Férfi kosár NB I: másodszor is győzött a címvédő Szolnok

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.06. 20:19
Másodszor is győzött a címvédő Szolnok a Szombathely ellen (Fotó: Fodor Orsi)
A címvédő Szolnok hazai pályán húsz ponttal legyőzte legutóbbi döntőbeli ellenfelét, a Szombathelyt a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján, így második meccse után is százszázalékos maradt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOLNOKI OLAJ KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 88–68 (25–18, 20–15, 23–20, 20–15)
Szolnok, 1753
néző. V: Cziffra, Söjtöry, Minár
SZOLNOK: Vojvoda 12, AIRINGTON 11/9, BENKE 14/9, MILOSEVICS 22/12, Andric 8. Csere: Rowsey 9/6, Murphy 6/3, Tóth Á. 6, Kovács P. Edző: Dragan Alekszics
FALCO: Váradi B. 3, Norfleet 14/6, Balmazovics 13/9, BRUINSMA 14, Reddic 13. Csere: Bíró O., Curry 5/3, Tóth N. 6. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 18–8. 9. p.: 22–16. 13. p.: 27–24. 17. p.: 38–24. 23. p.: 49–35. 25. p.: 61–41. 28. p.: 63–48. 34. p.: 74–57. 38. p.: 80–66
Kipontozódott: Reddic (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Elismerésem a csapatnak, főként védekezésben nyújtottunk a mérkőzésen jó teljesítményt. A támadójátékunk még biztosan lesz jobb, mindenesetre biztató volt ez a győzelem, és készülünk a következő, nehéznek ígérkező találkozókra.
Gasper Okorn: – Ezen a meccsen nem voltunk készek a meglepetésre, elnézést kérek a szurkolóinktól, és ígérjük, hogy a következő találkozón már a legjobbunkat fogjuk nyújtani, és nagyon fogunk igyekezni.

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 83–65 (27–12, 15–13, 24–23, 17–17 )
Körmend, 2000
néző. V: Benczur T., Ádám J., Goda L.
KÖRMEND: McNeail 8, Price 13/3, FERENCZ 18/12, HAMMONDS 18, BERGSTEDT 11. Csere: Bradford 5/3, Németh 1, Csorvási 4, Lajsz 2, Bán 3. Megbízott edző: Bojan Hrisztovszki
FEHÉRVÁR: Cartwright 10/3, BOYKINS 17/6, Filipovity 1, Lóránt 5, HEATH 24/12. Csere: Varga M., Freeman 6, Bullock, Tóth P. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–6. 8. p.: 25–8. 12. p.: 29–14. 18. p.: 40–23. 24. p.: 50–30. 27. p.: 57–41. 33. p.: 70–53. 37. p.: 76–62
Antonisz Konsztantinidesz:
– A Debrecenben mutatott játék után ezúttal a másik arcát villantotta fel a csapat, s most elégedett voltam a látottakkal. Talán az ellenfelünk egy kicsit fáradtabb volt, de a sikerünk elsősorban annak köszönhető, hogy fegyelmezetten kosaraztunk, a játékosok szinte mindent megvalósítottak abból, amit elterveztünk.
Braniszlav Dzunics: – Nem játszottunk jól, már az első negyedben nagy hátrányba kerültünk, mert nagyon sok hibát követtünk el támadásban és védekezésben egyaránt. A hazaiak agresszíven kosárlabdáztak, és az első félidőben nem találtuk ennek az ellenszerét. Figyelmetlenek voltunk, a Körmend kihasználta a hibáinkat.

KAPOSVÁRI KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 63–82 (21–27, 13–22, 18–10, 11–23)
Kaposvár, 950
néző. V: Földházi T., Balog Gy., Győrfy R.
KAPOSVÁR: Johnson 16/3, Lilov 11/6, McCray 9, Hendlein 11/3, Spica 6. Csere: Baki 3/3, Halász 3/3, Markovics 4, Harazin, Bogdán. Edző: Fekete Ádám
SZEGED: BOLTICS 14/3, Davis 8/6, Wirth 3/3, Juhos 11/3, SULOVICS 14/3. Csere: GREEN 27/21, Vágvölgyi 5/3. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 8. p. 21–22. 12. p. 23–30. 17. p. 29–41. 22. p. 38–53. 27. p. 48–57. 32. p. 57–66. 37. p. 61–77
Kipontozódott: Harazin (38. p.)
Fekete Ádám:
– Elismerésem a szegedieknek, mert jól játszottak és megérdemelt győzelmet arattak. Elnézést kérünk a szurkolóinktól a mutatott teljesítményünk miatt. Az első félidőben a kilenc emberünkből egy kosarazott olyan agresszivitással a pályán, ahogy kellett volna harcolni a kezdetektől. Tizennégy hárompontost kaptunk, ezért elsősorban magamat kell szégyellnem, mert nem tudtam elérni, hogy játékosaim kitegyék a szívüket-lelküket a pályára.
Andjelko Mandics: – Jó meccset játszottunk, azt láttam viszont a pályán, amit korábban elterveztünk. Hatvanhárom pontot kaptunk, ami a nagyon kemény védekező munka eredménye. Támadásban türelmesek voltunk, így jó helyzetekből kosárral fejeztük be az akcióinkat. Sajnálom, hogy Fekete Ádám kollégámnak nem jött össze a háromszázadik mérkőzésén a győzelem, de ilyen a sport.

ATOMERŐMŰ SE–SERCO-TF-BP 105–64 (33–17, 31–10, 26–20, 15–17)
Paks, 500
néző. V: Praksch, Török R., Hervay
PAKS: Kovács Á. 13, Ruják A. 11/9, FAUST 17/3, EILINGSFELD 15/6, JEVTOVICS 18. Csere: Medve 7/3, Horváth K. 6/6, TRAJKOVSZKI 13/9, Pajor 5/3, Kalmár, Szalai. Edző: Szrecsko Szekulovics
TF: Buzás 2, MCLANE 20/9, Krnjajski 5, FILIPOVICS 14, SARENAC 9/9. Csere: Szobi, BEÁK 13/6, Kozma 1. Edző: Mehmedovics Merim
Az eredmény alakulása: 5. p.: 19–9. 10. p.: 33–17. 15. p.: 48–21. 20. p.: 64–27. 25. p.: 72–39. 30. p.: 90–47. 35. p.: 99–56. 40. p.: 105–64.
Szrecsko Szekulovics:
– Jó úton haladunk, keményen dolgoztunk egész héten, hiszen nagy nyomás nehezedik ránk. A légiósok jól beépültek, a fiatalok is becsülettel készültek. Örülök neki, hogy itt, Magyarországon van lehetőség a fiatal játékosok számára is.
Mehmedovics Merim: – Remek együttes ellen játszottunk. Hibáztunk, ami az ellenfél nagyobb játéktudásának volt a következménye. Tudjuk, mit vállaltunk, számunkra tapasztalatszerzés volt ez a mérkőzés. Büszke vagyok a csapatomra, hiszen fiatal játékosokkal építkezünk.

1. Szolnoki Olaj KK 2 2 180–137 1.000
2. Pécsi VSK-Veolia 2 2 171–146 1.000
3. Zalakerámia ZTE KK 1 1 64–56 1.000
4. JP Auto - Jászberény KSE 1 1 91–90 1.000
5. Atomerőmű SE 2 1 1 195–155 0.750
6. Kaposvári KK 2 1 1 163–143 0.750
7. Egis Körmend 2 1 1 161–147 0.750
8. KTE-Duna Aszfalt 2 1 1 151–145 0.750