Hihetetlen végjáték után a Körmend örülhet!

2013.03.02. 20:13
A szombathelyiek hiába küzdöttek, a Fehérvár nyert, és kiharcolta az alapszakasz-elsőséget (Fotó: Mirkó István)
Elképesztően izgalmasan alakult a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó, 22. fordulója. A felsőházba jutásra a Fehérvár, Atomerőmű, Kaposvár, Jászberény négyes mellett még a Szombathely, Sopron, Körmend trió egyik tagjának volt esélye, utóbbinak viszont csak akkor, ha előbbiek kikapnak, míg ő nyer. A hihetetlen soproni végjáték után végül minden a körmendiek kedve szerint alakult.

Az alapszakasz-győzelemre két csapat pályázott, közülük a legjobb helyzetből a fehérváriak várták a szombati játéknapot, hiszen „csak” le kellett győzniük idegenben a szombathelyieket az elsőség érdekében.

Ez végül, ha nem is könnyedén – hiszen a záró játékrészben három pontra is feljött az ötödik helyre, és ezzel együtt a felsőházi rájátszásra hajtó hazai csapat –, de a 19 pontos Keller Ákos vezérletével sikerült, így az Alba bebiztosította elsőségét (72–77).

Az Atomerőműnek így már egy győzelem is kevés lett volna Körmenden, ráadásul a hazaiak az ihletett formában játszó, 26 egységig és 12 lepattanóig jutó Kyle Austin remeklésének hála végül 94–85-re nyertek.

Ez pedig végül felsőházi rájátszást ért nekik! Pedig a hármasból a Körmend indult a legrosszabb helyzetből, a Szombathely, Sopron duó bármelyik tagjának sikerével automatikusan az alsóházba jutott volna. A szombathelyiek listavezető elleni bukása még kalkulálható volt ugyan, de a Sopron a 10. helyen szerénykedő Zalaegerszeg ellen otthon favoritnak számított.

A második félidő 3. percében már 17 ponttal is vezetett Jermaine Thomas kosarával (50–33), de még az utolsó negyed második minutumában is 16 egységgel (63–47). Itt azonban valami megváltozott, Donald Copeland és Dorenzo Hudson vezérletével a vendégek fokozatosan zárkóztak fel, és a 40. percre már csak egy pont volt a zalaegerszegiek hátránya. A végén pedig már annyi sem! Az utolsó percben Puszta Dávid kosarával egyenlített a ZTE, Filip Barovics pedig csak a második büntetőjét váltotta pontra, így a vendégeknek maradt még egy esélyük fordítani. Copeland középtávolijával ez pedig sikerült is, Molnár András hárompontos-kísérlete már nem volt pontos, így a Sopron nagy előnyt leadva végül 72–71-re kikapott, felsőházba juttatva a körmendieket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
22. FORDULÓ

LAMI-VÉD KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 94–85 (26–25, 21–16, 26–27, 21–17)
Körmend, 2100 néző V: Györffy, Török, Farkas
KÖRMEND: RUJÁK 15/9, Fodor 2, FERENCZ 24/18, AUSTIN 26, SHAW 14/3. Csere: Krayem 2, Grebenár 8, Sonyák 2, Farkas, Kutasi 1. Edző: Hencsey Tamás
ASE: WILLIAMS 18, LEVY 15, VOJVODA 23/9, Kámán3/3, Idlet 11. Csere: Körtélyesi 5, Tóth Á. 7, Kovács 3/3. Edző: García Enrique Gutiérrez
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–15. 6. p.: 19–15. 12. p.: 32–28. 18. p.: 45–41. 24. p.: 61–49. 27. p.: 61–61. 32. p.: 78–68. 36. p.: 86–76
Kipontozódott: Idlet 36. p., Kámán 38. p.
Hencsey Tamás:
– Ilyenkor nehéz elmondani, mennyire boldog az ember, hogy milyen mélyről indultunk a szezon elején, és hogy hová jutottunk. Ez talán csak Körmenden történhet meg! Nagyon szépen köszönjük a közönségnek, hogy a nehéz időkben is mellettünk álltak. Azt kértem a csapatomtól, hogy csak a mi meccsünkkel foglalkozzunk, és ez sikerült. Négy kiemelkedő teljesítmény volt nálunk, de mindenki hozzátette a magáét a sikerhez, az is, aki most nem lépett pályára.
García Enrique Gutiérrez: – A legnagyobb gond az, hogy sok múlt ezen a mérkőzésen, nem volt mindegy az eredmény. A Körmendnek sikerült százszázalékosan összpontosítania, nekünk viszont nem, ezért szenvedtünk vereséget.

SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 72–77 (19–28, 16–18, 23–23, 14–8)
Szombathely, Aréna Savaria, 2500 néző. Vezette: Vígh, Kapitány, Gorka
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 17/6, Simon L. 2, WILL 21/18, Ivosev 10/3, ZAGORAC 14/6. Csere: Váradi B. 2, Stafford 2, Harazin 4, Szanati. Edző: Bencze Tamás
FEHÉRVÁR: Moore 10/6, WOOD 14/6, Hollis 5, SZABÓ ZS. 13/9, KELLER Á. 19. Csere: Smith 2, Supola 2, Lekli, JUHOS 12/9, Bódi. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 5. p.: 14–7. 7. p.: 14–14. 8. p.: 17–19. 10. p.: 19–28. 14. p.: 25–35. 19. p.: 31–46. 24. p.: 49–51. 26. p.: 49–59. 30. p.: 58–69. 38. p.: 69–72
Bencze Tamás:
– Mindent megtettünk a nagyon jól játszó Fehérvár ellen, többször tekintélyes hátrányból is visszakapaszkodtunk. Viszont elkövettük azt a hibát, hogy a meccs bizonyos periódusaiban hagytuk magunkat az indulatainktól vezérelni, ahelyett, hogy higgadtan játszottunk volna. Az Alba ezúttal jobb volt, sokkal jobb százalékkal dobott.
Dzunics Braniszlav: – Úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Az első pillanattól kezdve a kezünkben tartottuk a játék irányítását. A fiúk nagyon jól reagáltak azokra a szituációkra, amikor a szombathelyiek vissza-visszakapaszkodva szorossá tudták volna tenni a találkozót.

SOPRONI KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 71–72 (20–17, 22–14, 19–16, 10–25)
Sopron, 1400 néző. V: Ádám, Jakab, Tóth K.
SOPRON: Thomas 14/6, Hinkle 8, Takács 18/9, Tóth G. 4, BAROVICS 21. Cs: Molnár A. 2, Vesztergom 2, Bus 2. Edző: Meszlényi Róbert
ZALAEGERSZEG: COPELAND 27/9, GÁSPÁR 11/6, HUDSON 15/6, Baki 2, Koma 6. Cs: Borszéki, Kovács Á. 4, Vertetics, Puszta 7/3. Edző: Völgyi Péter
Kipontozódott: Koma (40. p.), Borszéki (40. p.)
Meszlényi Róbert: – Kezünkben volt a győzelem, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, pedig a másik mérkőzés jól alakult számunkra. Fontos pillanatokban megremegtek a kezek, nagyon sajnálom ezt a vereséget.
Völgyi Péter: – Nagyon megdolgoztunk a sikerért, mindenki odatette magát, amikor kellett. Egyszer vezettünk, de a legjobbkor.

FACTUM SPORT DEBRECEN–NYÍREGYHÁZA KK 40–71 (6–19, 11–16, 9–18, 14–18)
Debrecen, 100 néző. V: Hegedűs T., Fodor A., Vida
DEBRECEN: Helmeczi 8, MEDVE 21/6, Vas V. 2, Izzo 4, Cseh Gy. 3/3. Cs: Benőcs 2, Hajmássy, Nagy S., Bujdosó. Edző: Jason Okrzesik
NYÍREGYHÁZA: Nelson 9, Berkis, MOHÁCSI 28/15, Boldizsár 3/3, DAVIS 17/3. Cs: Kaluha 7, Polyák 5, Varga M., Siska, Mondzinger 2. Edző: Ferenczi Tamás.
Az eredmény alakulása. 1. p.: 2–0. 8. p.: 2–19. 17. p.: 9–30. 22. p.: 22–35. 29. p.: 24–52. 34. p.: 32–58. 36. p.: 32–63
Jason Okrzesik: – A védekezésünk sokkal jobb volt, mint Szombathelyen, ennyi kapott ponttal normál esetben meccset lehet nyerni. Támadásban sajnos nem kapott segítséget a társaitól az ismét jól teljesítő Medve Máté.
Ferenczi Tamás: – Fontos volt a győzelem, s örülök, hogy csapatom motiváltan játszott. Főként a védekezéssel vagyok elégedett.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 82–90 (17–20, 23–27, 20–16, 22–27)
Szeged, 600 néző. V: Cziffra Cs., Pozsonyi, Rácz
SZEGED: Fekete 3, Gurley 16/6, Jones 10/3, DUKICS 18/12, Csorvási M. 11. Cs: Vida 3, KISS ZS. 13/6, Csorvási L. 8. Edző: Bonifert Domonkos
PÉCS: LOESING 23/3, Kovács P. 8/6, LEGION 16/3, Tóth N. 9, Hendley 6. Cs: Halász 2, Nagy K. 9/3, CSABAY 12/12, Bíró O. 5/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–11. 8. p.: 11–16. 12. p.: 21–27. 17. p.: 30–42. 23. p.: 43–52. 28. p.: 55–61. 32. p.: 60–66. 36. p.: 63–77. 39. p.: 74–79
Kipontozódott:
Bonifert Domonkos: – Néhány játékosomnak el kellene gondolkoznia azon, hogy miért kapja a fizetését.
Csirke Ferenc: – Csapatom nagy mentális erőről tett tanúbizonyságot. Érett játékkal végig uraltuk a mérkőzést, fontos győzelmet arattunk.

KAPOSVÁRI KK–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 79–84 (22–23, 18–22, 18–21, 21–18)
Kaposvár, 600 néző. V: Pálla Z., Szabó G., Makovsky Sz.
KAPOSVÁR: DUNN 11, Drahos 7/3, Swanston 20/15, Dávid 9, SPICA 21. Cs: Hendlein 11, Szőke, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
JÁSZBERÉNY: RAKICS 18/6, Mladenovics, MARKOVICS 11, DRAMICSANIN 24/9, HORTI 13. Cs: Szabó P. 10/6, Török 8, Varga I., Szögi. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–3. 7. p.: 11–12. 12. p.: 25–26. 17. p.: 39–36. 22. p.: 40–52. 27. p.: 51–61. 33 p.: 61–66. 37. p.: 67–71
Fekete Ádám: – Ezúttal jobb volt a Jászberény. A rosszabb dobószázalék miatt több támadásunkat elhibáztuk, ez a védekezésre is rányomta bélyegét, sok könnyű kosarat kaptunk. Az alapszakaszban nyújtott teljesítményéért együttesem elismerést érdemel, és kérem közönségünket, hogy továbbra is támogasson bennünket. Biztos vagyok benne, hogy fog még meglepetést szerezni ez a csapat a középszakaszban.
Földi Sándor: – Nagyon jól játszottunk, végig kézben tartottuk a mérkőzést. Szerettem volna többet cserélni, de mivel győzelmi esélyünk volt, inkább erre koncentráltunk. Köszönöm a fiúk hozzáállását, ez volt sorozatban a kilencedik sikerünk.