Férfi kosár NB I: sima vereség, kiesett a címvédő Szolnok!

MTI MTIMTI MTI
2017.05.21. 20:58
A továbbjutást ünneplő zalaegerszegi pacsik a végső dudaszó után (Fotó: Szabó Miklós)
Utolsóként a ZTE jutott be a legjobb négy közé a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntő mindent eldöntő vasárnapi ötödik meccsén pályaválasztóként nyert a címvédő Szolnok ellen.

A legutóbbi hat kiírásból ötször első – a hatodik idényben is döntős – Szolnok számára ígéretesen alakult a nyolc ponttal (40–32) megnyert első félidő, ám a zalaegerszegiek fordítani tudtak, és remek második húsz perccel búcsúztatták ellenfelüket.

Az Alba Fehérvár, a Falco KC Szombathely és az Egis Körmend már korábban bebiztosította a helyét az elődöntőben, amelyben Falco–Körmend és Fehérvár–ZTE párharcokat rendeznek majd.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Negyeddöntő, 5. mérkőzés

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ 85–69 (18–19, 14–21, 34–20, 19–9)
Zalaegerszeg, 2500
néző. V: Cziffra, Benczur Á.
ZTE: UBILLA 30/9, NORFLEET 13/6, BENKE 17/9, Szabó Zs. 4, Wright 8. Csere: MOHÁCSI 13/12, Kiss R., Czinger, Gáll, Kovács M. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Pavlicevic 14/12, VOJVODA 19/6, BARNIES 18/12, Eilingsfeld 4, Tóth Á. 9. Csere: Boriszov 2, Popovics 3/3, Hajdú, Rudner, Csák. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása:. 2. p.: 2–8. 9. p.: 15–18. 13. p.: 22–28. 17. p.: 26–37. 19. p.: 32–37. 22. p.: 34–43. 24. p.: 45–48. 27. p.: 53–52. 32. p.: 69–63. 36. p.: 82–66
A párharc végeredménye: 3–2 a ZTE javára
Bencze Tamás
: – Végtelenül boldog vagyok. A bajnokság előtt senki, talán még a legoptimistább szurkolók sem gondolták, hogy ilyen messzire jutunk. Januárban mélyponton voltunk, óriási küzdelem után kerültünk be a legjobbak közé. Most az első félidőben kicsit akadoztunk, aztán a térfélcsere után jól védekeztünk, helyzeteket tudtunk kialakítani, és jól dobtunk. Nekünk szinte minden bejött, nekik meg semmi. Fontos siker ez Zalaegerszeg kosárlabdaéletében, annál is inkább, mert nagyon jó csapaton jutottunk túl.
Kmézics Zorán: – A meccs első félidejében azt játszottuk, amit elterveztünk, akkor nem volt gondunk. A második húsz percben viszont a külső dobásai egyre jobban bejöttek a ZTE-nek, ledolgozta hátrányát, sőt növelte a különbséget. Elfáradtunk, a ZTE egyre magabiztosabb lett és győzött. A középszakaszban hibáztunk, mert a pályaelőny döntött.