Férfi kosár NB I: Richards 40-et szórt az NYKK-nak

2015.01.07. 20:00
Richards pazar játékára nem volt ellenszere az NYKK-nak <br />(Fotó: Mirkó István)
Egészen kitűnő egyéni teljesítmény segítette az Egis Körmend férfi kosárlabdacsapatát a Marso Nyíregyháza KK elleni 100–71-es sikerhez az NB I-ben: a körmendiek légiósa, Ryan Richards 40 pontot szórt! A többi mérkőzésen is hazai siker született: a Kaposvár a Szegedet, az Alba Fehérvár a ZTE-t, míg a PVSK a Kecskemétet győzte le.

Richards minden tekintetben magasan kiemelkedett a mezőnyből: 40 pontja (16/24-es mezőnybeli dobóteljesítmény) mellé még tizenöt lepattanót is leszedett, így messze a találkozó legeredményesebb kosarasának bizonyult. A Körmend 28–13-as első negyeddel nyitotta a mérkőzést, az NYKK-nak cseppnyi esélye sem volt. Déri Csaba, a körmendiek új edzője sima győzelemmel nyitott a kispadon.

A Kaposvár tizenhárom ponttal győzte le a szegedieket, elsősorban kiegyensúlyozottabb csapatjátékának is köszönhetően. A kaposváriaktól négyen (Frazier, Raivio, Spica és Hendlein) is tizenkét pont fölé jutottak, a cserék is „beszálltak", míg a Szegedből az együtt 57 pontot termelő Csirics, Balaban duó mellé a többiek nem igazán nőttek fel. A kaposvári cserepad 14–2-re „pontozta ki" a vendégeket, akik csak az utolsó negyedet tudták megnyerni a meccsen. Branden Frazier, a KKK új irányítója 17 ponttal és 5 gólpasszal tette le névjegyét.

Az Alba könnyedén győzött a sereghajtó ZTE ellen, miután öt játékosa is tíz pont fölé jutott – a fehérváriak már a nagyszünetre 15 pontos előnyt szereztek, majd a harmadik negyedben padlóra is küldték a zalaegerszegieket. A végére annyi kérdés maradt, hogy átlépi-e az Alba a százpontos határt – a válasz nemleges, a vége 98–71.

Bravúros győzelmet aratott a PVSK, mely a Kecskemétet győzte le kiélezett csatában – a KTE mindössze második vereségét szenvedte el a 2014–15-ös idényben. Az első negyedben tizenegy ponttal meglépett a PVSK, ám a következő két játékrész a vendégeké volt, akik a hajrát már 61–58-as előnnyel várták. 66–73-nál közelinek tűnt a kecskeméti siker, ám ezt követően a vendégek már csak két pontot szereztek – a 13–2-es, Pahlmblad, Budimir és Halász vezette roham döntőnek bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 98–71 (25–16, 26–20, 30–19, 17–16)
Székesfehérvár, 1500 néző. V: Földházi, Minár, Gyuris
ALBA: SIMON B. 14/6, Tóth P. 6, KROMAH 19/9, JUHOS 10/3, Csorvási M. 10. Csere: Wood 11, Supola 2, KALVE 18/3, Blaskovits, KOVÁCS Á. 8/6. Edző: Székely Norbert
ZTE: Dzambics 9/3, DARLING 19/6, MOHÁCSI 12/3, Ilics 9, Lekli 12. Csere: Fekete 5, Velkey 5/3, Kertész. Edző: Milos Sporar
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–4. 6. p.: 12–10. 9. p: 20–14. 12. p.: 32–19. 15. p.: 34–28. 18. p.: 43–31. 22. p.: 58–40. 25. p.: 66–45. 28. p.: 74–53. 32. p.: 81–60. 35. p: 86–63. 38. p.: 96–69
Székely Norbert:
– Egyrészt nem vagyok elégedett, de azért mégis azt kell mondanom, hogy láttam pozitívumokat. Ez volt az első olyan mérkőzés, amikor nagyjából csapatként dolgoztunk együtt, amióta én Fehérvárra érkeztem. Most sem volt tökéletes, mert több hibát is elkövettünk, amelyek miatt még sok munka áll előttünk. Fontos volt, hogy hat játékosunk is tíz pont fölé került, ez mutatta azt, hogy képesek voltunk csapatként játszani, de ettől függetlenül a védekezésünkben nem megengedhető problémákkal kellett szembesülnünk.
Milos Sporar: – Sajnos sok gonddal küszködünk, és ezeket még tetézte az, hogy többen sérüléssel bajlódnak, és egy vírushullám is elkapta a csapatot. Azt kértem a társaságtól, hogy próbáljanak meg kontroláltan játszani. Megkíséreltünk meglepetést okozni, valamelyest megállítani a rohanós kosárlabdát játszó ellenfelünket, ennek érdekében amit tudtunk, megtettünk.

PVSK PANNONPOWER–KTE DUNA ASZFALT 79–75 (26–15, 16–22, 16–24, 21–14)
Pécs, 1100
néző. V: Papp P., Farkas G., Gorka
PVSK: Nelson 12/3, PAHLMBLAD 14/6, Bíró 4, BUDIMIR 21/12, Horti 3. Csere: HARAZIN 9, HALÁSZ 13, Délity 3/3, Somogyfoki. Edző: Csirke Ferenc
KTE: KINNEY 15/9, Kovács P. 5, GYERAHIMOVICS 18/9, Ivosev, Barovics 4. Csere: Rakics 11, KARAHODZICS 14, Hegedűs G. 3/3, Pongó Martin 5/3. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 6. p.: 15–4. 13. p.: 26–24. 17. p.: 32–31. 23. p.: 45–40. 26. p.: 52–47. 33. p.: 60–66. 37. p.: 73–73
Csirke Ferenc:
– Hatalmas győzelmet arattunk, végre megnyertünk egy kiélezett végjátékot hozó csatát egy erős csapat ellen. Bírtuk fizikálisan és minden holtpontunknál volt valaki, aki tudott lendíteni rajtunk.
Sztojan Ivkovics: – Tizennyolc labdát adtunk el, ez megbosszulta magát, ezt egy komoly csapat nem engedheti meg magának. Ugyanakkor örülök is, mert ki tudtunk próbálni új taktikai variációkat.

EGIS KÖRMEND–MARSO NYÍREGYHÁZI KK 100–71 (28–13, 23–23, 20–15, 29–20)
Körmend, 1200
néző. V: Kapitány, Söjtöry, Surányi
Körmend:
Walker 3, Burgess 6, FERENCZ 18/12, TÖRÖK 13/3, RICHARDS 40/3. Csere: Tóth N. 2, Popadics 2, LATINOVICS 14/6, Sonyák, Doktor 2, Molnár, Németh. Edző: Déri Csaba
NYKK: Savic 5/3, TAYLOR 28/6, Nagy, HUJDUROVICS 20, Kolarics 9. Csere: Garner, Helmeczi 2, MOLNÁR 6/3, Lajsz, Garamvölgyi, Czura 1. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-3. 7. p.: 19-5. 15. p.: 31-24. 19. p.: 41-36. 23. p.: 53-41. 29. p.: 67-49. 35. p.: 79-61. 37. p.: 88-64
Kipontozódott: Tóth N. (34. perc)
Déri Csaba: – Jó ritmusban játszottunk, és jól is dobtunk, örülök, hogy jól sikerült a bemutatkozás. Bár jól dolgoztak a fiúk az előző napokban, de tartottam a meccstől, mert jó ellenfelet fogadtunk, és tizenhét napja nem volt mérkőzésünk, ilyenkor nehéz elkapni a ritmust. Szeretnénk szerényen, de eredményesen folytatni.
Sitku Ernő: – Nagyon jól játszott a Körmend, és gratulálok Déri Csabának is a jó bemutatkozáshoz. Sok sikert kívánok neki, persze nem bántam volna, ha ezt nem most kezdi el. A csapatom nem pörgött olyan hőfokon, mint Zalaegerszegen tették. Úgy érzem, az előző siker megnyugtatta őket, és azt gondolták, minden onnan folytatódik, ahol ott abbahagyták. De tudatosítani kell, hogy küzdelem, harc nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Ráadásul azon a poszton kaptunk ki nagy különbséggel, ahol mi szoktunk nyerni.

KAPOSVÁRI KK–NATÚRTEX SZTE SZEDEÁK 90–77 (24–20, 21–17, 27–19, 18–21)
Kaposvár, 800 néző. V: Pálla, Boros T., Praksch
Kaposvár: FRAZIER 17/3, RAIVIO 22/9, Fodor 4, HENDLEIN 12, SPICA 21. Csere: Horváth M., Jancsikin 3, Benke, Grebenár 6, Papp P. 5/3. Edző: Fekete Ádám
SZTE-Szedeák: Kuntics 12/3, Molnár A. 2, Kiss Zs. 4/3, CSIRICS 29/9, BALABAN 28. Csere: Varga Z., Molnár B., Mike, Révész 2. Edző: Nikola Lazics
Fekete Ádám: – Ezúttal csak a győzelem számított, végig kézben tartottuk a mérkőzést. Játékosaim megtették azt, amit vártam tőlük. Az új irányítónk, Brandon Frazier jól mutatkozott be.
Nikola Lazics: – Nem vitás, megérdemelte a győzelmet a Kaposvár. Nálunk elég sok volt a probléma, de nem adtuk fel, játékosaim megtették azt, amit vártam tőlük. El kell ismernem, ennyivel jobb volt a Kaposvár.