Férfi kosár NB I: szűken, de a Falco nyerte a rangadót az Alba ellen

2018.12.06. 21:00
A férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapjának egyetlen mérkőzésén a Falco fogadta az Alba Fehérvárt, és izgalmas végjátékot követően végül két ponttal 72–70-re győzni tudott.

A hetedik fordulóból elhalasztott Falco–Alba meccs valódi rangadót hozott: ugyan az első negyedet két egységgel elvitte a Fehérvár, a másodikban a szombathelyiek állva hagyták ellenfelüket és végül tíz pont előnnyel fordulhattak a nagyszünetre.

Sőt, a harmadik játékrészben még tovább nőtt a különbség, ám a vendégek a negyedik tíz percben sem adták fel és huszáros hajrába kezdtek. De a Falco előnye kitartott, így Keller Iván tíz másodperccel a vége előtt beszórt triplájával csak két pontra sikerült csökkenteni a különbséget, a fordítás már nem jött össze a fehérváriaknak.

FÉRFI NB I
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár 72–70
(16–18, 26–14, 18–15, 12–23)
Szombathely, 2430
néző. V: Földházi, Benczur, Minár
FALCO:
NORFLEET 11/3, Váradi B. 4, BÍRÓ 10/6, Pusztahvar 3/3, REDDIC 22. Csere: CURRY 14/6, Tóth N. 2, Balmazovics 6/6. Edző: Gasper Okorn
ALBA: Cartwright 5/3, FREEMAN 14/3, BOYKINS 15/9, Bullock 6/6, Heath 4. Csere: KELLER I. 14/12, Filipovity 9/6, Tóth P. 3/3, Peringer, Varga. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–4. 6. p.: 10–16. 13. p.: 24–24. 15. p.: 29–25. 18. p.: 37–25. 20. p.: 42–32. 24. p.: 52–38. 28. p.: 55–47. 30. p.: 60–47. 34. p.: 61–56. 37. p.: 66–62. 39. p.: 68–65
Kipontozódott: Cartwright (40. p.)
Gasper Okorn: – Ez a győzelem nagyon jókor jött, és összességben megérdemelten nyertünk. Végig kézben tartottuk az irányítást, csak a végén jött vissza a meccsbe az Alba. A hibákat ki kell javítanunk, decemberben még sok munka vár a csapatra.
Dzunics Braniszlav: – Rászolgált a győzelemre a Falco, a találkozó nagy részében magabiztosan játszott, stabil előnyben volt. Ugyan a végét szorossá tettük, de az eredmény reális. A küzdőszellemért viszont jár a dicséret a fiúknak, egyetlen pillanatra sem adták fel.

1. Szolnoki Olaj KK 9 8 1 825–675 0.944
2. Egis Körmend 9 7 2 814–721 0.889
3. Pécsi VSK-Veolia 9 6 3 727–666 0.833
4. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 712–700 0.833
5. Falco-Vulcano Szombathely 9 5 4 710–694 0.778
6. KTE-Duna Aszfalt 9 5 4 694–683 0.778
7. JP Auto-Jászberény KSE 9 5 4 698–688 0.778
8. Alba Fehérvár 9 4 5 709–680 0.722