Férfi kosár NB I: kiütéses Olaj-sikerrel indult a döntő

2015.05.20. 19:33
A kecskeméti szurkolók a meccs végén nem örülhettek (Fotó: Mészáros János)
A férfi kosárlabda NB I döntőjének első felvonásán a Szolnoki Olaj pazar harmadik negyedének nagyban köszönhetően 64–43-ra kiütötte a Kecskemétet.

A Kecskemét nem bírt a Szolnokkal (Fotó: Mészáros János)

A legutóbbi négy kiírásból hármat megnyerő szolnokiak bekezdtek a meccsén, és a második percben már 7–2-re vezettek, majd elképesztő hazai kosárínség következett, tíz perccel később is csupán kilenc egységnél tartottak (9–12).

A kiegyenlített első félidő hajrájában hiába vezetett négy ponttal is a címvédő (24–20), az utolsó perceket a vendégek bírták jobban, így a nagyszünetre kecskeméti előnnyel vonulhattak a csapatok (24–25).

A harmadik negyedben aztán alaposan beragadt a KTE, Michael Lee kosarával a 25. perc végén már tíz pont volt a két csapat között (37–27), az utolsó felvonás pedig majdhogy nem tét nélkül vette kezdetét (45–30).

Wittman Krisztián triplájával először volt húsz pontnál nagyobb a differencia (54–32) a meccsen, az utolsó percekben pedig már csak a végeredmény volt kérdéses (64–43).

FÉRFI KOSÁR NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–KTE DUNA-ASZFALT 64–43 (
910,1515,215,1913)
Szolnok,1500néző.V:Földházi, Benczur, Farkas G.
SZOLNOK: Gipson5/3, Vojvoda11/3, MILOSEVICS7, LEE 9/3, Keller Á.8/3. Cs:RAKICS8/6,BÁDER3,Wittmann9/9,Peringer4,Sztajkovszki, Pavlovics. Edző:Dragan Alekszics
KTE: Kinney7/3, Kovács P.4, DJERASZIMOVICS 7, IVOSEV6, Barovics2. Cs:Pongó Martin5/3,Karahodzsics5,Pongó Máte2,Mészáros2,Hegedűs, Keller I., Jakab3/3. Szakmai igazgató:Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása.3. perc:7–2.6. p.:7–6.9. p.:9–10.15. p.:12–16.18. p.:24–20.22. p.:31–25.27. p.:39–27.30. p.:45–30.33. p.:54–32.37. p.:62–38.