Férfi kosár NB I: KTE-siker a rájátszás első mérkőzésén

2015.04.21. 20:06
A KTE-Duna Aszfalt 77–67-es sikerével kezdődött meg a férfi kosárlabda NB I 2014–2015-ös idényének rájátszása – a kecskemétiek a PVSK-Pannonpower ellen győztek hazai pályán.

A második kiemelt KTE-t az első negyedben meglepte a PVSK, a Veljko Budimir ponterősségére építő vendégek 22–18-ra vezettek. A kecskemétiek erre egy 12–0-s szériával kontráztak rá, átvéve a vezetést és az irányítást a mérkőzésen – a PVSK azonban nem adta fel, nagyszünetig ötre csökkentette hátrányát (44–39).

Ami ekkor nem sikerült – leszakítani a pécsieket –, sikerült a harmadik negyedben, a KTE növelte előnyét, ráadásul a vendégektől Horti Bálint és Harazin Tamás is faultproblémákkal küszködött. A hazai triplák magabiztos előnyt hoztak, három negyed után 65–52-re vezetett a KTE, amely az utolsó játékrészt ugyan elveszítette, de így is tíz ponttal, 77–67-re nyert. A mérkőzés legeredményesebb játékosának a kecskeméti Filip Barovics (21 pont, 10 lepattanó) bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
KTE-DUNA-ASZFALT–PVSK-PANNONPOWER 77–67 (18–22, 26–17, 21–13, 12–15)

Kecskemét, 800
néző. Vezette: Pálla, Farkas G., Söjtöry
KTE:
Kinney 15/3, Kovács P., DJERASZIMOVICS 17, IVOSEV 12/3, BAROVICS 21. Csere: Pongó Martin 4, Hegedűs G. 2, Pongó Máté, Karahodzsics 6. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PVSK:
HALÁSZ Á. 12/6, BUDIMIR 18, Bíró 10, Pahlmblad 6, Horti B. 10. Csere: Harazin 8, Sztojanovics 3/3, Somogyfoki, Czukor. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–5. 7. p.: 14–11. 13. p.: 28–22. 17. p.: 36–31. 23. p.: 49–43. 27. p.: 56–47. 33. p.: 67–54. 37. p.: 71–63
Kipontozódott:
Karahodzsics (37. p.)
Sztojan Ivkovics: –
Szervezett, felkészült csapat a Pécs, nem is vettük félvállról. Ez már a rájátszás, érthető, hogy kicsit idegesebbek voltunk a kelleténél, ezért hibáztunk sokat.
Csirke Ferenc: –
A huszonhetedik-huszonnyolcadik percig tartottuk a lépést a hazaiakkal, de utána a Kecskemét dominált. Egy-nulla a KTE javára, szombaton folytatjuk.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.