Férfi kosár NB I: hiába kezdték 17–1-gyel az utolsó negyedet

2018.12.22. 20:04
A jó formában lévő Atomerőmű elkapta a PVSK-t is: a paksiak 84–75-re nyertek hazai pályán a férfi kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján, elkönyvelvén egymás után a harmadik győzelmüket is. A Kaposvár 17–1-gyel kezdte a negyedik negyedet, de így sem tudta teljes egészében ledolgozni tetemes hátrányát vendége, a Körmend ellen, míg a Sopron 100 pont fölé jutva győzte le a játéknapot vele azonos mérleggel váró DEAC-ot. Nagy napja volt a TF-nek is: a fővárosi csapat megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ATOMERŐMŰ SE–PÉCSI VSK-VEOLIA 84–75 (26–15, 20–22, 17–20, 21–18)
Paks, 1000
néző: V: Cziffra, Török, Pozsonyi
ASE: EVANS 24/18, KOVÁCS Á. 7/3, Faust 7/3, EILINGSFELD 20/9, TRAJKOVSZKI 12. Csere: Ruják 4, Jevtovics 8, Medve 2, Horváth K. Edző: Schmidt Béla
PVSK: Pongó Máté 6/3, TAYLOR 23/3, Budimir 13/6, Csirics 7/3, KESAR 13. Csere: Horti 8, Antóni 5/3, Demeter, Simon K. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2. 5. p.: 12–6. 8. p.: 22–11. 12. p.: 30–15. 16. p.: 39–27. 19. p.: 43–33. 23. p.: 53–44. 27. p.: 56–53. 29. p.: 59–57. 31. p.: 68–57. 34. p.: 78–61. 38. p.: 80–67
Schmidt Béla:
– A PVSK a helyezéséhez méltó teljesítménnyel rukkolt ki, még akkor is, ha akadtak hullámvölgyek a játékában. A miénkben is voltak, mind támadásban, mind védekezésben megmutattuk az erősségeinket és a gyengéinket is. Amikor közel jöttek a pécsiek, mindig akadt valaki, aki egy extra dobással lendületet adott nekünk.
Csirke Ferenc: – Nagyon gyengén dobtuk a triplákat, idegenben ilyen teljesítménnyel nem lehet nyerni. Szerdán is volt egy bajnokink, ez meglátszott a játékunkon. A harmadik negyedben megmutattuk, melyik az igazi arcunk, de az, hogy mínusz tizenkilencről kellett visszajönnünk, sokat kivett belőlünk.

KAPOSVÁRI KK–EGIS KÖRMEND 87–92 (14–21, 23–27, 15–24, 35–20)
Kaposvár, 1000
néző. V: Benczur, Pálla, Győrffy
KAPOSVÁR: UBILLA 22/3, Johnson 13/3, Baki 8/6, HENDLEIN 15, Spica 12. Csere: Lilov 5/3, Halász 2, Markovics 10, Hock. Edző: Fekete Ádám
KÖRMEND: McNeaill 9/3, BRADFORD 23/9, PRICE 23/9, Hammonds 10/3, Delas 9. Csere: Csorvási 7, Ferencz 9/9, Németh Á. 2. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 8. p.: 14–14. 12. p.: 16–26. 17. p.: 26–34. 22. p.: 41–50. 27. p.: 51–60. 30. p.: 52–72. 35. p.: 69–73. 37. p.: 75–80
Kipontozódott: Baki (40. p.), Markovics (40. p)
Fekete Ádám:
– Kemény fizikai meccset vívtunk a Körmenddel, amelyben Timothy Price extrát nyújtott. Csalódott vagyok, hogy csapatom nem a kellő agresszivitással védekezett. Az utolsó negyedben feljavultunk, de ilyen meccset csak teljes koncentrációval lehet megnyerni. Luka Markovics betegen is vállalta a játékot, mindössze egy edzéssel a háta mögött.
Matthias Zollner: – Jó hangulatú meccset vívtunk Kaposváron. Huszonöt percig jól kosárlabdáztunk, az utolsó negyedben sok problémát okoztak nekünk a hazaiak, ekkor már nem volt jó a védekezésünk. Nagyon örülök, hogy nyertünk, és ezzel szebbé tudtuk tenni a karácsonyt szurkolóinknak.

SOPRON KC–DEAC 102–85 (24–12, 20–20, 30–28, 28–25)
Sopron, 1400
néző. V: Kapitány, Farkas, Balog
SOPRON: LEMAR 23/9, WARNER 31/9, Takács 3/3, Dénes 2, Gordon 7. Csere: WIGGINS 20/3, Gilbert 13/9, Molnár, Supola 3/3, Werner, Buzsáki, Élő. Edző: Sabáli Balázs
DEBRECEN: Dugat 13/3, Polyák 6, BORISZOV 15/9, IVOSEV 21/6, Amigo 8. Csere: Manigat 12/6, Bognár 4, Velkey 2, Omenaka 2, Tóth 2. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 5. p.: 11–8. 10. p.: 24–12. 12. p.: 31–14. 15. p.: 36–22. 18. p.: 40–29. 20. p.: 44–32. 22. p.: 51–39. 24. p.: 57–45. 27. p.: 67–50. 30. p.: 74–60. 32. p.: 82–64. 35. p.: 93–70. 38. p.: 99–77. 40. p.: 102–85
Kipontozódott: Amigo (36. p.)
Sabáli Balázs:
– Mindkét csapat jól felkészült az ellenfeléből. A vendégek az elején meg is fogtak minket, aztán váltottunk védekezésben, és a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. A különbséget az első félidőben Brynton Lemar, a másodikban Angelo Warner extra teljesítménye jelentette.
Berényi Sándor: – Megérdemelten nyert a Sopron. Jól kezdtük a mérkőzést, aztán ellenfelünk átvette az irányítást és tetemes előnybe került. Sok dolgot próbáltunk ki védekezésben, de ezúttal semmi sem működött.

SERCO TF-BP–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 60–57 (14–11, 13–8, 19–16, 14–22)
NKE Ludovika Aréna, 200
néző. V: Földházi, Mészáros B., Nagy V.
TF: CLARK 23/3, Buzás B., Krnjajski, McLane 14, BERGSTEDT 19. Csere: Szobi 4, Kozma G., Beák, Filipovics. Edző: Merim Mehmedovics
SZEGED: BOLTICS 13, Ponjavics 15/6, Bellot-Green 12/6, Juhos 4, Sulovics 6. Csere: Révész Á., Vágvölgyi Á. 7/3, Kerpel-Fronius G. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 8. p.: 12–9. 13. p.: 19–14. 17. p.: 19–18. 23. p.: 31–27. 28. p.: 40–31. 34. p.: 50–44. 38. p.: 52–51
Kipontozódott: Vágvölgyi Á. (35. p.), Sulovics (35. p.), Boltics (40. p.)
Merim Mehmedovics:
– Nagyon örülök az első győzelmünknek, igaz, sok hibával játszottunk, de egymást segítve és nagy akarattal sikerült nyernünk. Az első siker azt jelenti, hogy felszabadultunk, és megmutatja, hogy még többet kell dolgoznunk. Az élvonalbeli szereplés megmutatja azt, hogy itt nem elég jól játszani és jól dobni, meg kell tanulni nyerni is.
Kiss Zsolt (másodedző): – A TF megérdemelte a győzelmet, a sors igazságtalansága lett volna, ha mi nyerünk. Gödörben vagyunk, sajnos nem a terveknek megfelelően működik a játékunk, de ebből a szituációból együtt kell kimásznunk, hiszen együtt kerültünk bele. Csak bizakodni tudunk, hogy sikerül javulnunk és visszatalálnunk a sikeres útra.

1. Szolnoki Olaj KK 11 10 1 991–824 0.955
2. Egis Körmend 11 8 3 985–903 0.864
3. Zalakerámia ZTE KK 11 7 4 876–874 0.818
4. Falco-Vulcano Szombathely 10 6 4 784–765 0.800
5. JP Auto - Jászberény KSE 10 6 4 780–762 0.800
6. Pécsi VSK-VEOLIA 12 7 5 967–909 0.792
7. Sopron KC 11 6 5 928–887 0.773
8. Atomerőmű SE 11 6 5 916–876 0.773