Férfi kosár NB I: az utolsó másodpercekben fordított a KTE

2015.03.28. 21:06
A férfi kosárlabda NB I felsőházi rájátszásának 5. játéknapján a Kaposvári KK hazai pályán 106–92-re legyőzte a Soproni Sördögöket.

Érdekesség, hogy a vendégek egészen pazarul értékesítették kétpontos kísérleteiket, 38 próbálkozásból 30 is a gyűrűben kötött ki, 78.95 százalékos pontosságot elérve ezáltal. Ugyanakkor 23 büntetőjükből többet hagytak ki, mint a duplák közül összesen (14/23), a 33 kaposvári lepattanóval szemben csak 22-t szereztek, néggyel többször adták el a labdát, és hárommal kevesebbet szereztek.

A középházban a fehérváriak a 7–0-s kezdés után alaposan beragadtak Körmenden, és bár a második negyedben visszakapaszkodtak, a nagyszünet után a hazaiak akarata érvényesült, míg az alsóházban a ZTE jó első félidő után (44–34) otthon kikapott a MAFC-tól.

A játéknap utolsó felvonásán a Kecskemét 80–76-ra legyőzte az Atomerőműt. A fordulatos találkozón a negyedik negyedben már kilenc ponttal is vezettek a vendégek (60–69), de még fél perccel a vége előtt is 73–76-ot mutatott az eredményjelző. Az utolsó másodpercekben azonban a KTE akarata érvényesült, és egy 7–0-s sorozattal eldöntötte a meccset (80–76).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. JÁTÉKNAP

KAPOSVÁRI KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 106–92 (28–21, 25–25, 28–23, 25–23)
Kaposvár, 900 néző. V: Cziffra, Gorka, Rácz
KAPOSVÁR: FRAZIER 21/6, RAIVIO 14/3, Fodor 11/6, HENDLEIN 22, SPICA 28. Csere: Jancsikin 3/3, Horváth M. 2, Benke 5/3, Grebenár. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: Thomas 7/3, Edwards 8/3, Boriszov 11, TÓTH G. 21/9, POSCIC 27. Csere: RUJÁK 13, Trepák 5/3. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 7. p.: 18–14. 13. p.: 34–27. 17. p.: 49–40. 23. p.: 57–51. 27. p.: 72–67. 33. p.: 85–74. 37. p.: 98–80
Kipontozódott: Poscic (37. p.)
Fekete Ádám:
– Szinte minden mérkőzésünkön igyekszünk maradéktalanul kiszolgálni csodás közönségünket. Ezúttal is sikerült. Bár védekezésünkbe sok hiba csúszott, de látványos támadójátékunkkal ezt pótolni tudtuk.
Sabáli Balázs: – Megérdemelten nyert a Kaposvár, védekezési hibákból triplákat kaptunk, és az első félidőben sok támadólepattanót vesztettünk. Fáradt volt csapatunk, ami rányomta bélyegét a védekezésünkre.

KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 80–76 (15–16, 21–19, 20–25, 24–16)
Kecskemét,1000
néző. V:Földházi, Benczur, Minár
KTE:
Pongó Máté 4, Kovács P.6, DJERASZIMOVICS 20/3, IVOSEV 18/3, BAROVICS 9. Csere: Pongó Martin 8/6, Kinney 10/6, Karahodzsics 4, Hegedűs 1. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ATOMERŐMŰ: Dugat 10/3, Medve, Baki, Evans 12/3, SZABÓZS. 16/6. Csere:Eilingsfeld 6,Markovics2,Körtélyesi 10, KOVÁCSÁ.17/6,Wise 3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc:06. 7. p.:4–10.11. p.:18–16.14. p.:2519. 19. p.:3528. 22. p.:3639. 28. p.:54–51.33. p.:56–65.35. p.:6269. 37. p.:6969. 40. p.:7376
Kipontozódott:
Pongó Martin (40. p.)
Sztojan Ivkovics: – Rossz százalékkal dobott mindkét csapat. A Paks stílusa nem fekszik nekünk, ha nincs klasszikus centere, a nagy iramú és agresszív mérkőzés végén szerencsénk volt.
Dzunics Braniszlav: – Izgalmas lett a hajrá. A végjátékban elszalasztottuk a győzelmi lehetőséget, de ezért szép játék a kosárlabda. Nem tudom elmarasztalni a srácokat, a maximumot kihozták magukból.

KÖZÉPHÁZ
EGIS KÖRMEND–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 96–84 (35–19, 9–22, 25–24, 27–19)
Körmend, 1900 néző. V: Györffy, Boros, Vida
KÖRMEND: WALKER 15/6, Seals, FERENCZ 19/9, TÓTH N. 26/12, TÖRÖK 8. Csere: POPADICS 21/9, FARKAS 7/3. Edző: Déri Csaba
FEHÉRVÁR: Tóth P. 2, Supola 9/3, KROMAH 25/15, Kalve 7/3, CSORVÁSI 26. Csere: Simon 4, Kovács, Juhos 3, Gilchrist 8. Edző: Góbi Henrik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 9. p.: 32–17. 13. p.: 35–26. 18. p.: 42–35. 26 p.: 58–56. 29. p.: 68–58. 33. p.: 71–71. 38. p.: 87–78
Kipontozódott: Török (33.), Supola (40.), Kalve (40.)
Déri Csaba
: – Két alapjátékosunk hiányában nagyon sokat játszottunk szerkezet nélkül, a mi játékunknak ugyanis eddig Richards volt a fő eleme. De a lelkesedésünkkel, illetve az eddigi erényeink érvényesítésével, a gyors indításokkal és a távoli dobásokkal kihoztuk ebből a mérkőzésből a maximumot, egy nagyon erős csapatot legyőzve, amelynek játékosállományát én a középház legerősebbjének tartok. Óriásit tett hozzá a sikerünkhöz a szurkolótáborunk, köszönjük!
Góbi Henrik: – Egy negyed alatt nem lehet ekkora előnyt adni a körmendi csapatnak. Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, valamelyest ez sikerült is, de az utolsó negyedben nem tartottuk be azokat a dolgokat, amelyeket edzésen gyakoroltunk, így könnyű hárompontosokhoz juttattuk a Körmendet.

ZTE:
Dzambics 12/6, FEKETE 18/3, Mohácsi, COHADAREVICS 18/3, Tamír 12. Csere: Darling 4, LEKLI 13/3, Velkey 7/3, Kis R. Edző: Milos Sporar
MAFC: Brown 9, FODOR K. 23/18, Misek 8, TOUTZIARAKIS 14, GLENN 22. Csere: Tursics 3, Lakosa 6, Lakits 2, Faragó P. Edző: Stefan Timbus
Az eredmény alakulása. 6. perc:
18–12. 12. p.: 36-23. 24. p.: 54–44. 36. p.: 71–79
Glenn (39.p.) Cohadarevics (40.p.) Darling (40.p.)

Milos Sporar:
– A második félidőben vesztettünk, úgy nem lehet bennmaradni az első osztályban, hogy ötven pontot kapunk! Ha megértik a játékosaim, hogy támadással csak egy-két meccset lehet nyerni, és védekezés kell a komoly eredményekhez, akkor nem csak az első húsz percnek örülhetünk.
Stefan Stimbus:
– Látszott, hogy két feszült csapat játszik, a második félidőben összeszedtük magunkat, Vavra segédedző sokat segített, és nemcsak Fodor Kristóf, hanem többen is extrát hoztak, ez fontos volt a léleknek.