Férfi kosár NB I: kiütéses sikerrel tért vissza a Szolnok

2015.03.10. 19:44
A címvédő Szolnoki Olaj KK Kaposvár elleni mérkőzésével kezdetét vette a férfi kosárlabda NB I felsőházi középszakasza.

Az NB I vérkeringésébe visszatérő Tisza-partiak három negyedik szinte teljesen lenullázták a kaposvári támadásokat, az utolsó felvonás előtt csupán 39 pontig jutottak a vendégek. A záró tíz percben aztán alaposan megszórták magukat, de ez is csak arra volt elég, hogy „csupán" 21 pontos vereséget szenvedjenek.

A mérkőzés legeredményesebbje a 20 pontig jutó Marko Brkics volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ
SZOLNOKI OLAJ KK–KAPOSVÁRI KK 90–69 (23–12, 17–12, 25–15, 25–30)
Szolnok, 800
néző. V: Papp P., Pálla, Minár
Szolnok: Rakics 6/3, Gipson 2, BRKICS 20/12, Lee 6, Báder 7. Csere: Vojvoda 12/3, KELLER 15/3, WITTMANN 10/6, Somogyi G. 8, Csákvári 2, Pavlovics 2
Kaposvár: FRAZIER 16/9, Raivio 6, Jancsikin 9/6, HENDLEIN 15/3, SPICA 12. Csere: Fodor M. 2, Horváth M. 2, Grebenár 2, Benke 3, Papp P., Kovács S. 2
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 8. p.: 16–8. 14. p.: 32–16. 18. p.: 36–22. 24. p.: 54–27. 28. p.: 60–36. 35. p.: 79–54. 38. p.: 87–64
Kipontozódott: Csákvári (39. p.)
DRAGAN ALEKSZICS,
a Szolnok edzője: – Veszélyes ellenfélnek ígérkezett a Kaposvár, bár azt tudtuk, hogy jól támadó csapat. Mi azonban motiváltan játszottunk, elégedett vagyok a fiúkkal, mert komolyan vették a mérkőzést, és örülök, hogy győzelemmel kapcsolódtunk be a magyar bajnokságba. Reméljük, a folytatás is ugyanolyan jó lesz, mint a Kaposvár elleni mérkőzés volt, nem feledve, hogy nekünk még az Adria-ligában is vannak kötelezettségeink.
FEKETE ÁDÁM, a Kaposvár edzője: – Küzdöttünk, hajtottunk, de az tudni való, hogy nem egy szinten van a két csapat. De elégedett nem lehetek, mert nem adtuk ki magunkból a maximumot. Talán majd hazai pályán többre leszünk képesek.

1. Szolnoki Olaj 1 1 90–69 1.000 5
2. Atomerőmű SE 0 0–0 1.000 3
3. KTE-Duna Aszfalt 0 0–0 0.667 2
3. Soproni Sördögök 0 0–0 0.667 2
5. Kaposvári KK 1 1 69–90 0.400 2