Férfi kosár NB I: hiába a 29–10-es negyed, kikapott a Körmend

2016.12.07. 20:08
Az utolsó negyedet 19 ponttal elvesztette a Kecskemét, de még így is legyőzte a tabella második helyén álló Körmendet a férfi kosárlabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

Az utolsó negyed előtt 68–46-ra vezetett a Kecskemét, de a Körmend nem adta fel. A játékrészt 14–2-es rohammal kezdve tíz pontra feljött, s több mint fél perccel a vége előtt négy pont volt csak közte. Ebből a hátralévő időben három megmaradt, így a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzés meglepetéssel zárult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB IKTE-DUNA ASZFALT–EGIS KÖRMEND 78–75 (21–17, 20–12, 27–17, 10–29)
Kecskemét, 600
néző. V: Földházi, Jakab, Rácz
KECSKEMÉT: DJUKANOVICS 18/12, Pongó Martin, DJERASZIMOVICS 20/12, IVOSEV 16, Karahodzsics 10. Csere: Hegedűs G., Pongó Máté 4, Mészáros M. 10/3. Edző: Forray Gábor
KÖRMEND: Petty 11/6, L. SMITH 17/9, Ferencz, Loveridge 4, Csorvási 12. Csere: ALLEN 10/6, SADDLER 19/12, Horti B. 2. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 18–11. 13. p.: 27–18. 18. p.: 37–25. 23. p.: 48–36. 27. p.: 59–43. 33. p.: 70–52. 37. p.: 74–62
Forray Gábor:
– Megérdemelten nyertünk. Hatalmas elánnal kezdtük a mérkőzést, el is fáradtunk a végére, így izgalmas lett a végjáték. Külön köszönet a szurkolóinknak, a Körmendnek pedig sok sikert a nemzetközi porondon.
Teo Cizmic: – Míg az ellenfél óriási energiát fektetett a meccs elejébe, addig mi keveset. Később már mi is felpörögtünk, de a hatalmas hátrányt lehetetlen volt ledolgoznunk.

1. Alba Fehérvár 9 8 1 736–658 0.944
2. Egis Körmend 9 6 3 732–678 0.833
3. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 753–732 0.833
4. Kaposvári KK 9 6 3 716–713 0.833
5. PVSK-PannonPower 8 5 3 658–616 0.813
6. Szolnoki Olaj KK 8 5 3 683–646 0.813
7. Naturtex-SZTE-Szedeák 7 4 3 577–548 0.786
8. Falco KC Szombathely 9 4 5 754–741 0.722