Férfi kosár NB I: kiütéses fehérvári siker a Kaposvár ellen

2014.01.11. 17:36
Somogyi Gergely 18 pontot tett a közösbe (Fotó: Grnák László)
A férfi kosárlabda NB I 16. fordulójának első szombati mérkőzésén a címvédő Alba Fehérvár hazai pályán második félidei jobb játékának köszönhetően 97–73-ra kiütötte a Kaposvárt.

A házigazdának volt oka visszavágnia, hiszen a két együttes őszi mérkőzésén a kaposváriak otthon 92–83-ra diadalmaskodtak.

Bár a találkozó első pontjait Puljko triplájával a vendégek szerezték meg, a házigazda gyorsan fordított, majd a 8. percben Somogyi kosarával már 24–15-re vezetett. A második negyed elején Hendlein duplájával azonban már fej fej mellett haladtak a felek (26–26), sőt Drahos és Fodor triplája után ismét a vendégeknél volt az előny (30–32).

Tóth Norbert kettő plusz egyes akciójával 32–35 után egy 15–4-es rohanást vezéreltek ugyan a fehérváriak (47–39), a szünetre azonban így is csupán két pont maradt meg az előnyből (47–45), és a pihenő után egyből ki is egyenlítettek a vendégek (47–47).

Ekkor volt azonban utoljára szoros a mérkőzés, Hobbs vezérletével a házigazda megkezdte az ellenfél leszakítását, Olah triplájával először volt kétszámjegyű a különbség (67–56), a 34. percben pedig Hobbs újabb triplájával már közte húsz volt (84–64).

A hajrában így már csak a különbség volt a kérdés, végül Supola büntetőivel a fehérváriak 24 pontos sikert arattak.

A Nyíregyháza a Szeged ellen megszerezte szezonbeli második győzelmét, a listavezető Atomerőmű otthon 37 pontos sikert aratott az utolsó előtti Zalaegerszeg ellen, a Körmend gyenge kezdés után meglepte a Sopront, a Falco utolsó másodpercekben szerzett duplával nyert a Pécs ellen, a második helyen álló KTE pedig 48–48 után egy 13–0-s rohanással döntött Jászberényben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 97–73
(24–22, 23–23, 26–17, 24–11)
Székesfehérvár, 1800 néző. Vezette: Pálla, Balog Gy., Boros
FEHÉRVÁR: HOBBS 21/15, Supola 9/3, R. MOORE 21/6, TÓTH N. 19/3, SOMOGYI 18. Csere: Szanati 3, Olah 6/6, Juhos, Timkó. Edző: Carlos Frade
KAPOSVÁR: Hinnant 6, Fodor M. 7/3, PULJKO 20/12, Hendlein 12, Chism 18/3. Csere: Drahos 3/3, Horváth M. 2, Jancsikin 3/3, Kovács S., Benke 2, Filipovics M. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–6. 6. p.: 16–12. 8. p.: 24–15. 12. p.: 26–26. 15. p.: 34–35. 18. p.: 42–37. 22. p.: 54–47. 25. p.: 59–54. 28. p.: 69–58. 32. p.: 79–64. 35. p.: 90–67. 38. p.: 95–73
Kipontozódott: Chism (36. p.), Horváth M. (40. p.)
Carlos Frade: – Végig nehéz mérkőzés volt, bár a végére nagy pontkülönbség lett a két csapat között. Az első félidőben nem védekeztünk elég jól, a Kaposvár pedig rutinos, jó játékosainak köszönhetően mindig megtalálta a rést, amelyen át tudott törni. Túl sok könnyű kosarat engedtünk nekik a festékben. A második húsz percben feljavult a védekezésünk, és támadásban is többet mozogtunk, mint előtte.
Fekete Ádám: – A második félidőben egyértelműen végig jobb volt a Fehérvár, bár mondhatnám azt is, hogy nem nekünk kedvezett ez a játékvezetői felfogás, de nem ez volt a fő probléma. Nem játszottunk csapatként, és ezt jól kihasználták a vendéglátók.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 88–51 (25–12, 18–13, 24–11, 21–15)
Paks, 700 néző. Vezette: Kapitány, Hegedűs, Radnóti
ATOMERŐMŰ: VAUGHN 16, MCGRUDER 11/3, Körtélyesi 7/3, Szabó Zs. 8/6, Tóth Á. 12. Csere: Baki G. 6/6, EILINGSFELD 16, Medve 3/3, Kovács Ákos 7, Kerpel-Fronius 2, Antóni, Illés M. Edző: Dzunics Braniszlav
ZTE: Boston 5/3, Gáspár 9/9, Plumb 4, Safford 10/6, Lekli 6. Csere: Kámán 2, Koma, Kovács Ádám 4, Puszta 1, Czinger 2, Velkey 8/3. Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–0. 7. p.: 13–5. 11. p.: 25–10. 16. p.: 33–20. 18. p.: 43–23. 24. p.: 47–29. 27. p.: 53–32. 33. p.: 70–36. 37. p.: 80–44
Dzunics Braniszlav: –
Minden elismerésem a csapaté a magabiztos győzelemért. Örülök neki, hogy az első perctől az utolsóig úgy játszott, ahogy kell.
Heinrich Róbert: – Katasztrofális százalékkal dobtunk, úgy látszik, ennyi van bennünk. A héten történtek jobban megviselték a csapatot, mint gondoltam.

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 89–78 (24–14, 21–18, 20–15, 24–31)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Benczur, Bognár T., Minár
NYÍREGYHÁZA: Polyák 4, DOYNE 21/6, MOHÁCSI 22/15, HALL 17/3, POSCIC 13/3. Csere: Jakab P. 3/3, Molnár M. 5, Cseh 4. Edző: Sitku Ernő
SZEGED: Jereminov 11/9, Levy 16, Horváth Á. 10/6, J. Williams 8, CSORVÁSI M. 14. Csere: Kiss Zs. 9/9, Vida M. 2, Csorvási L. 8. Edző: Bonifert Domonkos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 5. p.: 14–8. 9. p.: 24–10. 11. p.: 24–18. 14. p.: 30–20. 18. p.: 41–32. 24. p.: 52–34. 29. p.: 65–45. 34. p.: 69–59. 35. p.: 74–59. 38. p.: 77–68
Kipontozódott: Doyne (40. p.)
Sitku Ernő: – Nagyon örülök az első győzelemnek, szeretném megköszönni mindenkinek, aki hozzásegített ehhez bennünket. Mindegyik játékosom hozzátette a magáét a sikerhez, bízom benne, hogy ez csak az első lépés.
Bonifert Domonkos: – Nagyon szégyellem magam néhány játékosom teljesítménye miatt. Azt el tudom fogadni, ha gyengébben teljesít valaki, de az elfogadhatatlan, ha akaratban múlnak felül bennünket.

EGIS KÖRMEND–SOPRON KC 71–67 (17–24, 21–10, 20–19, 13–14)
Körmend, 1760 néző. Vezette: Cziffra, Szabó, Tőzsér
KÖRMEND: Wisseh 8, EL-AMIN 21/6, Ferencz 3/3, TÖRÖK 11/3, RAKOCSEVICS 19. Csere: Grebenár 6, Kusnyer 3/3, Sömenek, Kutasi, Fodor, Sonyák. Edző: Hencsey Tamás
SOPRON: Thomas 11/3, Ruják 2, THOMPSON 16/3, Tóth G. 13/12, Barovic 2. Csere: Dénes 3, Trepák 5/3, BORISZOV 15/3, Molnár, Takács. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–10. 9. p.: 17–20. 13. p.: 21–29. 18. p.: 36–29. 23. p.: 42–34. 28. p.: 50–51. 34. p.: 61–63. 36. p.: 69–65
Hencsey Tamás: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, nem állt össze a védekezésünk és pontatlanul támadtunk. A második negyedben rendeztük a játékunkat, az a tíz perc nagyon jól sikerült, a lepattanózásban is jobbak voltunk. A végjátékban megint voltak hibáink, de így is sikerült nyerni, amiért gratulálok a csapatomnak és közönségünknek is, akiknek köszönjük a biztatást!
Sabáli Balázs: – Valóban mi kezdtünk jobban, de a második negyedben ez megváltozott. Rosszul dobtunk távolról, és a palánk alatt is kevésnek bizonyultunk, centerjátékban és lepattanózásban is. Ennek ellenére volt esélyünk hátrányból is fordítani, a végjátékban egymás hibáiból éltek a csapatok. Egyetlen pozitívum, hogy az egymás elleniben megőriztük előnyünket.

FORTRESS JÁSZBERÉNY–KTE-DUNA ASZFALT 64–76 (13–18, 21–18, 14–23, 16–17)
Jászberény, 1000 néző. Vezette: Győrffy, Frányó, Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: Savic 7/3, RAIVIO 13/3, Soós 2, Dramicsanyin 15/3, Dukics 12/6. Csere: Lázár 4, Szögi 5, N. Markovics 6, Mladenovics, Horti. Edző: Földi Sándor
KTE: Pongó Máté 10/6, Pongó Martin 4, DJERASZIMOVICS 17/3, JOVANOVICS 24/12, KARAHODZSICS 14. Csere: Kuntics, Mészáros M. 7/3, Hegedűs G., Stefanovics. Edző: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Dukics (34. p.)
Földi Sándor: –
Aránylag jó első félidő után a másodikban teljesen szétesett a játékunk. A Kecskemét tudásához méltóan, mi pedig tudásunkhoz méltatlanul játszottunk.
Sztojan Ivkovics: – Gratulálok a csapatnak, ezen a meccsen is meglátszott, hogy amit tudunk, azt jól csináljuk.

FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–PVSK-PANNONPOWER 74–73 (20–13, 17–28, 13–15, 24–17)
Szombathely,
1500 néző. Vezette: Földházi, Makovsky, Vida
FALCO: Robinson 15/9, TIMBERLAKE 19, Will 5/3, ZAGORAC 19/3, Szabó M. 8. Csere: Váradi B., Harazin 2, Perl 6, Simon L. Edző: Mandics Andjelko
PVSK: Nelson 12/3, Csabai 2, Kovács P. 11, BUDIMIR 24/3, SARLIJA 13. Csere: Bődör, Bíró 3/3, Halász 6, Nagy K. 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. p.: 14–8. 16. p.: 27–27. 23. p.: 39–47. 27. p.: 50–48. 37. p.: 61–66
Kipontozódott: Sarlija (39. p.)
Mandics Andjelko:
– A mérkőzés egyetlen pozitívuma számunkra az, hogy nyertünk. Az összes többi, beleértve a játékosaink teljesítményét és hozzáállását, tragikus. Szomorú, hogy a légiósaink a tizennyolc esztendős Perl Zoltántól várják azt, hogy eldöntse a mérkőzést.
Csirke Ferenc: – Ezt a meccset már a harmadik negyed elején el kellett volna döntenünk, amikor csaknem tízpontos előnyben voltunk. A végén aztán egylabdás meccset csináltunk a derbiből, amiből rosszul jöttünk ki, mivel a Falco bedobta az utolsó ziccerét, mi meg kihagytuk.