Férfi kosár NB I: otthon nyert a Zalaegerszeg

MTI MTIMTI MTI
2016.11.24. 21:31
A Zalaegerszeg hazai pályán 16 ponttal legyőzte a Pécs csapatát a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának csütörtöki mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ
ZALAKERÁMIA ZTE KK–PVSK–PANNONPOWER 94–78
(20–21, 31–22, 25–18, 18–17)
Zalaegerszeg, 1100 néző. V: Papp, Farkas, Minár
ZTE: Ubilla 23/6, Norfleet 6, Benke 9/3, Szabó Zs. 20/6, Drungilas 18. Csere: Kerpel–Fronius 8/3, Mohácsi 8/6, Czinger 2. Vezetőedző: Bencze Tamás
PVSK: Supola 5/3, Budimir 25/9, Nelson 11/3, Smith 7, Sejfic 21. Csere: Halász 1, Bíró 8/6, Harazin. Vezetőedző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 11–13. 12. p.: 23–21. 19. p.: 47–41. 23. p.: 59–46. 26. p.: 65–59. 29. p.: 74–61. 34. p.: 82–68
Kipontozódott: Drungilas (34.)
Bencze Tamás: –
Gratulálok a csapatnak, mert nagyon kellett ez a győzelem a múltkori vereség után. Tíz pont feletti vezetésnél is tudtuk tartani magunkat és megtaláltuk azokat az embereket is, akikre a kulcspillanatokban szükségünk volt. Kemény meccs volt, egy pillanatig sem nyugodhattunk meg.
Csirke Ferenc: –
Gratulálok az ellenfélnek, amely a második negyedtől uralta a mérkőzést. Az elején, amikor vezettünk hat ponttal talán azt hittük, meglesz a mérkőzés. A ZTE sem dobott valami fényesen ezen a találkozón, de mi ezt most alul tudtuk teljesíteni.