Férfi kosár NB I: Olaj- és KTE-továbbjutás, óriási Falco-zakó

2015.04.28. 19:51
Jones (jobbra) volt az ASE vezére a Falco ellen (Fotó:<a href="http://falcokc.nyugat.hu/tartalom/cikk/foldbe_dongolte_paks_falcot"> falcokc.nyugat.hu</a>)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásában a negyeddöntő harmadik meccseit rendezték. A Szolnoki Olaj és a KTE továbbjutott, a Kaposvár és a Paks 2–1-re vezet az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban.

SZOLNOK–SZEGED

A Szolnoki Olaj már az első negyedben hengerelt a Szeged ellen, bár a meccs első kosarát Andrija Csirics révén még a vendégek szerezték. Eztuán azonban egy 20–0s hazai roham következett, az első negyed végén 23–4-re vezetett az Olaj. A folytatásban tovább nőtt a hazaiak előnye, húsz perc után 41–18-ra vezetett a Szolnok. Nem is volt fordulat a meccsben, a végig magabiztosan vezető Olaj 79–50-re nyert, és ezzel tovább is jutott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 79–50 (23–4, 18–14, 25–15, 13–17)

Szolnok, 730 néző. V: Földházi, Szabó G., Praksch
SZOLNOK: Rakics 6 VOJVODA 10/6 Milosevics 2, LEE 14/9, KELLER 16. Csere: Gibson 3, Báder 2, WITTMANN 13/9, Peringer 5, Stajkovski 8/3. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: Jereminov 5 Molnár A. 10 Csirics 2 Stefanovics 6 Balaban 11. Csere: Kuntics, Kiss Zs. 6/3, Révész 5/3, Mike 5/3, Meleg, Demete. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 8. p.: 18–2. 14. p.: 26–11. 18. p.: 33–16. 25. p.: 56–27. 28. p.: 61–29. 34. p.: 71–40. 38. p.: 79–47
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot 3–0-ra a Szolnok nyerte.
Dragan Alekszics: – A mai meccsen kifejezetten jól játszottunk, a jó védekezés mellett sok labdát szereztünk, és kifejezetten jól mozogtunk minden szinten, és emellett fizikálisan is felülmúltuk a szegedi csapatot, amelyet nyilván hátráltatott Andrija Csirics korai sérülése. Így most már készülünk az elődöntőre, és várjuk ellenfelünket.
Nikola Lazics: – Mint az eredményből is kiderül, a mai meccsen sokkal jobb volt nálunk a Szolnok, sajnos ma nem tudtunk az ő szintjükön kosárlabdázni. Bár három–nullára elvesztettük a negyeddöntőt, ettől függetlenül jó szezont zártunk, hiszen fennállásunk óta először szerepelhettünk a rájátszásban.

PÉCS–KECSKEMÉT

A párharc első két, hazai sikerrel záruló, kecskeméti meccse után a harmadik találkozót már Pécsen rendezték, de a PVSK a hazai környezet ellenére igen csak megilletődötten kezdett. (A pécsi csarnok foglaltsága miatt rendezték a második felvonást is Kecskeméten.)

A KTE ugyanis már 10–0-ra vezetett, amikor megszülettek az első hazai pontopk. Igaz, ezt követően rögtön két triplát is elsüllyesztettek a hazaiak, előbb Martin Phalmblad, majd Vejko Budimir. Ettől függetlenül a Kecskemét fölényesen, 32–17-re megnyerte az első negyedet. A vendégektől James Kinney és Flip Barovics is kilenc pontot szórt tíz perc alatt.

A nagyszünetig az addig 14 pontot jegyző Budimir vezérletével valamelyest faragott hátrányából a Pécs, de 47–37-es kecskeméti vezetés nem sok jót ígért a hazaiak számára a folytatás előtt.

A PVSK nem is tudta már szorossá tenni az összecsapást, a KTE 89–75-ös győzelmével, 3–0-s összesítéssel tovább is jutott.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–KTE DUNA-ASZFALT 75–89
(17–32, 20–15, 12–22, 26–20)
Pécs, 1500 néző. V: Cziffra, Jakab, Gorka
PÉCS: Nelson 4, Pahlmblad 15/12, Bíró 4/3, BUDIMIR 20/12, Horti 6. Csere: Halász 11/9, Harazin 5, Sztojanovics 7/3, Czukor 3, Somogyfoki, Bödör, Sértő. Edző: Csirke Ferenc
KECSKEMÉT: KINNEY 15/9, Kovács P. 7, DJERASZIMOVICS 13/3, Ivosev 13, Barovics 13. Csere: Hegedűs G., KARAHODZSICS 13, PONGÓ MÁTÉ 8, Pongó Martin 7/3, Mészáros M., Jakab, Kővágó-Laska. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 6. p.: 8–13. 13. p.: 19–39. 17. p.: 33–43. 23. p.: 29–52. 26. p.: 41–56. 33. p.: 52–75. 37. p.: 62–82.
Kipontozódott: Horti (32. p.)

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Kecskemét javára.

Csirke Ferenc: – A Kecskemét ma is egyértelművé tette a párharcot, remélem, elmondhatjuk, hogy a bajnoktól kaptunk ki. Mindenki legyen büszke erre a pécsi csapatra, hiszen az utóbbi évek legnehezebb bajnokságában lettünk hetedikek. Ezért is mondtam a fiúknak, hogy mindenki úgy menjen nyaralni, hogy nagyszerű szezont zártunk.

Sztojan Ivkovics: – Nehéz olyan meccset megnyerni, amelyen az ellenfél tizenhárom triplát dob. Fegyelmezett játékkal kontrolláltuk a mai találkozót és ugyan a végén fölénk kerekedett a Pécs, de addigra már olyan nagy előnyünk volt, hogy ne veszítsünk.

KAPOSVÁR–SOPRON

A párharc harmadik meccse úgy indult, mint az első kaposvári találkozó. Akkor 31–20-ra, most pedig 30–19-re vezettek a hazaiak tíz perc után, de a Sopron ezúttal a rossz kezdés ellenére a harmadik negyedben tíz ponton belülre tudott kerülni.

A vendégeknél azonban csak Milos Boriszov nyújtott igazán extrát, és jutott húsz pont fölé, míg hazai oldalon Nick Raiviónak és Branden Fraziernek is sikerült elérni a húszas határt. Ugyanakkor a kaposvári kezdőcsapatból mindenki tíz pont fölött termelt, így még az is belefért, hogy a cserék alig-alig találtak a gyűrűbe. A Kaposvár a párharc első meccséhez hasonlóan végül ezúttal is könnyedén, 96–82-re nyert és 2–1-re vezet.

KAPOSVÁRI KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 96–82 (31–20, 22–19, 20–27, 23–16)
Kaposvár, 1000 néző. V: Papp P., Hegedűs T., Török.
KAPOSVÁR: FRAZIER 20/6, FODOR 12/9, RAIVIO 25/15, HENDLEIN 18, SPICA 17. Csere: Jancsikin, Benke, Horváth M. 2, Grebenár, Kovács S., Papp P., Kocsis 2. Edző: Fekete Ádám.
SOPRON: Thomas 7/3, RUJÁK 12/6 BORISZOV 23/12 Tóth G. 8 Poscsics 6. Csere: EDWARDS 13, Trepák 8/6, Takács N. 5, Dénes G., Molnár M., Bán, Bakk. Edző: Sabáli Balázs.
Kipontozódott: Poscsics (36. p.), Jancsikin (38. p.)

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–1, a Kaposvár javára

Fekete Ádám: – Játékunkhoz a kellő alapot ezúttal is csodálatos közönségünk szolgáltatta. De nem feledkezünk meg róla, még csak kettő–egyre vezetünk, így nincs idő az ünneplésre. Még egy győzelem kell, hogy elérjük célunkat.
Sabáli Balázs: – Az első negyedben teljesen szabadon hagytuk játszani a kaposváriakat, így aztán csak futhattunk az eredmény után. Bár kétszer is sikerült jelentős hátrányt ledolgoznunk, egyénieskedő játékunk most nem hozhatott más eredményt.

PAKS–SZOMBATHELY

Az Atomerőmű hatalmas verést mért a Falcóra. A paksiak 13–0-s rohammal kezdtek, az első szünetre pedig már 20 volt közte (33–13). A szombathelyieknek szinte semmi nem sikerült. A második játékrész végén harminccal (57–27), a harmadik után negyvennel (80–40) vezetett az ASE.

A remek hazai védekezést mutatja, hogy a Falcónál a negyedik negyed felénél négyen is pont nélkül álltak a pályára lépők közül. A hazaiak legjobbja az első 15 duplakísérletéből tízet értékesítő Jarrod Jones volt. A vége 98–65 a Paks javára, a tolnaiak ezzel 2–1-re vezetnek.

ATOMERŐMŰ SE–FALCO TREND OPTIKA KC 98–65 (33–13, 24–14, 23–13, 18–25)

Paks, 900 néző. V: Benczur T., Farkas G., Frányó P.
ASE: DUGAT 11/3, MEDVE 9/6, Evans 13, SZABÓ ZS. 11,Tóth Á. 6. Csere: Körtélyesi 4, Baki G., J. JONES 20, Kovács Á. 4, Eilingsfeld 6, Markovics 12, Antóni 2.
FALCO: Váradi 11/9, Doyne 13, PERL 21/3, Dukics 6, Krsztanovics. Csere: Majsztorovics 1, Hall 10, Bognár K., Will 3/3, Hódi.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 9–0. 4. p.: 13–3. 7. p.: 22–8. 13. p.: 39–15. 15. p.: 45–20. 18. p.: 51–25. 21. p.: 59–27. 26. p.: 69–30. 29. p.: 78–38. 34. p.: 88–45. 38. p.: 92–54.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–1 az Atomerőmű javára.

DZUNICS BRANISZLAV, az Atomerőmű SE edzője: –Az első negyedben eldőlt a mérkőzés. A védekezésünkön, és a lepattanózásunkon javítani szerettünk volna, ez sikerült. Nagy szerepe volt ebben Jarrod Jonesnak, neki külön is gratulálok, mert komoly sérülés után nagyon jól játszott, de ma mindenki megérdemli a gratulációt.
KÁLMÁN LÁSZLÓ, a Falco KC edzője: Sok pozitívumot nem tudok mondani, az ASE ilyen arányban is megérdemelten nyert. Ktasztrofálisan dobtunk. Az első negyedben sokkal keményebben kellett volna védekeznünk. Jones visszatérésével az ASE jóval erősebb, ezen az estén nem tudtunk versenyre kelni velük.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–1, az Atomerőmű javára