Férfi kosár NB I: nyert az Atomerőmű és a Szombathely

2014.04.05. 22:05
Bár a Fehérvár nem „feltartott kézzel” lépett pályára, mégis kikapott a Szolnoktól (Fotó: Pozsonyi Zita)
Az Atomerőmű és a Szombathely is idegenben nyert a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szombati játéknapján, míg az Olaj hazai pályán 77–72-re legyőzte a címvédő Alba Fehérvárt.

SZOLNOK–FEHÉRVÁR

Az Alba kezdett jobban, a 6. percben hét ponttal vezetett (10–17), ám a második negyed elején az Olaj egy 6–0-s rohammal fordított, majd egy 13–5-ös menettel valamelyest el is húzott (42–32).

Innentől szinte végig vezetett a Szolnok, és bár a fehérváriak az utolsó percig harcoltak a fordításért, az Olaj megőrizte százszázalékos mérlegét: négy meccs, négy győzelem a középszakaszban.

A Sopron és az Atomerőmű végletekig kiélezett mérkőzést játszott egymással. A találkozó elején a vendégek, majd a második negyed közepétől a hazaiak kosárlabdázhattak minimális előnyben, de a hajrá végül a látogatók kedve szerint alakult. Az Atomerőmű 67–67 után ismét átvette a vezetést, a végjátékban pedig nem engedte ki kezei közül a győzelmet (74–77).

A Zalaegerszeg és a Falco összecsapásán a második negyed hajrája bizonyult fordulópontnak, amikor a szombathelyi együttes az első játékrészben összeszedett egygólos hátrányából hétpontos előnyt kovácsolt. A folytatásban a hazai csapat mindent megtett annak érdekében, hogy megnyerje a mérkőzést, de csak megközelíteni tudta a Falcót, fordítani nem, így nem is lehetett más a vége, mint zalai vereség (85–92).

FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ

FELSŐHÁZ, 7. FORDULÓ
Sopron KC–Atomerőmű SE 74–77 (17–20, 22–14, 21–26, 14–17)
Sopron, 1400
néző. Vezette: Papp P., Farkas G., Jakab L.
SOPRON:
Ruják 5/3, Thomson 7, Dénes, BORISZOV 20/3, Barovics 10. Csere: Tóth G. 6/6, THOMAS 15/3, Takács N. 5/3, Trepák 6/6. Edző: Sabáli Balázs
ATOMERŐMŰ:
VAUGHN 15, McGruder 11, Körtélyesi 2, SZABÓ ZS. 11/3, JONES 22. Csere: Baki 3/3, Medve 4, Tóth Á. 3, Kovács Á. 6/6, Eilingsfeld. Edző: Dzunics Braniszláv
Az eredmény alakulása. 3. perc:
26. 6. p.: 913. 8. p.: 915. 13. p.: 2423. 16. p.: 3427. 19. p.: 3630. 23. p.: 4737. 27. p.: 5652. 34. p.: 6565. 37. p.: 6969. 39. p.: 7276
Sabáli Balázs:
Egylabdás mérkőzés volt, előbb a vendégek vezettek, de meg tudtuk fordítani az eredményt. A második félidőben gyengébben dobtunk a megszokottnál, és emiatt kaptunk ki.
Dzunics Braniszlav: –
A végjátékban dőlt el a mérkőzés, némi szerencsefaktorra is szükségünk volt. Milos Boriszov sok gondot okozott nekünk. Az egyforma képességű csapatok izgalmas találkozóján sikerült újra legyőzni a Sopront.

KORÁBBAN

KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 71–67 (20–18, 17–20, 15–13, 19–16)
Kecskemét, 600
néző. Vezette: Földházi, Pálla, Tőzsér
KTE:
Wittmann 10/3, Mészáros M., DJERASZIMOVICS 24/9, Jovanovics 6, KARAHODZSICS 14. Csere: Hegedűs G. 6, Pongó Martin 2, Bencze 2, PONGÓ MÁTÉ 7, Stefanovics. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
KAPOSVÁR:
Hinnant 5/3, Fodor M. 10/3, Puljko 20/9, HENDLEIN 16, DAVIS 14. Csere: Horváth M., Jancsikin 2, Drahos G., Kovács S. Edző: Fekete Ádám
2–6. 6. p.: 13–10. 14. p.: 24–27. 18. p.: 31–32. 25. p.: 45–49. 28. p.: 52–51. 33. p.: 57–56. 37. p.: 63–62
Sztojan Ivkovics: –
A szezon eddigi legnehezebb meccse volt ez nekünk, gratulálok a Kaposvárnak. Látszott, hogy támadásban nem tudjuk azt játszani, amit szeretünk, ez nagyon megnehezítette a dolgunkat. Úgy tűnik, „csodabogár” csapat vagyunk, húsz százalékkal dobjuk a triplát, tíz büntetőt odaajándékozunk, és most nyerünk, ugyanilyen statisztikával máskor két-három ponttal kikapunk.
Fekete Ádám: –
Nagyon fontos volt, hogy az előző meccshez képest nagyon sokat tudtunk előrelépni. Nyilvánvalóan mindkét csapatból rengeteget kivett ez a mérkőzés, mert végig faulthatáron mozgott mindkét csapat. Egylabdás meccs volt, meg volt az esélyünk. Mivel kikaptunk, nehéz lenne azt mondani, hogy örülök.

Szolnoki Olaj KK–Alba Fehérvár 77–72 (14–19, 28–15, 19–23, 16–15)
Szolnok, 1800 néző. Vezette: Cziffra, Kapitány, Szabó G.
SZOLNOK: TROTTER 7/3, VOJVODA 12/6, HOLIDAY 19/9, Lóránt 8/3, Báder 4. Csere: Keller Á. 3, Pilcsevics 8, Rakics 6/6, IVOSEV 10/6. Edző: Dragan Alekszics
ALBA: Tóth P. 4, MOORE 31/12, Juhos, Tóth N. 2, SOMOGYI 11. Csere: Supola 4, Barone 8, Olah, Humphrey 12/3. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–0. 5. p.: 4–5. 7. p.: 10–17. 13. p.: 20–19. 18. p.: 35–27. 21. p.: 44–34. 26.p.: 49–47. 28. p.: 56–49. 33. p.: 61–61. 36. p.: 69–63. 39. p.: 74–69.
Kipontozódott: Barone (38. p.), Báder (39. p.), Ivosev (40. p.)
Dragan Alekszics, a Szolnok edzője:
– Ilyen nehéz meccsre számítottunk. A jól játszó Alba Fehérvár megnehezítette a dolgunkat, de nagyon sokat számított a nemzetközi kupában szerzett rutinunk.
Carlos Frade, az Alba edzője: – Jó hangulatban remek meccset játszottunk. Talán a lepattanókban jobb volt a Szolnok és ez döntött a javukra. Az ilyen jellegű meccsek tehetik csapatomat jobbá és magabiztosabbá.

ALSÓHÁZ
Zalakerámia-ZTE KK–Falco-Trend Optika KC Szombathely 85–92 (19–18, 22–30, 26–25, 18–19)
Zalaegerszeg, 1000
néző. Vezette: Györffy P., Borsos T., Söjtöry
ZALAEGERSZEG:
Boston 9, Gáspár 14/6, Kovács Á. 6, SHAFFORD 26/3, Lekli 8. Csere: Kámán 6, Plumb 11, Kerkai, Koma, Velkey 5/3. Edző: Raúl Jiménez
SZOMBATHELY:
Váradi 11/6, TIMBERLAKE 13/3, Will 6/6, ZAGORAC 22/3, SZABÓ M. 13. Csere: Perl 9, Simon L. 3, Mitchell 12/6, Bognár 3. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 6. perc:
19–16. 17. p.: 38-33. 24. p.: 51–55. 28. p.: 62–71. 36. p.: 75–82
Kipontozódott:
Lekli (39.p.)
Raúl Jiménez: –
Nem az a típusú edző vagyok, aki mindig reklamál. Tisztelem a bírókat, a csapatokat, a szövetséget. Azt hiszem, ma talán a legjobb három magyar játékvezető volt itt. Mindenki hibázik egy meccsen: játékosok, edzők. Olyan csapatot szeretnék, amely nem keres kifogásokat.
Andjelko Mandics: –
Nem könnyű nyerni Egerszegen, de gratulálok a fiúknak, mert egy rossz periódus után megmutattuk, hogy tudunk jó kosárlabdát játszani. Bár a ZTE sok lepattanót szedett a palánkunknál, kiváló támadásunkkal ellensúlyoztuk.

Fortress Jászberény–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–97 (22–20, 20–20, 17–22, 20–17, 16–18) – hosszabbítás után
Jászberény, 500
néző. Vezette: Benczur T. Pozsonyi L., Minár L.
JÁSZBERÉNY:
Szavics 8/3, L. MARKOVICS 14, Soós 15/6, DUKICS 19/3, SUNDOV 16/6. Csere: Mladenovics 3/3, Dramicsanin 16, Horti 2, Szögi 2, Lázár. Edző: Halmai Gábor
SZEGED:
JERIMONOV 13/9, LEVY 24, HORVÁTH Á. 20/9, J. Williams 6, Csorvási M. 18. Csere: Csorvási L. 4, Molnár A. 11/3, Vida 1, Kiss Zs. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
10–0. 8. p.: 19–18. 14. p.: 32–33. 18. p.: 38–38. 24. p.: 47–49. 28. p.: 57–61. 34. p.: 67–65. 38. p.: 76–72. 43. p.: 83–89
Sundov (39. p.), Csorvási M. (41. p.), Csorvási L. (45. p.)
Kiállítva:
Csorvási M. (31. p., két sportszerűtlen hiba után)
Halmai Gábor: –
Nagyot küzdöttünk, de hajrában sokat hibáztunk, amit a Szeged rutinosan kihasznált.
Nikola Lazics: –
Ez meccs is mutatta, hogy jó szériában vagyunk, most a jó Jászberény otthonában fontos győzelmet arattunk.