/9, VOJVODA 16/3, BORISZOV 20/6, Eilingsfeld 2, Andric 13. Csere: Tóth Á. 4, Popovics 3, Wittmann 5/3. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–3. 5. p.: 8–10. 8. p: 16–14. 12. p.: 21–25. 15. p.:29–28. 18. p.: 37–30. 22. p.: 45–40. 25. p.: 50–47. 28. p.: 54–49. 32. p.: 66–57. 35. p: 69–66. 38. p.: 77–73.
Dzunics Braniszlav: – Ez a győzelem a szív és az akarat diadala volt. Lóránt Péter kiesése úgy hatott a fiúkra, hogy még több energiát tudtak mozgósítani, de mindenképpen szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, mert a buzdításukra nagyon nagy szükségünk volt. A játékunk még mindig nem azon a szinten van, amelyen mi szeretnénk, de ezúttal nem ez volt a lényeg, hanem a győzelem. Szerencsénk is volt, mert ellenfelünk támadójátékának fontos elemei a távoli dobások, és ezek most nem mentek be.
Kmézics Zorán: – Közönségszórakoztató, jó mérkőzés volt. Két dologban most jobbnak bizonyult a Fehérvár. Az Alba elsősorban gyors indításokból szerzett könnyű kosarakat, ezeket nem tudtuk levédeni, valamint a mi hárompontos statisztikánk rettentően rossz volt. Sok távoli dobást elhibáztunk, 33 dobásból csak hétszer találtunk be, amennyiben ezekből kettőt-hármat értékesítünk talán más lett volna a vége.

EGIS KÖRMEND–FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 102–86 (30–18, 30–17, 17–23, 25–28)
Körmend, 2000
néző. V.: Földházi T., Hegedűs T., Tőzsér D.
KÖRMEND: Petty 10/6, KROMAH 19/12, Ferencz 8/6, ALLEN 13, CSORVÁSI 8. Csere: Smith 19/6, Gibbs 19/9, Németh 6/6. Edző: Gasper Potocnik
FALCO: Medford 9, GOVENS 27/12, Váradi 11/9, Bognár, ZSIGERANOVICS 13. Csere: Pustahvar 17/6, Tóth N. 2, Barham 2, Kovács P. 2, Simon K. 3. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-0. 8. p.: 25-11. 15. p.: 40-22. 18. p.: 54-33. 22. p.: 62-45. 27. p.: 71-52. 33. p.: 89-65. 37. p.: 98-71.
Kipontozódott: Csorvási (37. p.) Govens (39. p.)
Gasper Potocnik: – Látványos szórakoztató mérkőzést játszottunk. Az első félidőben mind támadásban mind védekezésben kiemelkedően teljesítettünk. A második félidőt a nagy különbségű vezetésünk birtokában álmosan kezdtünk, de végig kontrolláltuk a játékot. Sajnos sérülések is akadályozták a játékunkat, remélem a hétvégére mindenki a csapat rendelkezésére állhat, hiszen egy nagyon erős gárda, az Alba Fehérvár lesz a vendégünk.
Szrecsko Szekulovics: – Ma kétarcú volt a csapatom. Az első félidőben katasztrofálisan játszottunk, nagyon sok elemi hibát követtünk el, amelyből ellenfelünk könnyű kosarakat dobott. A második félidőben elkaptuk a ritmust, sokkal dinamikusabb lett a játékunk, de egy ilyen kiváló csapat ellen még ez is kevés volt ahhoz, hogy meglepetést okozzunk. Tulajdonképpen egy sima mérkőzésen maradtunk alul.