Férfi kosár NB I: elképesztő negyeddel nyert a Kaposvár

MTI MTIMTI MTI
2016.10.06. 20:14
A Kaposvár 11 ponttal legyőzte a vendég Sopront a férfi kosárlabda NB I új idényének csütörtöki nyitó mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak amerikai légiósa, Malik Cooke volt, aki 25 pontot dobott.

KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ

Kaposvári KK–Sopron KC 82–71 (12–21, 11–15, 32–22, 27–13)
Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–5. 6. p.: 8–14. 8. p.: 8–19. 14. p.: 12–25. 16. p.: 19–27. 19. p.: 21–34. 22. p.: 34–41. 25. p.: 41–41. 27. p.: 43–51. 30. p.: 52–56. 34. p.: 62–62. 36. p.: 66–64. 40. p.: 81–69.

Fekete Ádám: – Az elején nagyon hullámzó volt a játékunk, én ezen talán nem is csodálkoztam, hiszen az első lépéseknél tartunk. Szünet után fokozatosan megtaláltuk a ritmusunkat. Hiszem, hogy a szép hajránkkal üzentünk azoknak a csapatoknak, akik előre leírtak bennünket.
Sabáli Balázs: – A mi szánk íze szerint kezdődött a meccs, jól elkaptuk a fonalat és kevés kapott pontunk birtokában talán kissé fölényesek is lettünk. Számomra megmagyarázhatatlan a második félidei változás, nem vettük komolyan, hogy felgyorsult a hazaiak támadása, s a védekezésünk szétesett.