Férfi kosár NB I: szoros meccsen nyert a Szolnok és a Falco

2017.02.02. 18:53
A Szolnok szoros mérkőzésen nyolc ponttal győzött Zalaegerszegen a férfi kosárlabda NB I-ben.

A vendégeknél a horvát Luksa Andric, illetve Vojvoda Dávid is 20 pontig jutott. A Szolnok ezzel visszavágott a Zalaegerszegnek, amely november 91-85-re nyert a Tiszaligetben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ KK 78–86 (23–18, 16–19, 19–21, 20–28)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Papp P., Farkas G., Praksch
ZTE: Ubilla 12/6, NORFLEET 15/3, BENKE 15/3, Szabó Zs. 10/3, DRUNGILAS 15/3. Csere: Kerpel-Frónius 8, Mohácsi 3/3, Czinger, Fekete. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Pavlicsevics 9/3, VOJVODA 20/6, Eilingsfeld 9/3, Barnies 12/6, ANDRIC 20. Csere: BORISZOV 14/6, Bryant 2, Wittmann. Edző: Kmézics Zoran
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–2. 9. p.: 18–13. 13. p.: 23–25. 16. p.: 29–27. 18. p.: 29–34. 19. p.: 37–36. 22. p.: 41–40. 24. p.: 50–44. 28. p.: 52–51. 33. p.: 64–67. 35. p.: 64–75. 37. p.: 69–77. 38. p.: 74–79
Kipontozódott: Szabó Zs. (39. p.), Benke (40. p.)
Bencze Tamás:
– Nyilván nem vagyok boldog, mert nyerni szerettünk volna. Elég sok eladott labdánk volt, s ez a vesztünket okozta. Ami eddig szokatlan volt, a gyors indításoknál is számos rossz döntést hoztunk, s ezzel felkínáltuk az ellenlábasnak a gyors pontszerzést. Volt amikor nagyobb különbséggel vezethettünk volna, a végén akár élesebb is lehetett volna a találkozó, de megérdemelten nyertek a vendégek.
Kmézics Zoran: – Ilyen nehéz meccsre számítottunk, viszonylag szűkös a keret, ezért kicsi a rotációs lehetőség, az első húsz percben tizenegy eladott labdánk volt, örültünk, hogy szoros maradt az eredmény. A szünetben átbeszéltük a dolgokat, tudatosabb lett a játékunk, megpróbáltunk a ZTE faultokkal küzdő centerposztján erőltetni a dolgokat, több-kevesebb sikerrel, végül Vojvoda Dávid irányításával megérdemelten nyertünk ebben a szoros mezőnyben, egy jó csapat ellen.

VASAS BUDAPEST–FALCO VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 80–84 (18–16, 16–15, 18–21, 28–32)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 250 néző. V: Söjtöry, Tőzsér, Rácz Zs.
VASAS: TAYLOR 18, Katona R. 5/3, Horváth Á.8/6, PACHER 20/3, Wright 10. Csere: THOMPSON 15, Moravcsik 2, Garamvölgyi, Faragó P., Boros M. 2. Edző: Sárosi Bulcsú
SZOMBATHELY: Barham 2, GOVENS 24/6, Váradi B., PUSTAHVAR 16/9, ZSIGERANOVICS 15. Csere: MEDFORD 16/6, Kovács P. 3, Tóth N. 8, Bognár K. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 7. p.: 9–12. 14. p.: 28–21. 18. p.: 31–28. 23. p.: 38–36. 28. p.: 48–48. 33. p.: 54–61. 36. p.: 61–69. 39. p.: 69–79
Sárosi Bulcsú:
– Ellentétes félidőket láthattunk, az elsőben nem tudtunk élni a tíz pont körüli előnyünkkel. A játék képe alapján nagyobb előnnyel is pihenőre vonulhattunk volna, számítani lehetett arra, hogy térfélcserét követően a Falco távoli dobószázaléka feljavul. A második félidőben elfáradtunk, a vendégek nagyobb rotációt tudtak alkalmazni, hosszabb kispadjuk miatt. A Falco megérdemelten nyert, megmutatták, hogy tartanak a legjobb négy közé. Sok sikert kívánok nekik ehhez.
Szrecsko Szekulovics: – Ilyen nehéz meccsre számítottunk. Nem felejtettük el a szombathelyen vívott egymás elleni mérkőzésünket, amikor a maihoz hasonlóan szintén nehezen sikert diadalmaskodnunk. A hétvégi Alba elleni meccs fáradtsága érződött a csapaton. Az egész szezon során idegenben gyengébben játszott egy kicsit, ma sem sikerült minden tökéletesen. Gyengén kezdjük a találkozókat, ma szerencsére fordítani tudtunk.