Férfi kosár NB I: tripla dupla a szolnoki vezértől

2016.10.08. 20:31
A Szolnoki Olaj hazai pályán 86–71-re legyőzte a PVSK-t a férfi kosárlabda NB I 1. fordulójának szombati játéknapján. A Jászberény parázs, fordulatos meccsen nyert a MAFC vendégeként.

Vojvoda Dávid 16 pontja mellett 12 asszisztot és 10 lepattanót könyvelt el, azaz rendkívül sokoldalú játékkal, tripla duplával járult hozzá a Szolnok sikeréhez.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 86–71 (22–20, 23–14, 23–22, 18–15)
Szolnok, 1400
néző. V: Benczur, Pozsonyi, Balogh Gy.
SZOLNOK: WITTMANN 11/6, VOJVODA 16/6, Boriszov 10/3, Barnies 8/3, WRIGHT 11. Csere: Tóth Á. 9, KINNEY 14/3, Eilingsfeld 3, Popovics 4. Edző: Sztojan Ivkovics
PÉCS: NELSON 10, Supola 10/6, Bíró O. 5/3, Budimir 15, Sejfic 9. Csere: Halász Á. 7/3, Smith 2, Harazin 10, Antóni 3/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–9. 8. p.: 16–13. 14. p.: 32–28. 18. p.: 43–32. 25. p.: 56–41. 28. p.: 62–50. 35. p.: 81–67. 39. p.: 84–69
Sztojan Ivkovics:
– Az első meccs mindig izgalmas, ez is az lett, jó ellenféllel találkoztunk. Az látható volt, hogy három hete vagyunk együtt, és ez csupán a negyedik mérkőzésünk. Idő kell, mire összecsiszolódunk. Úgy látom, van hová fejlődnünk, nagyon sok munka vár még ránk.
Csirke Ferenc: – Úgy érzem, a Szolnok fölénk nőtt fizikailag, mindezt mutatja a lepattanók közti különbség is, hiszen a csatát elveszítettük 44–23-ra. Új fiúk vannak nálunk, és még nem teljesen épültek be a csapatunkba. De leszünk mi még ennél jobbak is, és azt gondolom, tudunk erre a teljesítményre építeni.

MAFC–JP-AUTO JÁSZBERÉNYI KSE 58–60 (15–15, 18–17, 12–18, 13–10)
Gabányi-sportcsarnok, 1000
néző. V: Pálla, Kulcsár, Vida J.
MAFC: Smith 17/6, Lakits 5, Kovács Ádám 6, Sihota 12/9, POSCIC 11. Csere: Misek 2, Molnár Marcell 3/3, Pápai 2. Edző: Garai Péter
JÁSZBERÉNY: Protics 3, Arrington 10/3, WILLIAMS 20/12, SZTAMENKOVICS 19/9, Barker 6. Csere: Cseh, Bazsó, Brbaklics 2, Czirbus. Edző: Stevan Tot
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–7. 8. p.: 13–13. 13. p.: 21–22. 17. p.: 31–29. 24. p.: 43–34. 28. p.: 45–46. 32. p.: 47–50. 36. p.: 52–53. 39. p.: 58–59
Garai Péter:
– Egylabdás, küzdelmes meccs volt. Amikor kezünkbe vehettük volna az irányítást, büntetőket hagytunk ki, s bár tudtuk, hogy Brian Williams és Szvetozar Sztamenkovics a JKSE kulcsemberei, engedtük nekik, hogy átlendítsék a holtponton ellenfelünket. Előrenézünk, sűrű a program. Örülök, hogy telt házas volt a szezonnyitó, száz vendégszurkolóval.
Stevan Tot: – Nem volt magas színvonalú a meccs, de hatalmas küzdelem folyt a pályán, és ez jó a magyar élvonalban. Az utolsó egy-két percben néhány labdán múlt a győzelem, amelyet ellenfelünk is megszerezhetett volna. Szerencsére azonban nekünk sikerült jobban a rajt.