Férfi kosár NB I: óriási izgalmak a középház nyitányán

2017.03.30. 19:49
Elkezdődött a férfi kosárlabda-bajnokság középszakasza, a középház nyitányán a PVSK hazai pályán, egy, a végletekig kiélezett meccsen 71–70-re legyőzte a Kecskemétet.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a felek (19–19), majd a második tíz percben kissé ellépett a vendég KTE (39–44). A szünet után a PVSK újult erővel vetette bele magát a játékba, így a fordítás is összejött a harmadik tíz perc végére (59–56). A záró negyedben közelebb lépett a Kecskemét, a pécsiek azonban egy pontot megtartottak az előnyükből, így 71–70-es győzelemmel kezdték a középház küzdelmeit.

A meccs egyik legjobbja Kenan Karahodzsics volt, a KTE játékosa dupla duplát (20 pont, 11 lepattanó) ért el.

A középház első fordulójának másik meccsén a Sopron április 1-jén hazai pályán fogadja a Szegedet. Az első körben a Kaposvár szabadnapos.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
KÖZÉPHÁZ, 1. FORDULÓ

PVSK-PANNONPOWER–KTE-DUNA ASZFALT 71–70 (19–19, 20–25, 20–12, 12–14)
Pécs, 1100 néző. V: Papp P., Farkas G., Szabó G.
PÉCS: NELSON 18, C. Smith 6, SUPOLA 12/6, Budimir 8/6, SEJFIC 16. Csere: Halász 2, Bíró, Harazin 9, Antóni. Edző: Csirke Ferenc
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 6/3, Pongó Martin, DJUKANOVICS 24/15, Djeraszimovics 6, KARAHODZSICS 20. Csere: Hegedűs G. 7/3, Mészáros M. 7/3, Dobos. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 13–11. 13. p.: 22–25. 17. p.: 31–35. 23. p.: 46–46. 26. p.: 50–50. 33. p.: 59–61. 37. p.: 66–64
Kipontozódott: Harazin (36. p.), Pongó Máté (40. p.)
Csirke Ferenc: – A Kecskemét jobban játszott, mint mi, a győzelem talán a hazai környezetnek köszönhető. Megengedhetetlen a könnyelműségünk és az, hogy elveszítjük a lepattanócsatát, ráadásul fásultan is kezdtünk.
Forray Gábor: – Bosszantó egy ponttal kikapni, de nem érheti a fiúkat szemrehányás, hiszen egyik alapemberünk nélkül játszottunk, ráadásul egy másik a második félidőben ki is esett.