Férfi kosár NB I: a Sopron legyőzte a Szolnokot

2018.10.13. 20:22
A kék mezes zalaiak esélyt sem adtak a TF-nek Budapesten (Fotó: Földi Imre)
A Sopron egy ponttal legyőzte a Szolnokot a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójának szombati játéknapján. A Szombathely a Kaposvár ellen megszerezte szezonbeli első győzelmét, a Zalaegerszeg elrontotta a TF hazai bemutatkozását, míg a Jászberény Debrecenben nyert.

A bajnok Szolnok nagy ellenállásba ütközött Sopronban, ahol rendkívül lüktető mérkőzésen az első és a harmadik negyed a hazai csapaté lett, míg az Olaj a második és a negyedik tíz percben próbált visszakapaszkodni. A Szolnok öt perccel a vége előtt 75–75-nél utolérte a Sopront, de a hazai csapat nagyon jól bírta a hajrát mentálisan, és az utolsó másodpercekben döntetlennél egy faultot kihasználva Angelo Warner egy értékesített büntetővel eldöntötte a találkozót.

A Sopron 17–8-ra megnyerte a támadólepattanózást, remek végjátékának köszönhetően a tavalyi ezüstérmes után az aranyérmest is legyőzte.

A Falco nagyon álmosan kezdett, a Kaposvár 15–2-re is vezetett ellene, és még az első negyed után is nyolcpontos kaposvári előny állt az eredményjelzőn. A szombathelyiek a második negyedben fordítottak, a harmadikban 16 pontosra növelték előnyüket, így a záró 10 percben már mindkét csapat tartalékjai is szerepet kaphattak.

Debrecenben a vendég Jászberény kezdőötöse remekelt, az öt játékos 76 pontot dobott, többet, mint a teljes hazai csapat.

Az újonc TF először játszott hazai pályán, de csak az első negyedben bírta tartani a lépést a Zalaegerszeggel, amely fölényes győzelemmel távozott a fővárosból, és a Pécshez hasonlóan százszázalékos a 3. forduló után.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

SOPRON KC–SZOLNOKI OLAJ KK 82–81 (23–13, 16–23, 23–14, 20–31)
Sopron, 1600 néző. Vezette: Győrffy, Frányó, Lengyel
SOPRON: Lemar 21/6, Warner 18, Dénes 5/3, Gilbert 11/3, Gordon 15. Csere: Supola 1, Wiggins 9, Takács 2, Molnár. Edző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: Airington 4/3, Vojvoda 17/9, Murphy 7, Milosevics 15, Andrics 14. Csere: Tóth 10, Rowsey 5/3, Benke 9/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 6. p.: 15–6. 10. p.: 23–13. 14. p.: 32–23. 17. p.: 34–29. 20. p.: 39–36. 22. p.: 43–40. 25. p.: 49–44. 28. p.: 55–47. 30. p.: 62–50. 32. p.: 64–57. 35. p.: 75–71. 38. p.: 75–75. 40. p.: 82–81
Kipontozódott: Airington (40. p.)
Sabáli Balázs:
– Mindig öröm egy kis csapatnak megverni a tavalyi bajnokot, így van ez ma este is. Azt gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet. Az első három negyedben kontrolláltan játszottunk, és próbáltuk végrehajtani mindazt, amire készültünk. Ugyanakkor a Szolnok van annyira jó csapat, hogy egy védekezés-váltással megzavart minket, valamint Vojvoda Dávid extra percei visszahozták a vendégeket a mérkőzésbe. Szomorú lettem volna, ha kikapunk úgy, hogy végig vezettünk, de ez benne van a kosárlabdában, ám úgy érzem, hogy a mai atmoszférában nem lehetett más a vége, mint hazai győzelem. A győzelmet a helyén kell kezelni, és készülni kell a következő találkozóra.
Dragan Alekszics: – Gratulálok a soproniaknak, kemény mérkőzést játszottunk velük. Kissé megleptek minket a támadólepattanókkal, ez az egész mérkőzésen problémákat okozott nekünk. Túl sok második esélyt adtunk nekik, és ez nem fér bele, ha idegenben nyerni szeretnénk, de végül egy labda döntötte el a találkozót. Nagyszerű hangulat volt, szerintem mindkét csapatnak jól esett ilyen atmoszférában játszani. Remélem, a szolnoki visszavágón is hasonlóan jó mérkőzést játszhatunk velük.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 79–60 (9–17, 24–13, 27–14, 19–16)
Szombathely, 2520
néző. Vezette: Papp P., Ádám J., Goda L.
FALCO:
Curry 11/9, NORFLEET 20/15, VÁRADI 14/6, Bruinsma 8, Redic 2. Csere: BALMAZOVICS 11/3, TÓTH N. 6, Bíró 3/3, Kucsora 4/3, Hódi. Edző: Gasper Okorn
KAPOSVÁR:
JOHNSON 17/6, Lilov 5/3, MCCRAY 15/6, Hendlein 6, Harazin 4. Csere: Halász 2, Markovics 8/6, Baki 3/3, Hock, Bogdán. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–10. 6. p.: 4–15. 12. p.: 14–17. 15. p.: 23–22. 18. p.: 30–28. 20. p.: 33–30. 24. p.: 39–36. 26. p.: 47–36. 30. p.: 60–44. 34. p.: 69–49. 38. p.: 74–54
Gasper Okorn: –
Köszönöm a szurkolók támogatását, sokat segítettek! Győzelmi kényszerben léptünk pályára, érződött is a nyomás a csapaton, talán emiatt kezdtünk gyengébben. Miután Norfleetet leültettem a padra, óriási lendülettel tért vissza a pályára, kulcsszereplője volt a fordításnak. Örülök a győzelemnek, fontos volt, hogy nyerjünk, összességében elégedett is vagyok, főleg azzal, hogy rendeztük a védekezésünket, de szerintem tudunk mi ennél jobban is játszani.
Fekete Ádám: –
Jól kezdtünk, aztán még a második negyedben és a harmadik negyed elején is volt lehetőségünk arra, hogy szorossá tegyük a meccset. De kulcsszituációkban rossz döntéseket hoztunk, könnyű helyzetekben is hibáztunk. Norfleet átlendítette csapatát a holtponton, és miután elkapta a fonalat, már könnyedén nyerte meg a meccset a Falco.

SERCO-TF BUDAPEST–ZALAKERÁMIA ZTE KK 62–87 (18–21, 12–26, 19–21, 13–19)
Budapest, NKE Ludovika Aréna, 600 néző. Vezette: Tőzsér, Balog Gy., Horváth Cs.
TF: Buzás 2, SARENAC 15/9, Krnjajski 4, MCLANE 19/6, Taylor 6. Csere: Beák 4, Filipovics 7, Szobi 5/3, Kozma G. Edző: Mehmedovics Merim
ZALAEGERSZEG: WARE 15/3, Thompson, GLIEBOV 10/6, SZABÓ ZS. 30/18, Agafonov 10. Csere: Papp P. 2, Durázi 7/3, DOKTOR 8/6, Gulyás 5/3, Kis R., Farkas A., Kovács K. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–9. 8. p.: 12–16. 13. p.: 22–28. 15. p.: 25–34. 18. p.: 30–41. 23. p.: 34–54. 27. p.: 42–63. 34. p.: 50–75. 38. p.: 59–83
Kipontozódott: Beák (36. p.)
Mehmedovics Merim:
– Ellenfelünk nem engedett kibontakozni minket, nem tudtuk saját játékunkat. A ZTE agresszív, jó csapatvédekezésére tudott építeni, amelyből gyors támadásokat tudott vezetni. Sok munkánk van még, de felemelt fejjel kell mennünk tovább. Nem vagyunk pesszimisták, szeretnénk további játékosokkal erősíteni. Célunk a bennmaradás.
Bencze Tamás: – A TF első hazai meccsét játszotta a bajnokságban, amely mindig nehéz feladat elé állítja a vendégcsapatot. Az első negyedben nyújtott játékunk nem annyira tetszett nekem. A második negyedtől agresszívvá váltak a védekezésünk, szerzett labdákból és lepattanókból tudtunk építkezni és nagyobb előnyt szerezni. Az irányítónkon kívül jól tudtam rotálni, fiataljaink sem vallottak szégyent.

DEAC–JP-AUTO JÁSZBERÉNYI KSE 73–80 (16–23, 20–16, 16–18, 21–23)
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Benczur, Mészáros, Nagy V.
DEAC: DUGAT 24/3, Manigat 12/6, Boriszov 14/3, Bognár 1, Amigo 8. Csere: OMENAKA 7, Polyák, Ramstedt 4, Velkey 3/3, Kósa. Edző: Berényi Sándor
JÁSZBERÉNY: NELSON 27/3, COLEMAN 18, Rakics 7/6, ALEKSZANDROV 20/12, Pantelics 4. Csere: Kerpel-Fronius 3/3, Cseh, Czirbus 1, Ruják B. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–11. 8. p.: 7–16. 12. p.: 19-29. 17. p.: 32–34. 22. p.: 36–44. 27. p.: 49–52. 32. p.: 56–62. 37. p.: 63–74
Kipontozódott: Amigo (37. p.)
Berényi Sándor:
– Dekoncentráltan játszottunk. Egész héten az elzárások védését gyakoroltuk, de sajnos ebből a pályán nagyon keveset láttam viszont. A Jászberény végig vezetett, és ugyan voltak jó periódusaink, mindig akadt valaki, aki átlendítette a vendégek szekerét. Bocsánatot kérek a szurkolóinktól.
Nikola Lazics: – Jól védekeztünk, sikerült kivennünk a játékból remek formában lévő Boriszovot. Támadásban is jó ritmusban játszottunk, sok könnyű kosarat szereztünk. Büszke vagyok a fiúkra, hiszen igazi csapatként működtünk a pályán. Ez a siker még sokat érhet számunkra a későbbiekben.

1. Pécsi VSK-Veolia 3 3 268–226 1.000
2. Zalakerámia ZTE KK 3 3 221–184 1.000
3. Szolnoki Olaj KK 3 2 1 261–219 0.833
4. Atomerőmű SE 3 2 1 259–218 0.833
5. JP Auto-Jászberény KSE 3 2 1 237–233 0.833
6. Sopron KC 3 2 1 243–241 0.833
7. Kaposvári KK 3 1 2 223–222 0.667
8. KTE-Duna Aszfalt 3 1 2 226–226 0.667