Férfi kosár NB I: megizzasztotta a Szeged a Szolnokot

2015.04.22. 19:41
Hazai győzelmek születtek a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének három szerdai mérkőzésén. Meglepetésre leginkább a középszakaszgyőztes Szolnoki Olaj szenvedett meg a győzelemért a Szeged ellen, a negyedik negyed előtt még hátrányban volt, és csak öt ponttal nyert.

Papíron már csak a kiemelések miatt is a Szolnok–Szeged párharc ígérkezett a legegyoldalúbbnak a bajnoki negyeddöntős párharcokban, ehhez képest a rájátszás nyitó estéjén itt volt a legnagyobb az izgalom. Az első negyedben Lee triplájával 3–2-re vezetett a Szolnok, amely ezt követően hosszú ideig hátrányban folytatta. A Jereminov, Molnár duó vezette Szeged a 9. percben tíz ponttal vezetett, a negyedet kilencpontos előnnyel zárta.Szolnok–Szeged párharc ígérkezett a legegyoldalúbbnak a bajnoki negyeddöntős párharcokban, ehhez képest a rájátszás nyitó estéjén itt volt a legnagyobb az izgalom. Az első negyedben Lee triplájával 3–2-re vezetett a Szolnok, amely ezt követően hosszú ideig hátrányban folytatta. A Jereminov, Molnár duó vezette Szeged a 9. percben tíz ponttal vezetett, a negyedet kilencpontos előnnyel zárta.

Hendlein Roland 17 pontot dobott a Kaposvárban (Fotó: Baranyai Gerda)

Az Olaj jól kezdte a második periódust, de a szegedieknek volt válaszlépésük, a visszaállították a tízpontos különbséget, s bár kapaszkodott az Olaj, Csirics és Jereminov kosaraival a nagy szünetben hattal vezetett a vendég csapat. Nikola Lazics csapata a harmadik negyed elején sem engedte közelebb a Szolnokot, sőt, 13 pontra növelte az előnyét. A 25. perc után azonban jött a szokásosnál kevesebb hazai szurkoló által várva várt feltámadás, a negyed végére három pontra olvadt az SZTE előnye, a záró tíz percben Teddy Gipson kosarával 62–62 lett az állás. Az első Lee-tripla óta nem állt ilyen jól a Szolnok…

Gipson triplái azonban felőrölték a szegedieket, Lee és Vojvoda is megtette a magáét, így 78–67-re elhúzott a Szolnok, a Szeged pedig a végén már csak kozmetikázott az eredményen.

Kaposváron a Sopron az első negyed hajrájáig tartotta a lépést a házigazdával, de az utolsó percekben Hendlein és Raivio kosaraival meglódult a KKK, és 30–19-es előnnyel zárta a tíz percet. A folytatásban tovább nőtt a hazai előny, a szünetben húsz ponttal vezetett a somogyi csapat, amely a második félidőt Hendlein triplájával nyitotta, s ezt követően el is dőlt a meccs, a Sopron nem tudott újítani, a végén 34 ponttal nyert a Kaposvár.

Pakson a Falco egy ponttal megnyerte az első negyedet, s bár a másodikban fordított az Atom, a meccs még a harmadik periódus után is szoros volt a meccs. A záró tíz percben aztán belelendült a hazai csapat, 27–9-es részsikerével végül simán nyert.

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

SZOLNOKI OLAJ KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 83–78 (16–25, 23–20, 18–15, 26–18)
Szolnok, 800 néző. Vezette: Papp P., Pozsonyi, Minár
SZOLNOK: Wittmann 3/3, GIBSON 21/15, VOJVODA 26/9, LEE 16/6, Báder. Csere: Keller 3, Rakics 8/6, Brkic 6/6. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: JEREMINOV 15/6, Molnár A. 18/3, CSIRICS 16/9, Stefanovics 6/6, BALABAN 20. Csere: Kiss Zs. 3/3, Kuntics. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–7. 8. p.: 13–18. 9. p.: 13–23. 14. p.: 20–32. 17. p.: 27–39. 19. p.: 34–42. 24. p.: 42–53. 28. p.: 50–58. 34. p.: 64–64. 37. p.: 78–67. 39. p.: 82–71
Kipontozódott: Rakics (38. p.)
Dragan Alekszics:
– Jól játszott a szegedi csapat, mind védekezésben, mind támadásban, mi eddig ritmustalanul játszva feltűnően sokat hibáztunk. A záró játékrészben elfáradt a Szeged, mi pedig föléjük kerekedtünk, a következő idegenbeli mérkőzésen sokkal jobban kell játszanunk, hogy növeljük előnyünket a párharcban.
Nikola Lazics: – A célunk egyértelműen az volt, hogy helyt álljunk a címvédő Szolnok otthonában, három negyeden keresztül jól játszottunk, erre büszkék is lehetünk, a záró negyedben két problémánk volt, az egyik, hogy kicsi volt a rotációnk, a másik pedig az, hogy a Szolnok fölénk kerekedett dobásbiztonságban és a lepattanókban is. Így a végén megérdemelten nyertek.

KAPOSVÁRI KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 103–69 (30–19, 27–18, 21–22, 25–10)
Kaposvár, 1100 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Tőzsér
KAPOSVÁR: FODOR M. 11/3, RAIVIO 23/9, FRAZIER 9/3, HENDLEIN 17/3, SPICA 16. Csere: Horváth M. 2, JANCSIKIN 15/9, Benke 7/3, Grebenár, Papp P., Kovács S. 3/3. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: THOMAS 14/9, RUJÁK A. 18/3, Boriszov 13, Tóth G. 7/3, Trepák 6/6. Csere: Takács 2, Poscic 2, Edwards 5/3, Molnár M. 2, Bán, Bakk. Edző: Sabáli Balázs
Fekete Ádám:
– Csodálatos közönségünk megteremtette a kellő hangulatot, így kezdettől jó ritmusban játszottunk. Ezzel a győzelemmel csak az alapot szereztük meg, mert már előre kell tekintenünk a következő, szombati mérkőzésre. Egy pillanatig sem szabad elfelejtenünk, mi vár még ránk.
Sabáli Balázs: – Egy-nulla a Kaposvár javára, szerintem egyelőre semmi több nem történt. Mindenesetre az figyelmeztető, hogy ezzel a játékkal otthon is vereség vár ránk. Ezúttal mentális dolgok döntöttek, a gyors kaposvári leindításoknak nem találtuk az ellenszerét.

ATOMERŐMŰ SE–FALCO TREND OPTIKA KC 93–69 (18–19, 25–18, 23–23, 27–9)
Paks, 800 néző. Vezette: Cziffra Cs., Győrffy P., Szabó G.
ASE: DUGAT 24/6, Medve 2, EVANS 21/15, KÖRTÉLYESI 16/3, Szabó Zs. 8. Csere: Tóth Á. 4, Kovács Á. 4, Baki 5/3, Eilingsfeld 9/3, Antóni. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: VÁRADI 16/6, Will 8/3, Dukics 2, KRSZTANOVICS 20/6, Bognár K. 5. Csere: Hall 13, Hódi 2, Majsztorovics 3/3, Kovács B., Popgyákunik. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–4. 7. p.: 13–10. 12. p.: 18–22. 15. p.: 29–25. 23. p.: 51–42. 26. p.: 57–49. 34. p.: 74–64. 37. p.: 87–68
Dzunics Braniszlav:
– Semmi különös nem történt, egy jó meccsen nyertünk, és egy nullára vezetünk a párharcban. A negyedik negyedben sikerült megtörnünk a szombathelyiek ellenállását, megtaláltuk a ritmust támadásban és védekezésben egyaránt. Tizenkilenc gólpassz került csapatunk neve mellé a jegyzőkönyvbe, ilyet nem láttam mostanában a srácoktól, nagyon örülök ennek a teljesítménynek.
Kálmán László: – Az eredmény csalóka, sokkal több volt számunkra a meccsben, mint, hogy ilyen simán kikapjunk. Három negyeden keresztül, amíg erővel bírtuk, nagyon jól játszottunk, sajnos a negyedik negyedre elfáradtunk. Most vezet az ASE, de szombaton hazai pályán mindenképpen szeretnénk egyenlíteni.