Férfi kosár NB I: későn ébredt, otthon kapott ki az éllovas

2015.01.08. 19:37
Szerb-horvát barátkozás Sopronban: balra a paksi Luka <br />Markovics, jobbra Matija Poscic (Fotó: Mirkó István)
A férfi kosárlabda NB I tabelláját vezető Soproni Sördögök engedte elszaladni vendégét, és hazai pályán 80–75-re kikapott egyik fő riválisától, az Atomerőműtől a 15. forduló csütörtöki mérkőzésén. Sikerük révén a paksiak utolérték a soproniakat.

Már az elején légy pottyant a soproni sörbe: 4–2-es hazai vezetés után Jarrod Jones vezérletével zsinórban 11 pontot gyártott az Atom.

Az első negyed hajrájában egyszer még egyenlített az eddigi listavezető (16–16), csakhogy a paksiak sokkal pontosabban dobtak, fokozatosan elhúztak – a hazaiak tíz ponton belülre is ritkán jutottak.

A hajrában aztán majdnem megtörtént a csoda: Matija Poscic és Milos Boriszov gyors egymásutánban helyére küldött egy-egy triplát (67–74), Mario Edwards két sikeres hármasa után már-már megnyílt a fordítás esélye (75–76), azonban a paksi Henry Dugat két jó büntetőjét a sokadik soproni labdaeladás követte – nem maradt esély az újabb triplára.

A Sopron hazai pályán eddig veretlen volt, korábbi egyetlen vereségét az Alba Fehérvár vendégeként szenvedte el. A két csapat paksi meccsét hosszabbításban nyerték meg a Sördögök.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ

SOPRONI SÖRDÖGÖK–ATOMERŐMŰ SE 75–80 (18–21, 14–23, 17–22, 26–14)
Sopron, 1600
néző. Vezette: Cziffra, Jakab, Tőzsér
SOPRON: Thomas 7/3, Edwards 9/9, Boriszov 14/12, Dénes 10/3, Tóth G. 3. Csere: POSCIC 25/3, Ruják A. 4, Trepák, Takács N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs
ATOMERŐMŰ: DUGAT 15/3, Markovics 5/3, Baki, Eilingsfeld 8/6, JONES 16. Csere: EVANS 14/6, WISE 15/6, Kovács Á. 1, Tóth Á. 6. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–9. 7. p.: 8–16. 9. p.: 16–16. 13. p.: 18–29. 16. p.: 21–39. 23. p.: 42–49. 26. p.: 43–59. 33. p.: 57–67. 38. p.: 72–76. 40. p.: 75–76
Sabáli Balázs, a Sopron edzője:
– Igazságos eredmény született, a végén majdnem sikerült megfordítanunk a találkozót, de a sok eladott labda után nehéz a győzelem kivívása. Az utolsó negyedben minden mindegy alapon játszottunk. Újabb rangadó következik vasárnap, már arra kell figyelnünk.
Dzunics Braniszlav, a Paks edzője: – Megérdemelten nyertünk. A végjáték kivételével végig mi kontrolláltuk a játékot. A hajrára felzárkózott a Sopron, de abból is mi jöttünk ki jobban. Az egész meccsen vezettünk, a hazaiak futottak az eredmény után.