Férfi kosár NB I: hozta a kötelezőt, dobogós a Falco

2019.03.31. 20:17
A Kecskemét az Atomerőmű ellen nyert szoros meccsen (Fotó: Bús Csaba)
A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely legyőzte a Szegedet a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján, ezzel feljött a harmadik helyre.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 83–80 (20–19, 23–26, 14–17, 26–18)
Kecskemét, 900
néző. Vezette: Földházi, Frányó, Mészáros B.
KECSKEMÉT: J. Green 3, WITTMANN 15/6, DJERASZIMOVICS 17/3, Dramicsanin 13/3, KARAHODZSICS 13/3. Csere: DIMICS 18/3, Mészáros M., Molnár Márton 4. Edző: Forray Gábor
PAKS: KOVÁCS Á. 13/3, Faust 15/6, HENTON 11/3, Eilingsfeld 8/3, JEVTOVICS 16. Csere: A. Williams, Medve 2, RUJÁK A. 12/12, Horváth K. 3/3, Kalmár. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–7. 7. p.: 11–12. 13. p.: 26–25. 17. p.: 32–34. 24. p.: 45–58. 27. p.: 48–60. 33. p.: 57–66. 37. p.: 69–70
Kipontozódott: A. Williams (26. p.)
Forray Gábor:
– Úgy néz ki, hogy ragaszkodunk a hagyományokhoz: az ellenfél elhúz, mi pedig fordítunk a végére. A Paks jól játszott, szaladtunk utána, tetemes előnyt alakított ki többször, de a csapatom tartása miatt ismét büszke vagyok, nem először álltunk fel vert helyzetből. Ruják- és Wittmann-showt láttunk a végjátékban, elismerésem Rujinak, elképesztő dobóformát mutatott. Az ilyen egylabdás meccseken nagy szerepe van a szerencsének is.
Dzunics Braniszlav: – A végjátékban jobb volt a hazai csapat. Viszonylag jól játszottunk, de a befejezést elrontottuk. Az utolsó néhány percben kritikán aluli volt a védekezésünk, márpedig így nem lehet győzni.

ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 65–87 (10–22, 15–20, 19–26, 21–19)
Székesfehérvár, 1100 néző. Vezette: Papp P., Söjtöry, Hervay
FEHÉRVÁR: Cabezas 3/3, FREEMAN 11/9, Filipovity 15/3, Lóránt 8/3, Heath 4. Csere: Peterson 7, Zeno 12/3, Tóth P. 5/3, Takács M. Edző: Jesús Ramírez
SOPRON: WARNER 23/6, LEMAR 27/9, Takács N. 3/3, Wiggins 5/3, GORDON 20. Csere: SUPOLA 9/3, Werner, Molnár Marcell. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 5. p.: 7–6. 8. p.: 7–14. 12. p.: 12–26. 15. p.: 12–33. 18. p.: 18–40. 22. p.: 30–50. 25. p.: 38–55. 28. p.: 41–59. 32. p.: 46–70. 35. p.: 50–72. 38. p.: 60–83
Kipontozódott: Lóránt (34. p.)
Jesús Ramírez:
– Megérdemelten nyert a Sopron, kemény kosárlabdát játszott. Nem tudtuk megvalósítani azt, amit a nemzetközi meccsen, amelyen végig kiválóan játszottunk. Itt a rossz kezdésünk eldöntött mindent, hiába próbáltunk visszajönni, nem sikerült semmi.
Sabáli Balázs: – Óriási meglepetés ez az eredmény mindkét együttes részéről. Negyven percig koncentráltunk, ezt a csapatot még nem láttam így játszani. Mindamellett úgy érzem, hogy az Alba Fehérváron kijött a hosszú idény fáradtsága, de ez nem vesz el semmit abból az érdemből, ahogy a játékosaim a pályán teljesítettek. Megemelem a kalapom előttük! A statisztikából is látszik, hogy nem vállaltunk ész nélkül, helyzetig játszottunk, persze ehhez az is kellett, hogy jó százalékkal dobjunk. Ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelmünk.

PVSK-VEOLIA–DEBRECENI EAC 93–89 (29–23, 24–19, 20–19, 20–28)
Pécs, 1100
néző. Vezette: Benczur, Fodor A., Nyilas
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 13/9, TAYLOR 24, CSIRICS 19/6, Budimir 14/6, HORTI B. 15/3. Csere: Wright, Demeter A. 6/6, Bíró L., Antóni 2. Edző: Csirke Ferenc
DEBRECEN: DUGAT 20/3, Manigat 19/18, Boriszov 8/6, IVOSEV 10/3, AMIGO 19. Csere: Polyák 6/6, Bognár K., Kósa, Velkey 3/3, Omenaka 4. Edző: Berényi Sándor
Kipontozódott: Manigat (38. p.), Pongó Máté (39. p.)
Csirke Ferenc:
– A huszonnyolcadik percig kontrolláltuk a mérkőzést, utána padlóra kerültünk a faultproblémáink miatt, ami kihatott a rotációnkra. A sok közel azonos mutató mellett az befolyásolta az eredményt, hogy mi jobban büntetőztünk. Zalaegerszegen mindent megteszünk a győzelemért, az talán elég lehet a felsőházhoz.
Berényi Sándor: – Azért kaptunk ki, mert az első félidőben dupla annyi lepattanót szedett a Pécs, mint mi. Innentől óriási energiákat kellett mozgósítanunk, és negyven százalék alatt nem lehet büntetőzni.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 75–67 (22–16, 23–16, 10–16, 20–19)
Szombathely, 2410
néző. Vezette: Tőzsér, Praksch, Goda
FALCO: Govens 7/3, Váradi 7/3, Balmazovics 10, BRUINSMA 17/3, REDDIC 10. Csere: CURRY 12/3, Bíró 6/6, TÓTH N. 6. Edző: Gasper Okorn
SZEGED: Boltics 2, Wirth 10/6, Ponjavics 4, JUHOS 22/3, Sulovics 7. Csere: KRAPIC 22/3, Kerpel-Fronius G. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 6. p.: 14–4. 15. p.: 37–24. 18. p.: 41–30. 20. p.: 45–32. 24. p.: 48–40. 28. p.: 54–44. 30. p.: 55–48. 34. p.: 65–56. 38. p.: 71–65
Gasper Okorn:
– A Szeged ellen mindig nehéz játszani, most sem adta olcsón a bőrét – ráadásul ellenfelünk tét nélkül kosarazott, ami veszélyes. Voltak gondjaink, a második félidőben például kevés pontot szereztünk, de nyertünk, ez a lényeg. Megyünk tovább, meg akarjuk szerezni az alapszakasz harmadik helyét.
Andjelko Mandics: – Megérdemelten győzött a Falco, ezúttal viszont nem játszottunk rosszul, több statisztikai mutató is azt jelzi, hogy egyenlő ellenfelei voltunk a jelentős erőt képviselő házigazdának. Jól is küzdöttünk, nem tudom elmarasztalni a fiúkat. Így kell teljesítenünk a folytatásban.