Férfi kosár NB I: sorozatban kilencedszer nyert az éllovas

2014.12.18. 20:18
A Jászberény kiütése után csütörtök esti vendége, a ZTE ellen is magabiztosan győzött (90–60) a Kecskemét a férfi kosárlabda NB I-ben. A 13. forduló másik csütörtöki mérkőzésén a Falco hazai pályán 77–62-re verte az Alba Fehérvárt.

A KTE – amelynek mind a tizenkét benevezett játékosa pontot szerzett csütörtökön – sorozatban a kilencedik mérkőzését nyerte meg a 2014–15-ös bajnokságban.

A legutóbbi két bajnokiját elveszítő Falco a harmadik negyed után még csak egy ponttal vezetett az Alba ellen, az utolsó tíz percet azonban nagyon megnyomta, és végül magabiztosan nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ
13. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések

KTE-DUNA ASZFALT–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 90–60 (25–10, 21–20, 23–11, 21–19)
Kecskemét, 600
néző. V: Pálla, Jurák, Kulcsár T.
KECSKEMÉT: KINNEY 12/6, Kovács P. 7/3, DJERASZIMOVICS 12, Ivosev 9/6, BAROVICS 12. Csere: RAKICS 11/9, Karahodzsics 4, Mészáros M. 7, Hegedűs G. 6/6, Pongó Martin 3/3, Pongó Máté 5/3, Jakab 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ZTE: Kertész 2, GÁSPÁR 18/6, Darling 6, TAMIR 14, Ilics 10. Csere: Mohácsi 4, Velkey 4, Czinger 2, Kerkai. Edző: Milos Sporar
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–1. 6. p.: 15–3. 13. p.: 26–14. 17. p.: 37–18. 23. p.: 52–31. 27. p.: 61–33. 33. p.: 77–45. 37. p.: 84–51
Kipontozódott: Ilics (34. p.)
Sztojan Ivkovics:
– A hozzáállásunk jó volt, kiszolgáltuk a közönségünket. A játékosállományunk sokkal jobb, mint a Zalaegerszegé, reális a különbség. Sorozatban kilencedik győzelmünket arattuk, boldog vagyok, hogy rekordot döntöttünk Kecskeméten. Nálunk is várható változás a csapat körül.
Milos Sporar: – Ez a játékosállomány nem üti meg az élvonal szintjét. Hiányzik egy irányító, egy center és egy magasbedobó. A húzóembereknek kell abban a szerepben lenniük, amihez nem szoktak hozzá. Bármilyen is lesz jövőre a játékosállományunk, nehéz feladat elé nézünk.

FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 77–62 (16–11, 20–25, 14–13, 27–13)
Szombathely, 1600
néző. V: Kapitány, Jakab, Boros
FALCO: MARTINICS 22/12, DOYNE 18/3, PERL 14/3, Majsztorovics 5, Hall 7. Csere: Djukics 3/3, Bognár K. 2, Will 5/3, Simon K. 1. Edző: Kálmán László
ALBA: Simon B. 13/6, Supola 2, Melvin 5, KROMAH 15, Csorvási M. 7. Csere: JUHOS 14, Tóth P. 2, Djapa 2, Kovács Ád. 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 14–8. 13. p.: 26–16. 24. p.: 41–41. 33. p.: 55–49. 37. p.: 63–55
Kipontozódott: Majsztorovics (37. p.)
Kálmán László:
– Egyáltalán nem játszottunk jól, annak viszont nagyon örülök, hogy a második félidőben nyújtott teljesítményünknek köszönhetően ezúttal nem elveszítettünk, hanem megnyertünk egy rangadót.
Székely Norbert: – A különbség túlzott, ettől függetlenül a Falco megérdemelten nyert. Nagyon sok közeli dobást hagytunk ki, amit egy olyan csapat ellen, mint a Falco, nem engedhetünk meg magunknak, sőt valójában egy csapat ellen sem.