Férfi kosár NB I: körmendi siker a vasi rangadón

MTI MTIMTI MTI
2017.02.26. 20:13
A Körmend tizenegy ponttal jobbnak bizonyult vasi riválisánál, a Falcónál a férfi kosárlabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

KOSÁRLABDA NB I, FÉRFIAK

EGIS KÖRMEND–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 92–81 (24–19, 20–22, 26–21, 22–19)
Körmend,
2000 néző. V.: Benczur T., Söjtöry T., Ádám J.
KÖRMEND: Petty 16/6, Smith 5, Ferencz 9/3, ALLEN 23/6, CSORVÁSI 15. Csere: Gibbs 7/3, KROMAH 17/6, Horti. Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
FALCO: GOVENS 14/9, Kovács 6/6, Váradi 5, BRAHAM 23/15, Pustahvar 13/6. Csere: Medford 6/3, Zsigeranovics 6, Simon, Bognár, Tóth N 8. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 8. p.: 22–15. 14. p.: 28–28. 18. p.: 42–40. 23. p.: 48–44. 27. p.: 60–59. 32. p.: 70–66, 36. p.: 87–73
Gasper Potocnik: – Elégedett vagyok a csapattal mert a megerőltető időszak után jól teljesítettek a mai mérkőzésen. Egy kiválóan felkészített csapat ellen győztünk, nagy küzdelemben. Az utolsó percig koncentrálnunk kellett, örülök annak, hogy az új játélosunk Kromah jól beilleszkedett a csapatba. Most egy kicsit pihenünk és készülünk az előttünk álló feladatokra.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon kemény és küzdelmes mérkőzést játszottunk, ma a csapat a szebbik arcát mutatta, nem úgy mint Győrben. Próbáltuk alacsony szerkezettel meglepni a Körmendet, egy ideig eredményes volt a taktikánk, ám a később sok támadó és egyéb hibát követtünk el. A hazai pálya előnyét jól kihasználta a Körmend.